Pred reprezentačnou prestávkou odohráme zápas proti Nitre

PRIDANÉ: 4.2.2023

Po piatkovom zápase pokračuje hokejový víkend 36. kolom Tipos extraligy. V domácej Steel Aréne privítame v nedeľu 05. februára o 17:00 tím HK Nitra. Pôjde o posledné stretnutie pred reprezentačnou prestávkou, v ktorom sa stretnú tímy z opačných koncov tabuľky.

Káder pod vedením Antonína Stavjaňu prešiel od posledného vzájomného zápasu menšími obmenami. Tím opustili Cody Donaghey, ktorý posilnil maďarský Fehérvár, Reid Duke prestúpil do Slovanu, český útočník Tomáš Guman sa vrátil do rodnej krajiny, keď prestúpil do HC Litoměřice a z tímu odišiel aj Dávid Honzík, ktorý bol najprv súčasťou výmeny brankárov, no potom prestúpil do Dukly Trenčín. Za českého gólmana Honzíka Nitra získala ďalšieho brankára od našich západných susedov a to Libora Kašíka. V decembri tím posilnila aj trojica kanadských hráčov, obranca Luke Green, útočníci Jake ElmerSahir Gill.

Najproduktívnejším hráčom Nitry je útočník Filip Krivošík. 23 ročný Bratislavčan získal 22 bodov za 8 gólov a 14 asistenciíí. Druhý v produktivite je najlepší strelec tímu Jozef Baláž. V 26 zápasoch strelil 10 gólov a na 11 prihrával. Totožné štatistiky majú Adam Sýkora a lotyšský útočník Filips Buncis. Obaja majú na konte 18 bodov, keď strelili 7 gólov a 11 asistencií.

Kanadský útočník Sahir Gill v 16 stretnutiach dosiahol štatistiku 0,94 bodu na zápas (najviac z tímu), keď strelil štyri góly a jedenásťkrát asistoval.

Posledný zápas:

Nitra odohrala svoje posledné stretnutie doma proti Popradu. Po vyrovnanom priebehu ťahala za kratší koniec, keď prehrala po samostatných nájazdoch. Gólovo sa presadili Filips Buncis, Sahir Gill, Filip BajtekJake Elmer.

Zostava HK Nitra z posledného zápasu proti Popradu:

Kašík - Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitaloš, Šiškov - Baláž, Čederle, Krivošík - A. Sýkora, Gill, Elmer - Bajtek, Pekarčík, Buncis - Knies, Solenský, Lacka

Postavenie v tabuľke:

Nitra sa nachádza na 11. mieste, a síce má 8 bodový náskok pred Prešovom, Šarišania majú dva zápasy k dobru. Na desiaty Liptovský Mikuláš však stráca iba jeden bod.

Vzájomné zápasy:

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 9. Hrnka (Holešinský, Švarný), 50. Gajdoš (Hrnka), 57. Solenský - 14. Leskinen (Watling), 59. Campbell (Olsson, Chovan)

HC Košice – HK Nitra 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Bartánus (Tybor), 28. Campbell (Jääskeläinen, Southorn), 32. Jääskeläinen (Campbell, Chovan), 42. Jääskeläinen

HK Nitra - HC Košice 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 55. Švarný - 23. Jääskeläinen (Southorn), 43. Southorn (Jääskeläinen, Chovan), 59. Slovák (Bartánus)

Naši Oceliari odohrali v piatok domáci zápas proti Slovanu. V stretnutí padol iba jeden gól a na našu smolu ho dali hostia. V zostave nám chýbali útočníci Michal ChovanVille Leskinen, a aj preto premiérový zápas v našom drese odohral ukrajinský útočník, ktorý nastupuje za košickú juniorku Mykhailo Krasnozhon.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Slovanu Bratislava:

Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Tybor - Bartánus, Slovák, Rogoň - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Havrila, Krasnozhon

Postavenie v tabuľke:

Aj napriek prehre sa naša pozícia v tabuľke nezmenila. Na konte máme 72 bodov a na druhý Zvolen strácame šesť bodov.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!