Tomáš Zigo: Vždy mám tie najvyššie ciele

PRIDANÉ: 19.6.2023

Vyrastal v Banskej Bystrici, s ktorou dvakrát vyhral titul majstra Slovenska. Útočník s reprezentačnými skúsenosťami strávil predchádzajúce štyri roky na Slovane, kde si v minulosti zahral aj KHL. Porozprávali sme sa s našou novou posilou Tomášom Zigom.

Tomáš odohral v 4 sezónach za Slovan 183 zápasov. V storočnicovej sezóne tohto mužstva získal svoj tretí titul na Slovensku, prvý v belasom drese. V minulej sezóne však mužstvo nečakane vypadlo vo štvrťfinále s Michalovcami, a práve vtedy sa zrodil prestup do Košíc: „Skončila mi zmluva na Slovane. Mal som opciu, ktorú mi však nepredĺžili. Volal som s Gabrielom Spilarom a dohodli sme sa, že ďalšiu sezónu budem v Košiciach. Som rád, že to takto dopadlo a bol o mňa záujem.“

Vo svojej kariére si obliekol dresy už spomínaných klubov Banskej Bystrice a Slovana, ale v sezóne 2017/2018 okúsil aj českú ligu, kde si zahral za Mountfield HK. Košický dres si oblečie prvýkrát a aj keď má v mužstve veľa kamarátov, pred prestupom sa s nimi nestihol porozprávať: „Nerozprával som so žiadnymi chalanmi, pretože bolo ešte finále, keď som s Gabim začal komunikovať. Nechcel  som ich otravovať. Potom boli oslavy, takže rozprával som iba s ním.“

Okrem spoluhráčov v mužstve pozná banskobystrický odchovanec aj trénera Dana Cemana, s ktorým v sezóne 2018/2019 oslavoval v domácom drese titul: „S trénerom Cemanom som strávil rok v Banskej Bystrici. Mal som vtedy nejaké zranenia a niekoľko mesiacov som nehral. Keď som však bol zdravý, tréner mi dával veľa ice-timu. Verím, že to takto bude pokračovať aj v Košiciach a dostanem veľa priestoru.“

Po roku si Tomáš opäť zahrá aj CHL. V minulej sezóne bol najproduktívnejším hráčom Slovana, keď v 6 zápasoch získal 3 body za gól a dve asistencie. Medzinárodná súťaž bude prvýkrát v novom formáte: „Čakajú nás kvalitné tímy, čiže to budú dobré zápasy. Tým, ako sa formát zmenil nám dáva výhodu, že môžeme odohrať viac stretnutí so súpermi z rozličných líg.“

Tak ako v každej sezóne, aj v tejto si chce 31-ročný útočník zahrať o titul: „Vždy mám tie najvyššie ciele. Som rád, že som hral v tímoch, ktoré to mali rovnako, hrať o špicu. Teší ma, že sa to podarilo aj teraz a budem pokračovať v Košiciach, ktoré majú najvyššie očakávania a verím, že na konci sezóny ich naplníme.“

Počas MS 2019 strávil forward spod Urpína v metropole východu niekoľko dní. Mesto by však chcel spoznať ešte viac: „V Košiciach som párkrát bol, keď boli MS, strávil som tam dva týždne. Mne sa to mesto páči. Vtedy som ho nemal veľmi možnosť spoznať ale verím, že teraz na to bude dosť času, keď bude nejaké voľno.“

Na záver má pre fanúšikov Oceliarov Tomáš jasný odkaz: „Verím, že tento rok spolu dosiahneme veľké veci.“

Foto: SITA