Skvelí fanúšikovia, skvelý výkon a premiérové góly Tybora s Havrilom

PRIDANÉ: 5.11.2022

Po víťazstvách v Bratislave a proti Nitre sme vyhrali aj na ľade regionálneho rivala v Prešove. Trénerovi Danovi Cemanovi vypadli zo zostavy maródi Bartánus, Watling, Romančík i Linet, debut v oranžovo-čiernych farbách naopak absolvoval najproduktívnejší hráč vlaňajšej juniorskej sezóny Oleksandr Plochotnik.

Oceliarov hnal v Ice Aréne od úvodu plný sektor fanúšikov HC a tí si mohli prvýkrát zakričať gól už v polovici druhej minúty po strele Olssona. Na konci šiestej minúty to už bolo po šikovnom teči Rogoňa 2:0 v tej chvíli bolo jasné, že krízou sužovaný Prešov tentoraz nebude mať nárok na rozbehnuté Košice.

„Vyzerá to jednoznačne, ale ľahké to nebolo. Mali sme skvelý štart a strelili sme rýchle dva góly. V druhej tretine nás podržal fantastický Riečický a v tretej sme to chceli zvládnuť bez stresu a zároveň ušetriť nejaké sily. Chýba nám totiž viacero hráčov. Zvládli sme to dobre,“ odfúkol si Radoslav Tybor, ktorého spokojnosť podčiarklo ukončenie dlhého čakania na premiérový gól v košických farbách. Vytúžený moment 32-ročného útočníka prišiel v poslednej minúte druhej tretiny a navýšením náskoku na tri 3:0 a umocnil pokoj v našich radoch. „Bolo to pre mňa niečo nové. Ešte som sa v kariére nestretol s takým dlhým čakaním na prvý gól. To, že som čakal toľko zápasov, by som ešte bral. Pozahadzoval som však neskutočné množstvo šancí a už som nevedel, čo mám robiť. Tentoraz ma krásne našiel Mišo Chovan a verím, že gólom do prázdnej bránky som to konečne zlomil. Snáď to už pôjde ľahšie.“

Svoj strelecký účet sezóny si v Prešove otvoril aj Matúš Havrila. Aj v jeho prípade išlo o moment zo záveru tretiny. Brankára Eugena Rabčana prekonal 74 sekúnd pred koncom stretnutia.

„Je to výborný pocit. Tu v Prešove som vyrastal a chutí to preto o to viac. Išlo o posledné striedanie, dal som do toho všetko a napokon to tam padlo. Určite ma to potešilo,“ pousmial sa 23-ročný center, ktorý sa nezabudol poďakovať výborným fanúšikom. „Bola to fantastická atmosféra a toto víťazstvo patrí našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť. Verím, že sa už vezieme na víťaznej vlne a takto ich budeme tešiť aj naďalej.“

Skvelú a prajnú atmosféru vytvorenú košickými priaznivcami vyzdvihol aj Tybor. „Prišlo ich naozaj veľa a vytvorili nám domáce prostredie. Sme im za to veľmi vďační a sme radi, že sme ich potešili víťazstvom.“

Košičania vyhrali z posledných desiatich zápasov až osem a v tabuľke sa posunuli už na piatu pozíciu.

„Pred zápasom na Slovane sme mali míting v kabíne a dohovoril nám aj tréner. Ten zápas nám vyšiel výsledkovo i z pohľadu výkonu. Nakoplo nás to a odvtedy hráme fakt dobre. Možno je preto aj škoda, že ide reprezentačná prestávka,“ zamyslel sa R. Tybor.

Ešte pred pauzou vyplnenou Nemeckým pohárom v Krefelde však čaká našich chlapcov nedeľňajší domáci zápas proti Zvolenu.

„Zvolen je silný súper, ale sami sme sa presvedčili o tom, že máme silné mužstvo a ak hráme svoj hokej, tak môžeme zdolať hocikoho,“ uzavrel Tybor.

Úvodné buly nedeľňajšieho súboja v Crow aréne prebehne o sedemnástej hodine.