V piatok doma proti vicemajstrovi z Nitry

PRIDANÉ: 27.9.2017

Extraligový kolotoč je v plnom prúde a Oceliarov čaká ďalší domáci zápas. Tentokrát sa predstaví na ľade Steel arény HK Nitra, ktorá v doterajšom priebehu najvyššej súťaže získala 11 bodov, teda o bod viac ako Košičania. Mužstvo spod Zobora v nedeľu na domácom ľade zdolalo Liptovský Mikuláš 3:2, keď góly strelili Ručkay, Luciani a Tomáš Mikúš. Ak bude náš tím vo vzájomnom súboji úspešný, môže svojho piatkového súpera v tabuľke predbehnúť. Duel, v ktorom budú chcieť Oceliari odčiniť svoje zaváhanie z Trenčína, začína v piatok 29. septembra o 17.30.

Klub z Nitry sa v minulej sezóne dostal druhýkrát po sebe a tretíkrát celkovo do finále slovenskej Tipsport ligy. Vedenie klubu dlhodobo prezentuje svoju víziu o koncepčnej práci a po skončení sezóny došlo v kádri len k menším zmenám. Klub opustili brankár Michal Valent, obranca Eric Meland, útočníci Filip Bajtek, Radoslav Macík, Lukáš Paukovček, Edmund Piačka, Marek Slovák, Marek Tvrdoň a do trénerských štruktúr sa presunul Juraj Štefanka

Svoju druhú sezónu na trénerskej lavičke začal Andrej Kmeč, ktorému asistuje Dušan Milo.  Táto trénerská dvojica sa aj v tejto sezóne spolieha na služby 28-ročného Američana Erica Hartzella, ktorý tento rok nastúpil do 6 zápasov s úspešnosťou 89,73%. Spoločnosť mu robia dvaja mladíci - 22-ročný Juraj Halo a 20-ročný Frederik Foltán.

Návrat pod Zobor pred sezónou zahlásil topoľčiansky rodák Jozef Kováčik. 37-ročný obranca pôsobil v posledných šiestich sezónach v Komete Brno, s ktorou sa na jar tohto roka tešil z majstrovského titulu. V lete sa do Nitry po zranení vrátil ďalší odchovanec neďalekých Topoľčian. Zaplátať dieru v defenzíve mal 32-ročný Milan Hruška, ktorý má bohaté skúsenosti taktiež z českej najvyššej súťaže.

Nitrania lovili počas medzisezónneho obdobia opäť v zámorí. Do tímu zlanárili 27-ročného Anthonyho Lucianiho. Kanadský útočník hral v poslednej sezóne za Idaho Steelheads v ECHL. V tíme patril medzi najproduktívnejších hráčov, keď v 76 zápasoch dokázal streliť 33 gólov a na 30 nahral. Svojej povesti neostal nič dlžný ani v našej lige a hneď sa zaradil na čelo bodovania. V súčasnosti pri jeho mene svieti 9 kanadských bodov za 6 gólov a 3 asistencie. Medzi príjemné prekvapenia minuloročnej edície Tipsport Ligy patril mladý útočník Nových Zámkov Matej Paulovič. Jeho dobré výkony si všimli práve predstavitelia HK Nitra a po sezóne mu ponúkli zmluvu. 22-ročný odchovanec Topolčian v doterajšom priebehu našej ligy dokázal streliť 3 góly a na jeden prihral. Na konci augusta doplnil káder útočník Tomáš Mikúš. Mladší brat Juraja Mikúša sa na Slovensko vracia po pôsobení vo fínskom Hokki a českom Olomouci, kde nastúpil na 99 zápasov a sieť súpera rozvlnil 13-krát a na ďalších 10 gólov nahrával. Zaujímavou akvizíciou v nitrianskom mužstve je David Friedmann. 24-ročný útočník vlastní kanadské a slovenské občianstvo, no napriek tomu je jeho pôsobenie v Nitre prvé v Európe. Rodák z Toronta nastupoval v poslednej sezóne v ECHL za tímy Fort Wayne Komets a Witchita Thunder. Po letnej skúške v maďarskom Dunaujvárosi Acelbikák zamierol pod Zobor aj 23-ročný Daniel Rzavský, ktorý v posledných dvoch sezónach obliekal dres MHC Martin. Daniel Štumpf do rodnej Nitry zamieril z Dukly Trenčín. 26-ročný útočník má však skúsenosti aj z fínskej Mestis, či českej Tipsport extraligy.

V Nitre zvolili opäť netradičnú letnú prípravu, keď sa v prípravných zápasoch nestretli so žiadnym slovenským mužstvom. Zúčastnili sa turnaja vo Švajčiarku, Rakúsku a zapojili sa aj do Vyšehradského pohára. V tomto spoločnom slovensko-maďarskom pohári obsadili prvé miesto v slovenskej skupine a vo štvrťfinále sa stretnú s MAC Budapesť.

Zostava HK Nitra z posledného 6. kola proti MHK 32 Liptovský Mikuláš:
Hartzell – Mezei, Pupák, Ordzovenský, Milam, Korím, J. Kováčik, Hruška, Versteeg – Rzavský, Krištof, Paulovič – Blackwater, Šille, Luciani – Kutálek, T. Mikúš, H. Ručkay – Šiška, A. Kollár ml., Štumpf

Košičanom počas posledného víkendu pribudli na listinu zranených ďalší hráči. Milan Jančuška nemohol v nedeľnom šlágri proti Dukle Trenčín rátať so službami Ladislava Nagya, Lukáša Matejku a Jířiho Biceka. V televíznom dueli s lídrom Tipsport ligy predviedli dobrý výkon, ale na rozbehnutú Duklu to nestačilo. Presadiť sa dokázal len dočasný kapitán Marek Hovorka, ktorý vyjadril nespokojnosť s premieňaním vypracovaných šancí. Veríme, že tento nedostatok naši chlapci do zápasu proti Nitre odstránia, vylepšia svoju mušku a potešia svojich fanúšikov. Príďte ich teda povzbudiť do Steel arény a požeňme ich spolu za víťazstvom!

Začiatok duelu je naplánovaný na 17:30. Košice do toho!

Vzájomné zápasy Košíc a HK Nitra z poslednej sezóny:
2016/2017: 4:6, 5:2, 2:3, 1:4, 2:3n, 6:1
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)