Prvý deň MLT 2022: Oceliari vstúpili do turnaja víťazne, remíza Bystrice so Slovanom

PRIDANÉ: 26.8.2022

Máme za sebou prvý deň Memoriálu Ladislava Trojáka. Naši dorastenci vstúpili do turnaja úspešne a dokázali poraziť svojho súpera zo Zvolena. V zápase Banskej Bystrice so Slovanom sme videli vyrovnané stretnutie, v ktorom sa body delili.

BARANI Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 47. Šuna (Zubek) – 22. Fabuš (Ličko)

BARANI Banská Bystrica: Kliment – Čunderlík Ma., Oboril, Zubek, Lehocký, Grečmal, Jančo, Kukoľ, Bíreš – Sedliačik, Čunderlík Mi., Matúška, Plančár M., Šuna, Bachratý, Paučík, Plančár S., Jonás, Kubina, Škamla, Babčan

HC Slovan Bratislava: Henriquez – Fabuš, Ličko, Tomaškovič, Bajza, Rakický, Šramatý, Milata, Truchlý – Béreš, Petras, Bohoš, Čič, Hurtaj, Taliga, Murgaš, Šatan, Bacigál, Šurlák, Antal, Vida

Prvý zápas 42. ročníka Memoriálu Ladislava Trojáka nám priniesol vyrovnaný priebeh, kde nepadalo mnoho gólov, no na akcie z oboch stranách nebolo núdza. Celkovo sme videli dva góly, keď oba tímy využili svoje presilové hry. Najprv sa na začiatku druhej tretiny presadil Fabuš, ktorý poslal belasých do vedenia. V polovici poslednej časti zase využil presilovku o dvoch hráčov Šuna z Banskej Bystrice a mužstvá si tak pripísali do tabuľky jeden bod. Doplnkové samostatné nájazdy vyhrala Banská Bystrica a v prípade rovnosti bodov v konečnej tabuľke bude mať výhodu.

HC Košice – HKM Zvolen 7:5 (2:2, 3:2, 2:1)

Góly a asistencie: 5. Havadej (Liščinský, Komendát), 18. Tóth (Barger, Priščák), 31. Priščák (Janke, Tomka), 32. Zupko, 37. Liščinský (Priščák, Barger), 43. Havadej (Barger, Liščinský), 52. Kubizniak (Priščák) - 15. Vlčko (Drapák), 19. Debnár (Hukel), 25. Vlčko (Drapák), 39. Čižniar (Krajči), 58. Rausa (Drapák)

HC Košice: Bodnár (Kiss) – Beluško, Kubizniak, Barger, Tóth, Novák, Janke, Laciak, Adámy – Horňák, Kuzár, Pinďár, Liščinský, Priščák, Havadej, Komendát, Tomka, Zupko, Kvietok, Pavlík, Jaroš

HKM Zvolen: Obžera (Štrbík) – Halama, Krajči, Necpál, Gallo, Babinský, Dej, Hronec – Drapák, Vlčko, Čižniar, Michajlov, Hybský, Rausa, Hukel, Šimiak, Debnár, Žiak, Medveď, Murín

Naši Oceliari zaznamenali perfektný vstup do prvej tretiny. Už v 5. minúte našiel Liščinský Dávida Havadeja a viedli sme 1:0. Neskôr sme videli vylúčenia na oboch stranách. Kým však naši chlapci presilovku nevyužili hráči spod Pustého hradu áno. Filip Vlčko vyrovnal na 1:1. V 18. minúte praktizoval svoje zahraničné skúsenosti Erich Tóth. Vyviedol puk z obranného pásma a švihom zvyšoval na 2:1. O minútu neskôr sa však zase hra vyrovnala. Zvolen dostal puk do útočného pásma a Debnár vyrovnal na 2:2.

Druhá tretina sa začala tak ako skončila tá prvá. Zvolen si išiel od začiatku za gólom a v 25. minúte sa ho dočkal. Svoj druhý gól v zápase zaznamenal Filip Vlčko, hostí tak dostal prvýkrát v zápase do vedenia. V ďalšej časti hry bol Zvolen iniciatívny, vybojoval si niekoľko presilových hier, ktoré však nedokázal využiť.  Oceliari potom následne trestali. V polovici zápasu vystrelil Lukáš Priščák a bolo opäť vyrovnané. Tento gól našich Oceliarov nakopol a o minútu sa skóre opäť menilo. V 32. minúte skóroval Sebastián Zupko a priklonil misky váh na našu stranu. To však nebolo všetko o 5 minút zvyšoval prvýkrát na rozdiel dvoch gólov Michal Liščinský. Hostia sa nechceli vzdať. Zvolen hral na konci prostrednej časti presilovú hru, ktorú využil Čižniar. Do šatní sa tak išlo za stavu 5:4.

Na začiatku tretej tretiny sme videli ďalší gól. V 43. minúte sa druhýkrát v zápase presadil Havadej a viedli sme 6:4. V ďalšej časti hry sa hralo zo strany na stranu a tímy sa dostávali do rôznych šancí. Naši chlapci mali možnosť dvoch presilových hier, ktoré ale nevyužili. V 52. minúte  však využil nepozornosť zvolenskej obrany Timotej Kubizniak a poslal Oceliarov do vedenia. 7:4. Na konci zápasu sme mali možnosť presilovej hry. Tú sme ale nedokázali využiť, naopak v nej skórovali hostia, na 5:7 z ich pohľadu znižoval Rausa. Koniec zápasu už nepriniesol žiadny gól a po prvom stretnutí si tak pripisujeme dva body za výhru 7:5. V doplnkovej nájazdovej lotérii sme boli úspešnejší, keď sa jediným strelcom stal Michal Liščinský a v prípade rovnosti bodov na konci turnaja budeme mať výhodu.