Týždeň zakončíme doma proti Popradu

PRIDANÉ: 28.10.2023

Po sérii odohratých stretnutí na vonkajších klziskách sa opäť predstavíme doma. V nedeľu 29. októbra o 17:00 privítame v Steel Aréne HK Poprad. Kamzíci po dvoch prehrách vyhrali v piatok doma s Trenčínom. V prvom vzájomnom stretnutí nám uštedrili najvyšsiu prehru v sezóne.

Domáci  Popradčania rozhodli o svojom domácom víťazstve už v prvých dvoch tretinách, keď sa postupne presadili Oleksandr Peresunko, Patrik SvitanaTyler Coulter. V záverečnej časti vojaci z Trenčína znížili ale dvoma gólmi sa presadil Andrej Kukuča, ktorý potvrdil víťazstvo domácich.

Aktuálne najproduktívnejším hráčom Popradu je práve dvojgólový strelec z posledného stretnutia Andrej Kukuča. Na svojom konte má 5 asistencií a 7 gólov čo z neho robí spolu s Tomášom Záborským najelpšieho strelca mužstva. Až štyria hráči Popradu majú 9 bodov.Už spomínaný Tomáš Záborský, Samuel Mlynarovič, Patrik SvitanaRyan Dmowski, ktorý má najviac asistencií z tímu (7).

Posledné stretnutie:

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly a asistencie: 13. Peresunko (McFadden, Suchý), 21. Svitana (Mlynarovič), 40. Coulter (Turan, Kukuča), 56. Kukuča (Dmowski), 59. Kukuča (Dmowski, Kotvan) – 51. D. Hudec (Giľák, Conway), 56. D. Hudec (Giľák, Conway)

Zostava HK Poprad z posledného zápasu:

Vay (Valluš) – Drgoň, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Mlynarovič, Kundrik – Kukuča, Coulter, Dmowski – Šotek, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Paločko

Postavenie v tabuľke: 10. miesto (15b)

Posledné vzájomné stretnutie:

HK Poprad – HC Košice 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)
Góly a asistencie:
2. Záborský (Brejčák, Coulter), 7. Kukuča (Svitana, Beaudoin), 9. Kotvan (Drgoň), 14. Jendek (Šotek, Mlynarovič), 16. Jendek (Šotek, Bekter), 27. Suchý (Urbánek, Kundrik), 47. Suchý (Urbánek, Kundrik) – 44. Pollock (Fejes, Jääskeläinen), 51. Rogoň (Krivošík)

Naši Oceliari sa predstavili v Banskej Bystrici. Po troch víťazstvách sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme v nájazdovej lotérii. Za náš tím sa presadili Hunter Fejes a Brett Pollock, ktorí sú naši najlepši strelci v tíme, keď obaja prekonali súperovho branára sedemkrát. Obaja vedú aj tabuľku produktivity Hunter je so 16 bodmi náš najproduktívnejší hráč, druhý Brett má o dva body menej.

Posledné stretnutie:

HC '05 Banská Bystrica – HC Košice 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 3. R. Faith (Hora, Bačík), 58. Žitný (Vela, Adam), 65. rozh. nájazd Gašpar (rozh. sam. nájazd) – 16. Fejes (Pollock), 42. Pollock (Jääskeläinen)

Zostava HC Košice z posledného zápasu:

Riečický (Janus) – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, J. Hudec – Bartánus, Michal Chovan, Lunter – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Krivošík, Rogoň – Bačo, Šimun, Havrila

Postavenie v tabuľke: 4. miesto (23b)

Vstupenky si môžete zakúpiť na stánke https://vstupenky.hckosice.sk/#/

Košice do toho!