Roman Faith: Je super hrať s hráčmi ako je Dávid Skokan.

PRIDANÉ: 1.2.2020

Po plnom bodovom zisku proti Michalovciam sme v 46. kole Tipsport ligy privítali na domácom ľade v ďalšom východniarskom derby mužstvo Popradu. Už úvod zápasu jasne naznačil, že sa bude hrať rýchly hokej s množstvom šancí. Oceliari si vypracovali viacero sľubných príležitosti, prekonať popradského brankára sa im však nepodarilo. Skóre zápasu nakoniec otvoril súper, a tak sa do  šatne odchádzalo za stavu 0:1. Druhú tretinu začali naši hráči v početnej výhode, tú sa im však nepodarilo zužitkovať. Skóre zápasu sa nakoniec zmenilo až v 16. minúte, keď sa z premiérového gólu pred domácimi tribúnami tešil útočník Jakub Sukeľ. Vyrovnaný stav zápasu však netrval dlho, hneď o minútu sa po presnej prihrávke od Jakuba Suju presadil útočník Martin Belluš. Ani jeden z tímov sa do konca zápasu nedokázal strelecky presadiť, a tak sa Oceliari tešili z výhry 2:1. Našich chlapcov sme vyspovedali bezprostredne po zápase.

Roman Faith:

Ako by si zhodnotil dnešný zápas?

„Dnešný zápas bol dosť ubojovaný, získali sme pre nás tri dôležité body. Hral sa taký defenzívnejší hokej, vyhral ten, kto vyťažil z minima maximum.“

Tréner ťa v posledných zápasoch nasadzuje do druhej formácie, ako vnímaš, že ti takto dôveruje?

„V druhej formácii som dnes hral tretí zápas po sebe, okrem Michaloviec. Som za túto šancu veľmi rád, je super hrať v druhej päťke s hráčmi ako je Dávid Skokan. Ďakujem trénerovi  za túto šancu, aj keď dnes som to nevyužil podľa mojich predstav.“

Aký je podľa teba najväčší rozdiel medzi pôsobením v juniorke a pôsobením v A- mužstve?

„Túto sezónu som hral za juniorku len dva zápasy, ale aj tá ma príjemne prekvapila. Pri senioroch je veľký rozdiel, hlavne silovo a na tréningoch. V zápasoch je taktiež veľkým rozdielom sila.“

V lige patríš medzi najmladších hráčov, pociťuješ, že ti niektorí súperovi hráči venujú zvýšenú pozornosť?

„Neviem, či mi venujú zvýšenú pozornosť, skôr je to o tom, že každý vás dohrá, nikto nechce, aby ho spravil nejaký mladý chlapec. Ja sa sústredím len na seba, aby sme vždy vyhrali.“

Jurij Repe:

Po tom, čo sme strelili vedúci gól na 2:1 sa pred našim brankárom strhla menšia potýčka, do ktorej ste sa zapojili aj vy. Čo sa na ľade dialo?

„Strhla sa tam nejaká bitka, všetci sme sa do nej zapojili, aby sme ochránili nášho brankára, postavili sme sa jeden za druhého.“

Poprad má v kádri viacero hráčov zo zámoria, ako sa vám bránia takéto typy?

„Pre nás je to asi jedno, my sa na každý zápas pripravujeme rovnako, tréner nám povie na koho si máme dávať pozor, akú taktiku zvoliť. Každý zápas je iný, to či je niekto Američan, Kanaďan alebo Slovák nehraje žiadnu rolu.“

V zápasoch nastupujete v obrannej dvojici s krajanom -  Zigom Pavlinom, ako sa vám zatiaľ pozdáva vzájomná spolupráca?

„Myslím, že zatiaľ nám to funguje, hrá sa nám spolu dobre, na ľade si rozumieme. Chcelo by to ešte nejaký ten gólik, nahrávku, aby sme pomohli tímu bodovo. Potom to už bude super.“

Po zápase vám v šatni zaspievala folklórna skupina, ako sa vám páči slovenský folklór?

„Aj u nás máme mnoho takýchto folklórnych skupín, dá sa povedať, že u nás je to národná hudba, takže akoby som bol doma. Určite je to príjemne ozvláštnenie po zápase.“

Marcel Haščák:

Východniarske derby proti vášmu rodnému Popradu, zápas tabuľkových susedov. S čím ste nastupovali do dnešného zápasu?

„Chceli sme ako vždy podať 100% výkon a vyhrať zápas. Som vďačný celému mužstvu, že zabojovali a dnes sme vyhrali.“

Poprad je jediný súper, proti ktorému sa vám osobne ešte nepodarilo skórovať. Mali ste preto o jednu motiváciu v zápase naviac?

„Každá séria sa raz skončí, dúfam, že nabudúce sa to už podarí, aj keď dnes som mohol dať gól alebo nahrávku. Dnes sme vyhrali a to je najdôležitejšie.“

V stredu víťazný zápas proti Michalovciam, dnes výhra proti Popradu. Dá sa povedať, že sa podarilo potvrdiť dominanciu nášho mužstva na východnom Slovensku?

„Presne tak, taktiež sme sa chceli naším fanúšikom poďakovať za podporu, že chodia na zápasy v hojnom počte a som rád, že sa nám to podarilo v oboch zápasoch. Dúfam, že každý domáci zápas budeme hrať čo najlepšie.“

Martin Belluš:

V minulej sezóne ste pôsobili práve v Poprade, sú pre vás tieto zápasy niečím špecifické?

„Myslím, že je pre každého hráča to je trošku špecifické, keď nastupuje proti mužstvu, v ktorom minulú sezónu hral, preto som sa pred zápasom trošku viac namotivoval.“

Päť minút pred koncom druhej tretiny ste sa na ľade poštuchávali so súperovým obrancom Mikom Dalhuisenom, snažil sa vás nejako vyprovokovať?

„Bolo ho treba trošku ukľudniť, tak som mu niečo povedal, o nič viac nešlo.“

Dnes ste strelili rozhodujúci gól po krásnej prihrávke Jakuba Suju, ako ste celú  situáciu videli vy?

„Jakub bol dobre postavený za bránou, vybojoval v súboji puk a videl ma, hodil mi to takou zadovkou, tak som sa snažil nájsť voľný priestor a zdvihnúť to hore, čo sa mi podarilo a som za to rád.“

Po zisku dôležitých troch bodov ostávame s 88 bodmi na treťom mieste ligovej tabuľky. Druhá Banská Bystrica s rovnakým počtom bodov má k dobru ešte dva zápasy. Na čele tabuľky ostáva bratislavský Slovan s  jedno bodovým náskokom. Po reprezentačnej prestávke sa naši hráči predstavia 12.2.  na ľade DVTK Jegesmedvék Miskolc. Najbližší domáci zápas je naplánovaný na 16.2. o 15:30 proti MAC Ujbuda.

HC KE Media Team (zek)