Reprezentačná osemnástka trénuje v plnom prúde aj s hráčmi HC Košice

PRIDANÉ: 8.9.2022

Hokejovým reprezentantom do 18 rokov v utorok začala sezóna. Projekt centralizovaného reprezentačného tímu zahájil prípravu v novootvorenej Strednej športovej škole v Poprade.

Pod taktovkou Tibora Tartaľa a Branislava Vargu sa naša osemnástka predstaví počas sezóny proti rôznym súperom zo seniorskej Tipos extraligy. Mládež sa taktiež postaví voči všetkým dvanástim súperom Extraligy juniorov.

Prípravu pred náročným zápasovým programom mladíci zahájili pod Tatrami. Komplex Strednej športovej školy v Poprade zahŕňa okrem školy aj viacúčelová športová hala, tréningová hala, telocvične, posilňovne, regeneračné priestory či pohybové štúdio.

V 20-člennom kolektíve slovenskej osemnástky figurujú aj tri mená z radov HC Košice. Príležitosť predstaviť sa medzi tromi reprezentačnými žrďami dostal Sebastián Bodnár, ktorého by z obranných radov mal kryť Adam Beluško. Medzi desiatimi útočníkmi dorasteneckej reprezentácie sa predstaví Michal Liščinský.

Spokojnosť s realizáciou tohto projektu vyjadril aj prezident SZĽH Miroslav Šatan: ,,Dlhodobo sme sa snažili vytvoriť infraštruktúru, kde by sa spájal šport so vzdelávaním. V Poprade je to výnimočný projekt.“ Legenda slovenského hokeja tiež verí, že v budúcnosti sa inšpirujú týmto úspechom aj ostatné kraje.

Predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský sa snažil o podporu zriadenia projektu pre nadaných športovcov už dlhšie. Za pomerne krátke obdobie sa podarilo dokončiť areál, ktorý je moderný a pripravený poskytnúť veľmi solídne zázemie aj mládežníckym reprezentáciám v mnohých druhoch športu, vrátane hokeja,“ dodal.

Nomináciu SR 18 aktuálne tvoria títo hráči:

Brankári:

Sebastián Bodnár (HC Košice)

Damián Slávik (HC Slovan Bratislava)

Samuel Urban (MŠK Púchov)

Obrancovia:

Adam Beluško (HC Košice)

Richard Ďurina (HK Dukla Trenčín)

Tomáš Kráľovič (HC Slovan Bratislava)

Maxim Petras (HC Slovan Bratislava)

Milan Pišoja (MŠK Púchov)

Maxim Sakmár (MHKM Skalica)