Proti Novým Zámkom s halloweenskou tématikou a uctením si pamiatky zosnulých

PRIDANÉ: 30.10.2023

Séria domácich stretnutí pokračuje. Po výhre nad Popradom nás čaka hellowenský zápas, keď v 15. kole Tipos extraligy privítame v utorok 31. októbra o 17:30 tím HC Nové Zámky. Zámčania majú v tabuľke iba o bod menej ako Oceliari, budeme teda bojovať aj o udržanie tretej pozície v priebežnej tabuľke.

Nové Zámky prehrali svoje tri posledné stretnutia, keď najprv prehrali v Spišskej Novej Vsi 1:6, potom doma s Nitrou 2:3 po samostatných nájazdoch a naposledy v Trenčíne 2:3 po predĺžení.

V októbri odišli z tímu Mário Múčka a na hosťovanie do Trenčína aj Juraj Mikúš.

Najproduktívnejším hráčom v klube je americký obranca Mike Lee, ktorý si v 14 zápasoch pripísal rovnaký počet bodov za 4 góly a 10 asistencií (najviac z tímu). O bod menej má najlepši strelec tímu Troy Loggisns, ktorý strelil 8 gólov a k nim si pripísal 5 asistencií. Najproduktívnejším Slovákom  je Tomáš Mikúš, ktorý získal 12 bodov za päť gólov a sedem asistencií.

Jednotkou v bráne je Čech Pavel Kantor. V 13 stretnutiach vychytal osem víťazstiev, a na konte má jedno čisté konto. Chrbát mu kryje Slovák Juraj Ovečka, ktorý sa do brány dostal iba v jednom stretnutí.

HK Dukla Trenčín - HC MIKRON Nové Zámky 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly a asistencie: 5. Nemčík (M. Hudec, D. Hudec), 26. Krajčovič (J. Mikúš, Sloboda), 62. Starosta (Mráz) - 19. Farley (Kozák, Roy), 23. Kováč (Fafrák, Laurenčík)

Zostava HC Nové Zámky z posledného stretnutia:

HC Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák – Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Loggins, Roy, Farley – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Fafrák, Barto, Kováč – Ružek

Postavenie v tabuľke: 5. miesto (25b)

Posledné vzájomné stretnutie:

HC MIKRON Nové Zámky – HC Košice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly a asistencie:
 22. Stupka (Števuliak, T. Mikúš), 51. Roy (Stupka, Števuliak), 58. Prokeš

Naši hráči získali z posledných 4 stretnutí 10 bodov. Naposledy sme bodovali doma proti Popradu. Gólovo sa presadili svojim druhým gólom v sezóne Matúš Havrila, svoju produktivitu potvrdil Filip Krivošík a o osude stretnutia rozhodol dvomi gólmi obranca Cooper Zech.

HC Košice – HK Poprad 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly a asistencie: 34. Havrila (Rogoň, Bačo), 40. Krivošík (Pollock, Jääskeläinen), 59. Zech (Fejes, Jääskeläinen), 60. Zech (Krivošík, Chovan) – 10. Turan (Urbánek, Dmowski), 53. Dmowski (Betker, Kukuča)

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Bartoš, Dravecký – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Lunter, Chovan, Krivošík – Bartánus, Šimun, Lamper – Rogoň, Havrila, Bačo

Postavenie v tabuľke: 3. miesto (26b)

Zápas proti Novým Zámkom bude tématický, kde okrem Halloweenskeho motívu určeného najmä ďeťom si uctíme pamiatku všetkých zosnulých ľudí, ktorých osud bol nejak spätý s košickým hokejom.

Sprievodný program:

🎃 Spomienka hokejovej rodine - zapálenie sviečky pred Steel arénou všetkým zosnulým hráčom, funkcionárom a fanúšikom.

🎃 Facebooková súťaž o najkrajšiu vyrezávanú tekvicu s témou hokeja o 10 vstupeniek na vybraný zápas - pošlite nám fotografiu na adresu info@hckosice.sk  a zdieľajte na Vašom facebookovom profile s označením oficiálnej stránky HC Košice.

🎃 Súťaž o najkrajší banner na zápase - výhercu odmeníme.

🎃 Verejné korčuľovanie v tréningovej hale v halloweenskych maskách - v utorok od 15:45 do 17:15, vstup grátis po predložení vstupenky na zápas konaný 31.10. HC Košice- HC Nové Zámky alebo celosezónnej permanentky. Nezabudnite si vlastné korčule, dobrú náladu a príďte včas, nakoľko kapacita je obmedzená.  Navyše každý fanúšik, ktorý príde na korčuľovanie v halloweenskej maske dostane čokoládku od nášho reklamného partnera- spoločnosti Deva).

🎃 Súťaž o najkrajšiu Halloweensku masku v hale - výhercu odmeníme.

🎃 Pripravili sme pre Vás maľovanie na tvár pre najmenších v priestoroch Steel arény.

🎃 Môžete sa tešiť na Halloweenske fotenie s maskotom

Vstupenky si budete môcť zakúpiť na stránke https://vstupenky.hckosice.sk/#/

Košice do toho!