Steel arénou sa prehnal gólový hurikán. Prinášame pozápasové vyjadrenia z kabíny Oceliarov

PRIDANÉ: 19.11.2019

Po reprezentačnej prestávke a dvoch zápasoch odohraných na súperových klziskách sa fanúšikovia Košíc konečne dočkali! V 26. kole Tipsport ligy sme na domácom ľade privítali predposledný Liptovský Mikuláš. Duel s Liptákmi mal špecifickú príchuť, a to nielen gólovú - niesol sa v duchu Medzinárodného dňa študentstva. Slávnostné buly preto v Steel aréne vhodil rektor UPJŠ v Košiciach Pavol Sovák.

Zápas začal na oboch stranách opatrne, no aktívnejší boli naši hráči. Skóre zápasu otvoril v 8. minúte Dalibor Bortňák, avšak stav 1:0 platil len do 11. minúty, keď svoju gólovú kanonádu odštartoval Marcel Haščák, ktorý ukončil zápas s bilanciou 4+2 a stal sa jednoznačne mužom zápasu. Vo vydarenej druhej tretine rozjasal domáce tribúny piatym gólom v sieti Liptákov útočník Pavel Klhůfek a hneď nato sa presadil aj kapitán Dávid Skokan. V tretej tretine uzavrel na konečných 8:0 Oliver Jokeľ. Úspešnú premiéru na domácom ľade zaznamenal aj český útočník David Květoň, ktorý si pripísal 4 asistencie.Osobné štatistiky si výrazne vylepšili aj Dávidovia Skokan s Růžičkom, ktorí získali zhodne po 3 body.

Marcel Haščák:Viem, že som dal tri góly, ten štvrtý ani neviem kto dal, ja som len nahrával, video ukáže. Boli to dôležité góly, ale najdôležitejšie je víťazstvo. Konečne nám to tam popadalo. Urobil som všetko preto, aby to bol môj večer, dobre som si oddýchol a na ľade som odovzdal 100% pre mužstvo. Som za to rád a dúfam, že budeme hrať lepšie a lepšie. Nevedel som, že mi chýbal len bod, aby som vyrovnal rekord ligy, nevenoval som sa tomu, mali sme tam presilovky a dnes to tam popadalo. V piatok to už bude úplne iný zápas, musíme sa dobre pripraviť.“

Dalibor Bortňák:Konečne nám góly padali v prvej tretine, potom sa hrá aj ľahšie, človek už nemusí doťahovať. V tejto lige nemôžeme nič podceniť, pretože každý tím je dobre takticky pripravený. Mikuláš odohral dobrý zápas v Bystrici, určite sú nebezpeční, preto si ceníme toto víťazstvo. Čo sa týka piatkového derby, to je vždy vyhecované, bude v ňom veľa súbojov, hrať sa bude rýchly hokej. Ľudia sa na to tešia, a my tiež. Bude to určite kvalitný zápas.“

Oliver Jokeľ:Mikuláš je síce jedenásty, ale tak ako každé jedno mužstvo je nepríjemný. Aj keď sme hrali u nich bol to vyrovnaný zápas. Každé jedno mužstvo dokáže hrať hokej, preto si treba dávať pozor v každom zápase. Dnes sme premenili šance, viedli sme, mali sme kľud na hokejkách a v hlave sme to kontrolovali. Teraz si musíme poriadne oddýchnuť, pripraviť sa na zápas v piatok. Nepozeráme sa na súperov, pozeráme sa na seba, aby sme odohrali kvalitných 60 minút a hrali dobrý hokej a ten výsledok sa potom dostaví.“

David Květoň:Vzhľadom na dnešný výsledok sa mi hralo dobre, do zápasu sme šli stopercentne pripravení, nesmeli sme nič podceniť, vedeli sme čo chceme hrať. Najťažšie bolo pre mňa zapadnúť do toho systému ktorý sa tu hrá."

Václav Čížek:Očakávali sme ťažký zápas, pretože sme potrebovali vyhrať po prehre v Maďarsku. Vieme, že Mikuláš je vždy nebezpečný a vždy je to nepríjemný súper. Takéto víťazstvo určite pomôže. Na ľade som sa cítil výborne, tím šľapal ako mal a radosť z hokeja bola vidieť. Len ma mrzí, že vedieme 8:0 a je tu ticho. Keď sa prehráva je tu šum, dnes sme ukázali produktivitu a bolo ticho. V takej veľkej hale by sa to nemalo stávať. Ten hokej hráme pre divákov.“

Zápas hodnotí tréner HC Košice

Peter Draisaitl, hlavný tréner: „Prvý gól bol svojím spôsobom rozhodujúci. Dovtedy mi to pripadalo trochu nervózne z našej strany. Boli tam dva puky pred našou bránou, ktoré boli nebezpečné. Dôležité bolo, že sme boli schopní dať aj druhý či tretí gól, pretože to sa nám dlhodobo nedarilo. Podarilo sa nám dohrať zápas zodpovedne a disciplinovane.“

Po plnom bodovom zisku sme sa posunuli na 2. miesto v tabuľke a na prvý Slovan strácame 10 bodov, tretia Bystrica má však 2 zápasy k dobru. Najbližší ligový duel odohráme už tento piatok, keď na domácom ľade privítame Kamzíkov. Úvodné buly je naplánované na 17:30. Príďte aj vy podporiť našich chlapcov v pravom východniarskom derby!

HC KE Media Team (zek)