V Crow Aréne privítame HK Poprad

PRIDANÉ: 13.10.2022

V piatok 14. októbra sa o 17:30 predstavíme v treťom domácom zápase, keď na svojom ľade privítame tím HK Poprad. Oceliari, tak ako aj hosťujúci kamzíci, posledný zápas prehrali. Naši hráči neuspeli v Nových Zámkoch, Popradčania podľahli Spišskej Novej Vsi.

Zápas medzi Spišskou Novou Vsou a hosťujúcim Popradom bol vyrovnaný. Skóre stretnutia otvorili domáci, no na konci prvej tretiny dokázal odpovedať Samuel Mlynarovič. V 37. minúte stretnutia rysy využili presilovú hru a opäť viedli. Presilovku však využili aj kamzíci a Samuel Mlynarovič pridal svoj druhý gól v zápase. Pred koncom záverečnej časti Spišiaci odskočili na rozdiel dvoch gólov, na čo dokázal Poprad odpovedať už iba jedným presným zásahom Miloša Bubelu a zápas sa tak skončil výsledkom 4:3 pre domácich.

Najproduktívnejšími hráčmi Popradu sú s deviatimi bodmi Tomáš ZáborskýAndrew Yogan. Slovenský útočník je zároveň aj najlepším strelcom mužstva, keď si dokázal pripísať 5 gólov. Americký útočník Yogan je najlepším nahrávačom a na konte má 6 asistencií. Produktívni sú so siedmimi bodmi aj kapitán mužstva Patrik Svitana (2+5) a Samuel Mlynarovič (4+3).

V obrane sa najviac darí Adamovi Drgoňovi, ktorý si v ôsmich zápasoch pripísal 6 bodov za gól a päť asistencií. Brankárskou jednotkou je kanadský brankár Anthony Peters, ktorý do Popradu prišiel z bratislavského Slovanu. Odchytal sedem zápasov, v ktorých má úspešnosť zákrokov 91,63%. Chrbát mu kryje dvadsaťročný Štefan Valluš. V prebiehajúcej sezóne stál v bráne iba v zápase proti Trenčínu (3:4).

Do Popradu sa v priebehu týždňa vrátil Markus Suchý, ktorý s mužstvom čiastočne absolvoval letnú prípravu, no potom sa vrátil do Kanady s cieľom vybojovať si lepšie miesto. To sa mu však nepodarilo, a preto sa vrátil pod Tatry. Naopak klub opustil nórsky útočník Markus Søberg, ktorý nesplnil očakávania.

Zostava HK Poprad z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Peters – Kotvan, Drgoň, Brincko, Bokroš, M. Mešár, Meliško – Záborský, Skokan, Svitana – Yogan, Bubela, Soberg – Petráš, Paukovček, Kukuča – Paločko, Mlynarovič, Valigura

Oceliari sa po dvoch víťazstvách predstavili v Nových Zámkoch, kde nám zápas nevyšiel podľa predstáv. Po góloch Villeho LeskinenaColina Campbella sme viedli 2:0, no domáci dokázali stav stretnutia otočiť a prehrali sme 2:5.

Najproduktívnejším hráčom nášho mužstva je stále so siedmimi bodmi obranca Jordon Southorn (1+6). Najlepším strelcom je fínsky útočník Ville Leskinen, so štyrmi gólmi.

Kapitán mužstva Michal Chovan môže už v tomto zápase dosiahnuť métu 600 bodov v Tipos extralige. Momentálne ich má na svojom konte 598.

Vedenie Oceliarov sa dohodlo na spolupráci s 24-ročným odchovancom Liptovského Mikuláša, brankárom Romanom Durným, ktorý do Košíc prichádza na mesačnú výpomoc. Príchod Durného je reakciou klubu na dištanc Andreja Košarišťana, ktorý bol vylúčený v zápase proti Novým Zámkom a bude nútene pauzovať.

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: "Roman nám pomôže preklenúť obdobie, počas ktorého Košarišťan nebude môcť nastúpiť. Dnes absolvoval prvý tréning a zoznámil sa s tímom.O mesiac si sadneme a budeme rokovať ako ďalej."

Roman Durný bol  v roku 2018 draftovaný v 5. kole Anaheimom a v mládežníckych tímoch pravidelne reprezentoval Slovensko. Poslednú sezónu odohral v tíme ECHL Tulsa Oilers.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Novým Zámkom:

Košarišťan (od 37. min. Riečický) – Southorn, Olsson, Novota, Ferenc, Deyl, Šedivý, Bartoš A. – Leskinen, Campbell, Bartánus – Chovan, Slovák, Watling – Rogoň, Linet, Lamper – Jokeľ, Havrila, Milý

S Popradom sme minuú sezónu odohrali štyri vzájomné zápasy. V prvých dvoch prípadoch vyhrali kamzíci, keď nás najprv v domácom prostredí porazili po predĺženi a potom vyhrali v Steel Aréne  4:1. V ostatných dvoch zápasoch však dominovali naši oceliari, keď sme najprv nad kamzíkmi vyhrali v Poprade 7:1 a potom v domácom prostredí 6:0. Skóre zo štyroch stretnutí tak bolo výrazne v náš prospech v pomere 17:9.

Vstupenky na zápas HC Košice - HK Poprad: [vstupenky]

Košice do toho!