Už v utorok opäť na hokej - príďte nás podporiť v zápase proti Liptovskému Mikulášu!

PRIDANÉ: 29.1.2018

Tento týždeň čakajú Oceliarov až tri zápasy. Ten prvý odohrajú už hneď v utorok na domácom ľade, kedy je na programe predohrávka "olympijského" kola, teda porcie zápasov odložených z dôvodu konania olympijských hier. Do Steel arény poslednýkrát v základnej časti zavíta mužstvo MHK 32 Liptovský Mikuláš, nenechajte si ujsť túto príležitosť.

Liptáci v nedeľu prehrali pod Poľanou s nováčikom z Detvy 3:6, hoci viedli 1:0 aj 2:1. Z kádra nášho utorkového súpera sa dokázali gólovo presadiť olympijský nominant Matúš Súkeľ (prekonal brankára Hacketta dokonca dvakrát) a ďalší útočník Patrik Števuliak, no nikto ďalší sa z ich spoluhráčov nepridal. Liptovský Mikuláš dokázal z deviatich januárových zápasov zvíťaziť len v štyroch a aj preto sa prepadol na 9. miesto v extraligovej tabuľke, ktoré nezaručuje postup do play-off. Zverenci Pavla Paukovčeka majú na svojom konte 43 bodov a na ôsme Nové Zámky strácajú momentálne bodov 5.

Na čele bodovania tímu z Liptova je kapitán Marek Uram. Žiaľ, zranenie zo zápasu so Žilinou mu stále nedovoľuje nastúpiť do hry (zlomená ruka) a svojmu mužstvu citeľne chýba. V doterajších 32 zápasoch, na ktoré nastúpil, dokázal majster sveta z roku 2002 získať 29 kanadských bodov za 8 gólov a 21 asistencií. Druhým v poradí je tiež útočník Matúš Súkeľ, pri ktorého mene svieti 26 kanadských bodov. Čerstvý olympionik je zároveň aj najlepším strelcom tímu, keď v 43 zápasoch Tipsport ligy rozvlnil sieť súpera 16-krát.

Spomedzi obrancov sa najlepšie darí ďalšiemu bývalému reprezentantovi Radoslavovi Suchému. Skúsený zadák svojmu mužstvu pomohol 1 gólom a 15 asistenciami. V bráne predvádzal dlhodobo dobre výkony 23–ročný Andrej Košarišťan. Rodák z Dolného Kubína nastúpil v 38 zápasoch, v ktorých jeho úspešnosť dosiahla úroveň 92,34 % a v troch zápasoch si udržal aj čisté konto. V posledných zápasoch si miesto medzi troma žrďami zastal aj Juraj Hollý. Ten má za sebou v tejto sezóne už 6 štartov v najvyššej súťaži s úspešnosťou 91,26 %.

Sezóna 2017/2018 priniesla medzi Košicami a Liptovským Mikulášom päť meraní síl. Naši hokejisti sa v nich tešili z výhier nad Liptákmi 3-krát. Na svojom konte majú domácu výhru 3:2 po samostatných nájazdoch, a tiež aj dve víťazstvá na Liptove so zhodným výsledkom 4:2. Hokejisti Liptovského Mikuláša  zase dokázali zvíťaziť v Košiciach hneď v druhom kole 3:2 po samostatných nájazdoch a potom triumfovali aj v domácom prostredí v pomere 5:3.

Začiatok duelu Oceliarov s Liptovským Mikulášom je v utorok 30. januára o 17:30, určite nás príďte podporiť, potrebujeme vás!

KOŠICE DO TOHO!