Strelku hodil do hľadiska, produktívny kapitán Priščák ju už nepotrebuje

PRIDANÉ: 6.12.2023

Naši juniori majú za sebou víkend zmiešaných pocitov. V sobotu podľahli Trnave 1:4, no v nedeľu oplatili súperovi z malého Ríma prehru rovnakou mincou a po víťazstve 4:1 ostávajú na jedenástej priečke tabuľky s dvojbodovou stratou – práve na Gladiátorov.

Zverenci trénerskej dvojice Peter Čížek – Marcel Šimurda nevstúpili ideálne ani do druhého z dvoch duelov proti Trnave a od ôsmej minúty prehrávali gólom Piskareva. Ešte v prvej tretine však dokázal vyrovnať Dušan Divulit a v polovici zápasu preklopil misky váh na domácu stranu Lukáš Priščák. Potrebné upokojenie na hokejky priniesol gól Martina Kuzára zo 46. minúty a v závere spečatil skóre svojim druhým gólom kapitán Priščák.

„Veľmi cenné víťazstvo,“ zdôraznil dvojgólový strelec. „Bolo to ťažké, obzvlášť po sobotňajšom zápase. Sadli sme si v šatni, niečo sme si povedali a príkladne sme zabojovali.“

Priščák vyrovnal svoju tohtosezónnu bilanciu na 11 gólov a 11 asistencií v 21 zápasoch. Ďalšie góly už ale tak skoro nepridá.

„Bodovo mi to išlo, ale moja sezóna sa bohužiaľ končí,“ povzdychol si 18-ročný košický odchovanec, ktorý po stretnutí s Trnavou prehodil hokejku ponad plexisklo kamarátom. „Venoval som ju na rozlúčku – teraz už bývalým – spoluhráčom. Najbližší čas ju potrebovať nebudem. Čaká ma operácia predného krížneho väzu v kolene. Uvidíme, ako bude prebiehať rehabilitácia. Ak by išlo všetko dobre, tak by som možno mohol pomôcť tímu aspoň v závere sezóny.“

Nevyhnutná operácia mrzí Priščáka o to viac, že jeho tím nezažíva dobrú sezónu a jeho body budú chýbať. V tabuľke je na tom momentálne horšie iba posledná Skalica a jedenásta priečka neodzrkadľuje košické ambície.

„Je to veľmi mladý tím, v podstate samí dorastenci. Kvalitu však máme. Chýbajú asi skúsenosti. Teraz príde menšia pauza a verím, že chlapci dajú teambuilding a potom to už pôjde ľahšie. Nikoho neteší postavenie na predposlednej priečke. Aj proti silným súperom sme totiž ukázali dobrý hokej. Verím tomu, že sezóna nie je stratená a chlapci to napokon dotiahnu až do play-off,“ zaželal si kapitán juniorského tímu, ktorý je aktuálne najproduktívnejším hráčom i najlepším strelcom tímu mladých oceliarov. Bodový priemer vyše bodu na zápas mal aj v predošlej sezóne, v ktorej nazbieral v 25 zápasoch 29 bodov.

„Snažím sa pomôcť tímu tak, ako to najlepšie viem. V minulej sezóne som nazbieral nejaké skúsenosti a tie sa snažím odovzdávať mladším hráčom v tíme,“ poznamenal talentovaný útočník, ktorému pomohlo aj ročné pôsobenie vo švédskom Helsingborgu. „Bolo to veľmi užitočné hlavne po mentálnej stránke. Zmenil som nastavenie mysle a toto sa snažím prenášať aj na súčasných spoluhráčov. Pôsobenie vo Švédsku mi otvorilo oči a odvtedy sa snažím pracovať ešte tvrdšie.“

Hoci svojim spoluhráčom v najbližšom období nepomôže, z pohľadu zvyšnej časti sezóny je optimistom. Mladí spoluhráči totiž získali počas úvodných 25-tich zápasoch skúsenosti, z ktorých by mali postupne ťažiť.

„Nie sme na tom najlepšie, ale robíme, čo je v našich silách. Hokej hrať vieme a veríme preto, že tie doterajšie nezdary prelomíme a v tabuľke pôjdeme hore. Ja chalanom verím,“ uzavrel s optimizmom v hlase kapitán juniorky Lukáš Priščák.