Pozápasové vyjadrenie: Radek Deyl a Patrik Jurčák

PRIDANÉ: 29.3.2022

HC Košice v pondelok privítali na svojom ľade mužstvo Michaloviec. Hostia si vynútili aj piaty zápas na Zemplíne, keď porazili domácich Oceliarov 6:2. Krátke zhodnotenie zápasu nám priniesli Radek Deyl a brankár Patrik Jurčák, ktorý si odbil premiéru v košickej bráne.

Radek Deyl, obranca HC Košice:

a

Ako by si zhodnotil dnešný zápas?

„Začali sme výborne. V prvých piatich minútach sme si vytvorili dostatok šancí aj striel, dali sme gól, a potom sme akoby prestali hrať a postavili sme Michalovce na koňa. Im to tam dnes napadalo. Tri zápasy sa im nedarilo a dnes im tam napadalo všetko. Stav série je 3:1, máme stále nahraté, čiže sme v kľude.“

Čo stálo za vlnou inkasovaných gólov v druhe tretine?

„Myslím si, že to bolo také to uspokojenie po tých troch zápasoch. Prestali sme blokovať strely z modrej čiary a boli sme mäkkí pred bránou. Ako som povedal, všetko sa im tam odrazilo a boli sme všade o krok pomalší. Napadalo to, ale to je jedno či to skončí 0:1 alebo 1:6.“

Čo bude pred štvrtkovým zápasom potrebné urobiť?

„Zregenerovať a hrať svoju hru. Oni nás hokejovo nemôžu nejako poraziť, takže musíme ostať kľudní a uhrať si to.“

Patrik Jurčák, brankár HC Košice:

a

Zažil si premiéru v play-off a pokryl si strely v dôležitých momentoch. Ako si sa cítil v bráne?

„Cítil som sa fajn. Snažil som sa sústrediť na zápas a pomôcť svojmu tímu. Som rád, že sa mi darilo, no mrzí ma ten výsledok.“

Diváci skandovali tvoje meno aj za nepriaznivého stavu. Zažil si už podobnú podporu?

„Nič také podobné som ešte nezažil. Za to im len ďakujem a to svedčí len o tom, že máme v Košiciach najlepších fanúšikov. Hlavne nech nás ďalej podporujú a my sa na nich budeme tešiť.“

Za chrbát si nepustil ani jednu strelu. Čo by si si prial dokázať vo farbách nášho klubu?

„Čo najlepšie úspechy, samozrejme, každý chce titul. Postupnými krokmi verím v to, že raz sa mi to podarí aj v týchto farbách.“

Piaty zápas štvrťfinálovej série odohrajú Košice na ľade Michaloviec vo štvrtok 31. 3. 2022 o 18:00.