V piatok domáce derby proti Popradu - Rišo Jenčík ho oslávi 800. zápasom v lige!

PRIDANÉ: 13.9.2017

V piatok 15. septembra čaká Oceliarov už tretie kolo Tipsport ligy. Zverenci Milana Jančušku a Jerguša Baču nastúpia vo východoslovenskom derby proti hokejistom Popradu. Obaja súperi na seba narazili už v príprave, vtedy sa z víťazstva 2:1 v Crow aréne tešili hosťujúci hráči.

Popradský hokejový klub sa s výraznými zmenami musel vysporiadať už v minulej sezóne. Nezmenilo sa iba vedenie klubu, či hráči, ale úpravou prešlo aj klubové logo. Počas sezóny nahradil Čecha Petra Jonáka na trénerskej stoličke Marcel Ozimák a ten dokázal mužstvo vytiahnuť zo spodných priečok a doviedol ho do play-off. Vo štvrťfinále však Podtatranci nestačili na Nitru a vypadli už po 4 zápasoch. Rýchle vypadnutie sa podpísalo aj na tvorbe kádra pre novú sezónu.

Brankársky post prešiel kompletnou výmenou - klub opustili Fokin, Šúrek a Pajpach. Naopak, novými tvárami v bránkovisku sa stali Mathieu Corbeil a Lukáš Gavalier. Prvý menovaný nie je žiadnym nováčikom v slovenskej Tipsport Lige. 25-ročný Kanaďan prichádza do Popradu z Martina, predtým pôsobil aj v Banskej Bystrici, s ktorou získal bronzovú a striebornú medailu. V poslednom play-off pomohol mužstvu z Turca k senzačnému postupu do semifinále, pre známe problémy Martinčanov však v klube nepokračuje. Lukáš Gavalier sa po rokoch strávených v rôznych ligách vracia do rodného Popradu. Naposledy tento 23-ročný brankár hrával v Prešove, kde im svojimi výbornými výkonmi pomohol k víťazstvu v základnej časti.

V obrane Popradčanov figuruje viacero obrancov s bohatými skúsenosťami z extraligy, či iných súťaží. 30-ročný odchovanec Daniel Brejčák sa po zisku bronzových medailí so Žilinou rozhodol pre návrat do materského mužstva. Z Martina prichádza aj 29-ročný Peter König, ktorý je známy svojou povestnou tvrdou strelou. Obranné rady rozširuje aj niekoľko legionárov. 31-ročný Rus Alexander Ignatov si v poslednej sezóne zahral VHL, so zdravotnými problémami bojoval v príprave 24-ročný Američan McDowell, ale aj ten je už pripravený zasiahnuť do stretnutia. Počas Tatranského pohára si zmluvu vybojoval 24-ročný Čech Vojtěch Zadražil a najnovšou posilou sa stal ďalší český obranca - 26-ročný Miloslav Jáchym, ktorý si v minulej sezóne zahral aj v Dukle Trenčín. Štefan Fabian, Ľubomír Dinda, Denis Šterbák a Aleš Ježek predstavujú kvarteto obrancov, ktorí v tíme pôsobili aj v minulej sezóne.

V zostave ešte stále nájdeme legendu slovenskej najvyššej súťaže – 45-ročného Arného Krotáka. Útočníci Dávid Bondra, Peter Lichanec, Samuel Mlynarovič, Matúš Paločko, Matej Paločko, Richard Rapáč, Andreas Štrauch, Patrik Svitana obliekali dres s kamzíkom na hrudi už v minulej sezóne. Ofenzívnu silu by však mali zvýšiť príchody viacerých hráčov. Prvým z nich je 21-ročný talentovaný Čech Jindřich Abdul. Rodák zo Vsetína prežil vynikajúcu minulú sezónu v drese Prešova, keď v 30 zápasoch zaznamenal 55 gólov za 22 gólov a 33 asistencií. Z prvej ligy prichádza aj 28-ročný Lukáš Vartovník, ktorý nastupoval za Spišskú Novú Ves. Radomír Heizer sa po sezóne strávenej v Martine sťahuje opäť pod Tatry. 29-ročný center patril k produktívnym hráčom MHC, keď v 66 zápasoch strelil 10 gólov a na ďalších 29 nahral. Mladý 22-ročný útočník Vladislav Bogoslovskij nastupoval v sezóne 2016/2017 vo VHL za HK Sarov a v niekoľkých zápasoch si zahral aj v KHL. Najvýraznejšou útočnou posilou by mal byť odchovanec Michael Vandas. 26–ročný Popradčan sa do klubu vracia po pôsobení v českých Vítkoviciach, a taktiež si počas sezóny zahral aj v 5 prípravných zápasoch slovenskej reprezentácie.

Popradčania odohrali v príprave na nový ročník Tipsport ligy 15 zápasov s bilanciou 10 víťazstiev a 5 prehier. Na domácom Tatranskom pohári obsadili 4. miesto a vo francúzskom Nice na turnaji Riviera Cup si vybojovali celkový triumf. HK Poprad sa zúčastnil aj premiérového ročníka Vyšehradského pohára, kde v tabuľke slovenských mužstiev skončil na druhom mieste a v play-off nastúpi proti maďarskému UTE Budapešť. Počas prípravných zápasov sa hráči Popradu trafili do brány súpera 61-krát, 43 pukov skončilo v sieti Podtatrancov. Popradčania v doterajších troch stretnutiach slovenskej najvyššej súťaže získali 5 bodov za výhry 2:1 po predĺžení v Žiline a 5:2 proti slovenským mladíkom z HK Orange 20.

Zostava HK Poprad z 2. kola proti Dukle Trenčín:
Corbeil – König, D. Brejčák, Fabian, McDowell, Zadražil, Dinda, Šterbák, Ignatov – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Matúš Paločko, Heizer, Vandas – Bondra, Matej Paločko, Abdul – Bogoslovskij, Ježek, Lichanec

Košičania neskrývajú svoju nespokojnosť z posledných zápasov. Chudobné víťazstvo 1:0 nad nováčikom z Detvy a nedeľňajšia prehra s Liptovským Mikulášom 2:3 po samostatných nájazdoch zapríčinili, že Oceliari si z prvých dvoch zápasov pripísali zatiaľ 4 body. Vrátiť sa na víťaznú vlnu budú chcieť práve v piatkovom zápase, ktorý bude jubilejným pre RIcharda Jenčíka. Rodák z Gelnice odohrá proti Popradu svoj 800. ligový zápas.

Využite sviatočný piatkový deň a príďte povzbudiť košických hokejistov vo východoslovenskom derby a požeňme ich spolu za víťazstvom!

Úvodné buly tohto zaujímavého duelu bude vhodené o 17:00.

Košice do toho!