"Šaľeny" dvojzápas: privítame michalovské Líšky aj popradských Kamzíkov

PRIDANÉ: 28.1.2020

Naši Oceliari sa predstavili v uplynulom týždni na ihriskách súperov na strednom Slovensku. Avšak, ani v jeden zo zápasov nedokázali doviesť do víťazného konca a domov si priviezli iba jeden bod po prehre 1:2 po samostatných nájazdoch s majstrovskou Banskou Bystricou. Napraviť to budú môcť v dvojzápase proti svojim východoslovenských rivalom – HK Dukla Ingema Michalovce a HK Poprad. Zápas s nováčikom je na programe v stredu 29. januára od 17:30, proti Popradu sa predstavíme v piatok 31. januára od 18:00.

Nováčik najvyššej súťaže sa medzi svojimi protivníkmi už etabloval. Po nedávnom vydarenom období sa vyšvihol na 7. miesto v extraligovej tabuľke a na svojom konte majú Michalovčania už 60 bodov. Od postupu do prvej šestky ich momentálne delí 8 bodov, ale šiesty Zvolen má o jeden odohraný zápas menej. Naposledy sa hráči zo Zemplína predstavili pred svojimi fanúšikmi a v napínavom zápase proti Popradu zvíťazili 2:1. O ich góly sa postarali Korhonen Šimun. V doterajšom priebehu Tipsport ligy sme sa s našim východoslovenským rivalom stretli už trikrát a všetky zápasy sme doviedli do víťazného konca. V historicky prvom zápase medzi Košicami a Michalovcami v najvyššej súťaži sme zvíťazili pomerom 3:0, odvety v Michalovciach muselo rozhodnúť predĺženie, prípadne nájazdy, ale tešili sme sa z výhier 3:2 a 2:1. V drese Dukly pôsobí v tejto sezóne aj viacero hráčov, ktorí majú skúsenosti s košickým klubom – konkrétne obranca Marek Kolba a útočníci Gabriel Spilar, Peter Galamboš, Tomáš Hričina, Lukáš Hvila, či momentálne zranený Peter Boltun.

Kanaďan Christophe Lalancette sa po príchode na Zemplín zaradil medzi lídrov ofenzívy Dukly. 25-ročný rodák z provincie Quebec bol v roku 2012 draftovaný tímom NHL Pittsburgh Pengiuns, no šancu zahrať si najlepšiu súťaž na svete už nedostal. Po skúsenostiach z viacerých klubov ECHL sa rozhodol v lete prijať ponuku nováčika Tipsport Ligy a po 41 odohratých zápasoch má bilanciu 11 gólov a 24 asistencií. Útočník Jakub Linet, jeho najbližší prenasledovateľ, je už stabilným členom michalovskej Dukly, keď na Zemplíne odohral už 4 sezóny. V tejto sezóne nastúpil v 40 zápasoch a so svojimi 13 gólmi je tiež najlepším strelcom svojho tímu. Prechod do najvyššej súťaže výborne zvládol Igor Safaraleev. 25- ročný ruský útočník strelil 5 gólov a na ďalších 15 nahral. Stabilnou jednotkou v bráne Michaloviec je piatu sezónu Adam Trenčan. 29-ročný brankár, ktorý si na Slovensku zachytal aj vo Zvolene, Detve, Skalici, či Nitre, dostal príležitosť v 35 zápasoch. V nich si dokázal udržať svoju úspešnosť na úrovni 92,06 %, čo ho radí do prvej desiatky brankárov Tipsport ligy.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z posledného zápasu proti HK Poprad:
A. Trenčan - Hančák, Ventela, Pukka, Mesikammen, Ťavoda, Vorobjev, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Spilar - Mons, Galamboš, Giľák - Hričina, Linet, Mašlonka - Chalupa, Šimun, Hvila – Farkaš

O dva dni neskôr privítame na svojom ľade ďalšieho účastníka najvyššej súťaže z východného Slovenska – HK Poprad. Ako už bolo spomenuté už vyššie, práve Poprad bol súperom Michaloviec v nedeľu a ani v stredu ich nečaká žiaden ľahký súper. Kamzíci vycestujú do hlavného mesta, aby odohrali zápas proti domácemu Slovanu. Po trochu dlhšom rozbehu a výmene trénerov sa Popradčanom začalo dariť a momentálne sa nachádzajú na výbornom štvrtom mieste so ziskom 72 bodov. Aj v tomto prípade pôjde o posledný vzájomný zápas nášho mužstva s tímom Popradu v základnej časti. V predchádzajúcich prípadoch sme sa tešili z domácej výhry 2:1 a body sme brali aj spod Tatier, keď sme prvý zápas prehrali až po predĺžení 3:2 a naposledy sa zrodilo naše presvedčivé víťazstvo v pomere 4:0.

Na čele produktivity je tesne pred koncom základnej časti útočník Marek Zagrapan. 33-ročný prešovský rodák má svoju bilanciu 15 gólov a 17 asistencií, čo znamená, že je aj najlepším strelcom popradského tímu. Počas sezóny prišiel z Bratislavy pod Tatry odchovanec Michael Vandas. Zmena prostredia mu prospela a doteraz nastrieľal už 14 gólov, ku ktorým pridal aj 17 asistencií. Aj kapitán Patrik Svitana na začiatku sezóny hľadal svoju formu, ale zdá sa, že hernú pohodu už našiel. Momentálne má na svojom konte 10 gólov a 20 asistencií. Rolu jednotky si v Poprade už druhú sezónu buduje Tomáš Vošvrda. 30-ročný český brankár predvádza opäť výborné výkony a svoju úspešnosť zásahov si dokázal udržať na úrovni 92,30 %. Jeho kolegom je Matej Kristín. Donedávna ešte brankár Nových Zámkov prišiel do Popradu výmenou za Patrika Nechvátala.

Zostava HK Poprad z posledného zápasu proti HK Dukla Ingema Michalovce:
Vošvrda - Erving, Ulrych, Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Česánek - Matúš Paločko, Preisinger, Handlovský - Svitana, Zagrapan, Takáč - Lapšanský, Jacobs, Vandas - Kundrík, Bjalončík, Matej Paločko

Neváhajte a poďte spoločne vytvoriť skvelú atmosféru do Steel arény. Požeňme našich Oceliarov za ďalším dôležitým víťazstvom. Svoje vstupenky si môžete zakúpiť už vopred prostredníctvom: https://www.hckosice.sk/vstupenky.

KOŠICE DO TOHO!

(ypm)