Stream: HC Košice - EHC Red Bull Mníchov

PRIDANÉ: 14.8.2021

Priamy prenos zo zápasu HC Košice - EHC Red Bull Mníchov si môžete pozrieť na stránke >>

Našim prvým súperom na prestížnom turnaji v Kitzbühel bude tím z najvyššej nemeckej súťaže EHC Red Bull München. Pravidelný účastník Champions Hockey League sa na turnaji predstaví po nie najlepšej sezóne. Mužstvu sa totižto nepodarilo postúpiť do semifinále čo bolo určite veľkým sklamaním, keďže v poslednom období patrí medzi najlepšie tímy v lige. Mníchovu sa podobne ako Košiciam podarilo v lige získať majstrovský hattrick, neskôr prišla prehra vo finále , sezóna, v ktorej sa neodohralo playoff a už spomínaná posledná sezóna, keď Mníchovu play off veľmi nevyšlo.

Brankárskou jednotkou by mal byť Danny aus den Birken. Skúsený 36 ročný brankár odchytal v minulej sezóne 18 zápasov, keď sa delil o pozíciu jednotky so svojim nemeckým kolegom Kevinom Reichom, ktorý pred touto sezónou prestúpil do Ingolstadtu. V obrane sa tím z bavorského mesta môže spoliehať na Američana Zacha Redmonda, ktorý sa v minulej sezóne stal najproduktívnejším obrancom tímu, keď v 37 zápasoch strelil 8 gólov a zaznamenal 25 asistencií. Zach má veľmi bohatú kariéru, v najlepšej hokejovej lige NHL odohral dokopy 133 zápasov. Naposledy hrával v tíme Buffalo Sabres, kde odohral len 3 zápasy. Najviac zápasov (59) odohral v sezóne 2014/2015 za Colorado Avalanche. Nemenej dôležitým obranným pilierom bude známy nemecký reprezentant Yannic Seidenberg, ktorého si fanúšikovia môžu pamätať aj z MS v Košiciach a Bratislave. Yannic pôsobí v Mníchove nepretržite od sezóny 2013/2014, keď bol aj pri najväčších úspechoch klubu. V minulej sezóne bol druhým najproduktívnejším obrancom,  v 38 zápasoch strelil 9 gólov a na 18 prihrával.

Lídrom v útoku by mal byť Kanaďan Ben Street, ktorý sa pripojil k tímu počas letného prestupového obdobia. Tento 34 ročný útočník odohral v NHL 59 zápasov. Naposledy pôsobil v AHL v tíme Binghamton Devils, kde bol kapitánom. Naši obrancovia si budú musieť dávať pozor aj na ďalšieho Kanaďana Trevora Parkesa. V minule sezóne sa s 23 gólmi stal najlepším strelcom tímu. Trevor má za sebou v Mníchove 3 sezóny a do tej štvrtej si taktiež určite dáva vysoké ciele. Posledné 2 sezóny bol kapitánom v mužstve Patrick Hager. V tej nasledujúcej bude chcieť určite mužstvo opäť priviesť na popredné pozície. Pôsobí v tíme od sezóny 2017/2018 a taktiež si ho diváci môžu pamätať z MS v Košiciach a Bratislave.

Od sezóny 2014/2015 je hlavným trénerom Američan Don Jackson.  Celkovo sa stal ako hlavný tréner 8x šampiónom DEL z toho 3x s Mníchovom. V sezóne 2018/2019 získal ocenenie tréner roka v DEL. Zaujímavosťou je, že v sezóne 2013/2014 trénoval aj domáce mužstvo Salzburgu. Jeho asistentmi budú Kanaďania Pierre Allard, ktorý posledných 10 rokov strávil v organizácii Montréal Canadiens ako kondičný tréner, a jeho druhým asistentom bude Steve Walker, pre ktorého to bude tretia sezóna v Mníchove.

Mužstvo z Bavorska bude mať na turnaji určite najvyššie ambície. Náš tím čaká veľmi zaujímavý zápas, kde si zmerá svoje kvality proti jednému z najlepších klubov v Európe.