V druhom kole privítame Banskú Bystricu

PRIDANÉ: 16.9.2023

Po piatkovom úvodnom zápase Tipos extraliga pokračuje aj na konci týždňa. V 2. kole privítame v nedeľu o 16:00 na domácej pôde mužstvo HC 05 Banská Bystrica. Barani v úvodnom kole podľalhi doma Trenčínu naši Oceliari si poradili s Humenným.

Do nového ročníka sa náš najbližší súper posilnil o fínskeho brankára Samuliho Terva. Do obrany prišli Branislav Pavúk z Liptovského Mikuláša , Francúz Olivier Dame-Malke a zámorské posily Frank HoraBode Wilde. V útoku tím posilnili Andreas Štrauch, Tomáš Matoušek, Romanovia FaithŽitný, zámorská posila zo Zvolena Carter Turnbull a Kanaďania Matt WilkinsMarcus Vela.

Banská Bystrica nastúpila do prvého stretnutia s brankárom Filipom Belányim. Dva góly strelil Andrej Bíreš, po jednom pridali postupne Tomáš Matoušek, Marcus VelaRastislav Gašpar, ktorý aj dvakrát asistoval.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:6 (1:1, 2:3, 2:2)
Góly a asistencie :
8. Bíreš (Žitný, Bačík), 27. Bíreš (Gašpar, Bačík), 33. Matoušek (Bíreš, Gašpar), 44. Vela (Wilkins), 52. Gašpar (Matoušek, Žitný) – 18. Conway, 23. Lichanec (Conway, Ekberg), 25. Š. Petráš (Conway, Ekberg), 39. Immo (Charbonneau, Baláž), 54. Immo (Pietroniro, Ahl), 60. Pietroniro (T. Bokroš, D. Hudec)

Zostava HC ´05 Banská Bystrica:

Belányi (Tervo) – Wilde, Ďatelinka, Hora, Bačik, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Petriska, Sojka, Matoušek – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Žitný – Štrauch, Stránsky, R. Faith – Šuchaň

Košickí hokejisti porazili doma Humenné, keď sme o svojom víťazstve rozhodli už v prvej tretine. Prvé góly v Tipos extralige strelili za Oceliarov Chase Berger a Mário Lunter. Tretí gól dal Hunter Fejes a skóre stretnutia uzavrel Patrik Lamper. Historicky prvý gól Humenného v najvyššej súťaži strelil Lukáš Handlovský.

HC Košice - HC 19 Humenné 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Berger (Lamper, Jääskeläinen), 10. M. Lunter (Krivošík), 13. Fejes (Šimun, Zech), 56. Lamper (Berger) - 28. Handlovský (Djakov, Kriška)

Zostava HC Košice:

Janus (Riečický) - Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, Deyl, J. Hudec - Fejes, Pollock, Bartánus - M. Lunter, M. Chovan, Krivošík - Lamper, Berger, Jääskeläinen - Šimun, Zigo, Rogoň

Dan Ceman – hlavný tréner HC Košice: Už skôr som vravel, že zápas s Humenným bude mentálna výzva po štyroch prehrách v Lige majstrov. Odtiaľ sme chceli preniesť herný štýl, čo sa týka ofenzívy. Humenné získalo momentum duelu v druhej tretine a dostalo sa aj do mnohých protiútokov. Páčila sa mi záverečná tretina, keď sme sa vrátili k útočnej hre. Hostia sú však ťažkí pri zakladaní útokov, za čo ich musím pochváliť. Som šťastný, že sme získali všetky body v tomto náročnom stretnutí.