Štvrťfinálový súper – Slovan Bratislava

PRIDANÉ: 14.3.2024

Po postupe do play-off zo štvrtého miesta začneme štvrťfinálovú sériu doma proti piatemu mužstvu po základnej časti – HC SLOVAN Bratislava. Belasí sa na piate miesto dostali po poslednom kole, keď porazili Liptovský Mikuláš.

[vstupenky]

O súperovi

Slovan Bratislava nemal ideálnu základnú časť. Väčšinou sa pohyboval v dolnej polovici tabuľky. Počas 50 stretnutí vymenil dvoch trénerov, keď sezónu začal s Jánom Pardavým, vystriedal ho Vladimír Ružička, no ani ten nevydržal na trénerskej lavičke a tím prebral Peter Oremus s asistentom Andrejom Kmečom.

Mužstvo prechádzalo aj hráčskou obmenou. Zo Slovanu počas sezóny odišiel napríklad obranca Shawn Lalonde, ktorý je na súpiske nášho mužstva. V priebehu ročníka tím posilnil bývalý hráč Košíc Ěmile Poirier.

Odchody počas sezóny: Matt Murphy, Zech O´Brien, Alex Výhonský, Ian Scheid, Chris Brown, Shawn Lalonde, Etha Werek, Daniel Gachulinec Jared Coreau

Príchody počas sezóny: Denis Godla, Roman Žitný, Émile Poirier, Timotej Šille, Jonas Jonas Ahnelöv, Samson Mahbod, Branislav Kubka, Patrick Holway, Julius Bergman, Roman Kukumberg

V posledných 15 zápasoch má Slovan tretiu najlepšiu formu v lige. Výsledky ho dostali až na piate miesto. Vyhral v 9 zápasoch, raz sa radoval po predĺžení, vo vzájomnom zápase proti nášmu mužstvu prehral po predĺžení a štyrikrát nebodoval.

Aktuálna súpiska HC SLOVAN Bratislava

Brankári

Denis GODLA, Samuel BAROŠ

Obrana

Michal BEŇO, Julius BERGMAN, Daniel DEMO, Andrej GOLIAN, Patrick HOLWAY, Branislav KUBKA, Patrik MAIER, Ján MARCINKO, Ladislav ROMANČÍK, Michal SERSEN

Útok

Brett FINDLAY, Daniil FOMINYKH, Roman KUKUMBERG, Adam LUKOŠÍK, Samson MAHBOD, Patrik MASNICA, Jakub MINÁRIK, Liam PECARARO, Samuel PETRÁŠ, Émile POIRIER, Miroslav PREISINGER, Brendan RANFORD, Timotej ŠILLE, Samuel TAKÁČ, Tomáš TÖRÖK, Roman ŽITNÝ

Sezóna 2023/2024

Proti Slovanu sme v aktuálnej sezóne odohrali štyri zápasy. Všetky sme  vyhrali a získali sme v nich dokopy 14 bodov. Dve domáce stretnutia a jedno v Bratislave sme vyhrali rovnakým výsledkom 4:1, to posledné malo vyrovnanejší priebeh a vyhrali sme ho 5:4 po predĺžení.

Vzájomné zápasy Tipos Extraliga 2023/2024

7. kolo

HC Košice - HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 14. Fejes (Pollock, Zech), 27. Lamper (Bartoš, Havrila), 37. Fejes, 59. Berger - 57. Brown (O´Brien, Lalonde)

18.kolo

HC Košice - HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 16. Fejes (Breton, Bartoš), 35. Breton (Olsson), 46. Pollock (Krivošík, Jääskeläinen), 50. Krivošík (Chovan) - 41. Brown (Findlay)

35. kolo

HC Slovan Bratislava - HC Košice 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly a asistencie: 40. Ranford (Golian, Findlay) – 26. Breton (Lunter, Šedivý), 39. Rogoň (Zech, Slovák), 45. Breton (Riečický), 48. Slovák (Breton, Pollock)

Produktivita

Najproduktívnejším hráčom HC Košice sa po základnej časti stal Hunter Fejes, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom tímu 41B (20G-21A). O bod menej majú Kanaďania Brett Pollock 40B (19G-21A) a najproduktívnejší obranca Alex Breton 40B (13G-27A).

bratislavskom Slovane ovládol po základnej časti produktivitu Liam Pecararo. Americký útočník je zároveň so Samuelom Takáčom najlepším strelcom mužstva 48B (17G-31). Druhý v produktivite je kanadský útočník Brett Findlay 37B (11G-26A). O bod menej má už spomínaný slovenský útočník Samuel Takáč 36B (17G-19A).

Brankári

HC Košice majú vyrovnanú brankársku dvojicu Dominik Riečický-Jaroslav Janus. Riči sa stal najlepším brankárom po základnej časti. Jeho percentuálna úspešnosť zákrokov bola 93,64%. JayJay skončil v celkovom poradí štvrtý a pripísal si úspešnosť 92,35%.

Náš tím inkasoval v základnej časti najmenej gólov spomedzi všetkých mužstiev (117).

Brankárskou jednotkou v tíme nášho súpera je Denis Godla. V 30 odchytaných stretnutiach si pripísal 91,51%-tnú úspešnosť zákrokov. Chrbát mu kryje Samuel Baroš. V sezóne nastúpil do štyroch stretnutí a jeho úspešnosť je 84,88%.

História play-off

Naposledy sa tieto dva tímy stretli v semifinálovej sérii v sezóne 2021/2022. Vtedy za nášho súpera nastupovali hráči ako Alex Breton, Joona JääskeläinenTomáš Zigo. Práve posledne menovaný rozhodol o osude série v predĺžení siedmeho zápasu.

V ére samostanosti od roku 1993 sme čelili bratislavskému Slovanu v 12 sériach. V prvých troch sme súpera z hlavného mesta porazili, náš tím sa im podarilo poraziť až na štvrtý pokus. Celková štatistika na víťazstvá v sériach je vyrovnaná 6:6. Dokázali sme však vyhrať viacero zápasov, keď sme sa vo vyraďovacej časti stretli v 63 stretnutiach, kde sme sa v 34 prípadoch radovali z víťazstva a v 29 zápasoch sme ťahali za kratší koniec.

Najpamätnejšia pre fanúšikov je určite séria zo sezóny 2009/2010, keď sme v šiestom zápase finále porazili Slovan 5:2 a prvýkrát sme sa tešili z majstrovského titulu v Steel Aréne. Naopak neradi spomíname na finále 1997/1998 kedy sme v predĺžení posledného zápasu skórovali, no po kontroverznej situácii nakoniec gól nebol uznaný a z víťazstva sa tešil Slovan.

Vo štvrťfinále sa so Slovanom stretneme druhýkrát. V tom prvom sme v sezóne 2005/2006 nedali súperovi šancu a vyhrali sme 4:0 na zápasy.

Finálové série:

97/98 3:2 (Slovan), 98/99 1:3 (Košice), 02/03 4:0 (Slovan), 07/08 4:3 (Slovan), 09/10 2:4 (Košice), 11/12 3:4 (Slovan)

Semifinálové série:

93/94 3:2 (Košice), 94/95 3:0 (Košice), 95/96 4:1 (Košice), 01/02 4:2 (Slovan), 21/22 4:3 (Slovan)