Štvrťfinále play-off proti majstrovi z Banskej Bystrice

PRIDANÉ: 14.3.2018

Púť základnou časťou sme ukončili nedeľňajším zápasom proti Zvolenu. Následný vývoj zápasov posledného kola nám prisúdil obhajcu majstrovského titulu Banskú Bystricu ako súpera v prvom kole tohtoročného Kaufland Play-Off. Prvý súboj tejto štvrťfinálovej série je na programe v sobotu 17. marca pod Urpínom.

Hráči úradujúceho majstra nepodávali v posledných zápasoch oslnivé výkony a prehry s Liptovským Mikulášom či Popradom zapríčinili, že z prvého miesta sa prepadli až na štvrtú pozíciu. Štatistika hovorí jasne – päť zápasov a len jedna výhra v riadnom riadom čase s nováčikom z Detvy. To určite nie je forma, s akou chceli Barani vstupovať do najdôležitejšej časti sezóny.

Americký útočník Cason HOHMANN sa stal najproduktívnejším hráčom bystrického mužstva. V 51 zápasoch strelil 15 gólov a na ďalších 32 prihral. Aj preto sa stal aj najlepším nahrávačom Bystričanov. Dvojica zahraničných útočníkov Éric FAILLE a Josh BRITTAIN sa po základnej časti ocitla na čele strelcov svojho tímu. Obaja strelili 20 gólov, no druhý menovaný potreboval na túto métu menší počet zápasov (49). Najproduktívnejším Slovákom bol kapitán Tomáš SUROVÝ. 48 zápasov mu stačilo na to, aby v nich dosiahol 42 kanadských bodov za 13 gólov a 29 asistencií. V obrane zase vynikol Ivan ĎATELINKA, ktorý rozvlnil sieť súpera 8-krát a na rovnaký počet aj prihral.

Legionárska brankárska dvojica si tiež nepočínala zle, no Čech Jan LUKÁŠ mal o niečo lepšie štatistiky. Nastúpil na 27 zápasov, z ktorých až 18 doviedol do víťazného konca. Jeho úspešnosť dosiahla úroveň 93,15 %. Jeho fínsky kolega Teemu LASSILA odchytal 31 zápasov a z víťazstva sa taktiež tešil v 18 zápasoch. Percentuálna úspešnosť majstra sveta z roku 2011 v základnej časti bola 91,33 %. Obaja brankári dokázali vychytať v dvoch zápasoch aj čisté konto.

Oceliari našli svojho lídra opäť v osobe kapitána Ladislava NAGYA. Skúsený veterán sa stal našim najproduktívnejším hráčom a zároveň aj najlepším strelcom. NAGY odohral túto sezónu 42 zápasov, v ktorých skóroval 22-krát a pripísal si aj 19 asistencií. Marek HOVORKA bol dlho na čele bodovania nášho mužstva, ale nakoniec skončil na druhom mieste. Vo svojich 48 zápasoch zaznamenal bilanciu 14 gólov a 25 asistencií. Najproduktívnejším legionárom sa stal kanadský center David PACAN. Vo svojej prvej sezóne mimo Ameriky nazbieral v 52 zápasov 37 kanadských bodov (12+25). Jeho prednosťou však boli buly. Tam zaznamenal 26-ročný Kanaďan vynikajúcu úspešnosť až 61,42 %! Medzi obrancami mal najlepšie štatistiky Eduard ŠEDIVÝ. Ten v 55 zápasoch nastrieľal 6 gólov a pridal k tomu 22 asistencií.

Aj za naše mužstvo nastupovala počas základnej časti brankárska dvojica zo zahraničia. Vladislav HABAL odchytal 38 zápasov, z ktorých 23 bolo víťazných a úspešnosť zákrokov udržal na hodnote 92,77 %. Švéd Joakim LUNDSTRÖM nastúpil na 21 zápasov a jeho percentuálnu úspešnosť bola 91,82 %. Obaja si pripísali na svoje konto aj jeden zápas s vychytanou nulou.

Štatistika vzájomných zápasov hovorí jv prospech nášho súpera. Náš štvrťfinálový súper zaznamenal výhry na domácom ľade 2:1, 5:3 a 5:2, no z víťazstiev sa tešil aj na ľade Steel arény 4:2 a naposledy 5:4 po samostatných nájazdoch. Úradujúceho majstra sme zdolali v 13. kole na svojom ľade 5:2.

V play-off však môže byť všetko inak! Držme spoločne palce našim chlapcom v ťažkých štvrťfinálových zápasoch. Doma im vytvorme atmosféru, ktorá ich poženie za dôležitými víťazstvami.

Vstupenky na oba domáce štvrťfinálové zápasy play-off sú v predaji. Zaobstarať si môžete aj rodinné balíčky a taktiež vstupenky na dvojzápasy. Zakúpte si ich v predstihu za zvýhodnenú cenu, všetky potrebné informácie nájdete na klubovom webe.
Opäť vás čaká skvelý sprievodný program (maľovanie na tvár, TOP SHOT a iné prekvapenia).

Play-off začína, KOŠICE DO TOHO!

Program štvrťfinále:

1. zápas – sobota 17.3.2018 – 18:00 - HC ´05 Banská Bystrica – HC Košice