V piatok cestujeme do Michaloviec, v nedeľu do Miškovca

PRIDANÉ: 13.11.2019

Po reprezentačnej prestávke sa o slovo prihlási opäť domáca najvyššia súťaž. Naši hokejisti počas najbližších dní vycestujú ku geograficky najbližším súperom – v piatok sa predstavia na ľade Michaloviec a v nedeľnom regionálnom derby si sily zmerajú s hokejistami Miškovca. Oba zápasy sa začínajú zhodne o 17:30.

Náš piatkový súper sa naposledy predstavil na ľade bratislavského Slovana. V zápase ťahal za kratší koniec a nakoniec z Bratislavy odišiel s prehrou 2:5. So ziskom 26 bodov im aktuálne patrí v tabuľke 9. miesto, aj keď šiesty Miškovec, siedma Nitra a ôsmy Poprad majú rovnaký počet bodov. Prvý vzájomný zápas Košíc a Michaloviec v tejto sezóne a zároveň aj v extralige sa odohral na našom ľade, v ktorom sme svojho súpera zdolali gólmi Klhůfka, Haščáka a Jokeľa 3:0.

Svojou produktivitou pomáha michalovskej Dukle hlavne útočník Christophe Lalancette. 25-ročný Kanaďan v 18 zápasoch strelil 6 gólov a pridal k tomu aj 8 asistencií. Začiatok sezóny zachytil vo výbornej forme aj Jakuba Lineta. Žilinský odchovanec je s 9 gólmi najlepším strelcom svojho tímu, na svojom konte ma celkovo 12 kanadských bodov. Útočník Matej Giľák nastrieľal v doterajšom priebehu ligy 5 gólov a pridal k tomu aj rovnaký počet asistencií a aj preto mu patrí v tabuľke produktivity Michaloviec tretie miesto. 30-ročný holandský obranca Mike Dalhuisen sa zaradil medzi najlepších obrancov ligy hneď v úvode sezóny. Po 18 odohraných zápasoch má na svojom konte už 3 góly a 6 asistencií. Jedničkou v bránkovisku je Adam Trenčan. Rodák z Banskej Bystrice nastúpil v 15 zápasoch svojho tímu, počas ktorých si udržal svoju úspešnosť na úrovni 92,20 %.

Zostava Dukly Michalovce z posledného zápasu proti HC Slovan Bratislava:
Trenčan – Ventelä, Dalhuisen, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Vorobjov, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Juusela – Hvila, Galamboš, Borov – Giľák, Linet, Safaraleyev – Hamráček, Toma, Chalupa – Mesaroš

Druhý maďarský účastník v slovenskej najvyššej súťaži predvádza v tejto sezóne obstojné výkony. V 18 odohraných zápasoch získali 26 bodov, aj keď oproti Nitre a Popradu majú odohraný o jeden zápas menej. Pred reprezetančnou prestávkou sa hokejisti Miškovca predstavili v Poprade, kde podľahli domácim Kamzíkom 1:2 gólom v predposlednej minúte. Náš nedeľňajší súpera sa v piatok predstaví na domácom ľade, keď si svoje sily zmeria s Detvou.  V piatok 4. októbra sa odohral prvý vzájomný zápas Oceliarov a Miškovca v tejto sezóne. Na domácom ľade sme súpera z Miškovca zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch. O naše góly sa postarali Haščák, Milý a rozhodujúci nájazd premenil opäť Haščák.

Najproduktívnejším hráčom Miškovca je v súčasnosti obranca Nick Ross. Kanadský obranca, známy už zo svojho pôsobenia vo Zvolene, má na svojom konte už 18 kanadských bodov za 3 góly a 15 asistencií. O bod menej získal útočník János Vas. Bilancia maďarského reprezentanta je po 18 zápasoch 5 gólov a 12 asistencií. Najlepšími strelcami svojho tímu sú útočník Francis Beauvillier a obranca Jake Vandane. Kanadskí rodáci sa do štatistík zapísali siedmymi gólovými strelami. Miškovčania sa môžu spoľahnúť aj na výborné výkony svojich brankárov. Miklós Rajna dostal priestor vo väčšine zápasov, svoju úspešnosť má tak na úrovni 93,69 %. Jeho o 5 rokov mladší kolega Atilla Adorján si v 7 zápasoch udržal úspešnosť zásahov na úrovni 94,17 %.

Vzájomné zápasy HC Košice a DVTK Jegesmedvék Miskolc z poslednej sezóny:
2018/2019: 6:3, 4:2, 2:1 sn, 4:5, 3:1
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava DVTK Jegesmedvék Miskolc z posledného zápasu proti HK Poprad:
Miškovec: Rajna – Ross, Vojtkó, Láda, Vandane, Szirányi, Goz, D. Kiss – Harrison, Vas, Részegh – Rodman, St. Pierre, Beauvillier – Miskolczi, Galanisz, Magosi – Farkas, Lovei, P. Kiss

Trénerom Oceliarov zatiaľ stále chýbajú pre zranenie obranca Vojtech Zeleňák a útočník Juraj Majdan, ostatní sú zdraví a pripravení pobiť sa o ďalšie ligové body.

Košice do toho!

(ypm)