V piatok na ľade majstra, v nedeľu doma proti žilinským Vlkom

PRIDANÉ: 23.1.2018

Oceliarov čaká v nasledujúcom týždni opäť ťažký boj o body do Tipsportligovej tabuľky. V piatok vycestujú naši hokejisti pod Urpín, kde v šlágri kola nastúpia proti hokejistom Banskej Bystrice. Nedeľa prinesie súboj Košíc a Žiliny, a zároveň to bude posledné meranie síl týchto dvoch súperov v Steel aréne v základnej časti tejto sezóny.

Majstrovská Banská Bystrica naposledy podľahla Dukle Trenčín na jej ľade 0:1. Čerstvý olympionik a kapitán Banskej Bystrice Tomáš Surový je najproduktívnejším hráčom svojho mužstva. V tejto sezóne nastúpil na 37 zápasov a k 10 gólom pridal 26 asistencií. Len o bod menej má na svojom konte kanadský útočník Cason Hohmann (12+23). Medzi obrancami vyniká navrátilec Mislav Rosandić, ktorý v 16 zápasoch strelil 1 gól a 11-krát asistoval. V bráne sa strieda legionárska dvojica Jan Lukáš - Teemu Lassila. Českému rodákovi sa darí o niečo lepšie, keď v 17 zápasoch si udržal úspešnosť 93,21 %. Majster sveta z roku 2011 Teemu Lassila nastúpil v 24 zápasoch a jeho úspešnosť dosiahla úroveň 92,24 %.

V presilových hrách a oslabeniach sa darí nášmu mužstvu o niečo lepšie. Banská Bystrica dokázala využiť 18,24 % početných výhod a strelila v nich 31 gólov. V oslabeniach majú úspešnosť 83,54 %, čo ich radí na 6. miesto v tabuľke tejto činnosti – v početnej nevýhode inkasovali 27 gólov.

Vo vzájomných zápasoch s týmto mužstvom zatiaľ ťaháme za kratší koniec. Z doterajších štyroch zápasov sme vyhrali len jeden, a to v 13. kole na domácom ľade 5:2. Baranom sme podľahli pod Urpínom 1:2, 3:5 a tak isto doma 2:4. Šláger 40. kola je na programe v piatok 26. januára od 17:30.

V nedeľu pricestuje do Steel arény mužstvo Žiliny. To v januári dokázalo zvíťaziť len v jednom zápase, keď zdolalo Popradčanov na svojom ľade 4:2. V ostatných šiestich zápasoch ťahali Vlci za kratší koniec, v piatok cih čaká ešte domáci zápas proti Trenčínu, v ktorom sa určite budú pokúšať nepriaznivú bilanciu zmeniť.

Žilinčania nebudú môcť v najbližšom dueli rátať so službami svojho najproduktívnejšieho hráča, útočník Lukáš Handlovský bol potrestaný za zákrok na Mareka Urama dištancom na 12 zápasov. Banskobystrický odchovanec v doterajšom priebehu sezóny nastúpil na 38 zápasov, strelil v nich 15 gólov a nazbieral aj 13 bodov za asistencie. Druhým v poradí je český útočník Tomáš Klimenta, ktorý v 41 zápasoch zaznamenal bilanciu 10 gólov a 10 asistencií. Najproduktívnejším obrancom mužstva spod Dubňa sa stal Peter Mikuš. Bývalý člen košického mužstva nastúpil v 30 zápasoch tejto sezóny a strelil 2 góly a na ďalších 8 nahral. Na čele produktivity tak vystriedal Kanaďana Felixa Antoinea Poulina, ktorý opustil Žilinu na začiatku januára. V bránke je jasnou jednotkou Tomáš Tomek. Na konte má odchytaných 40 zápasov s úspešnosťou 92,74 %.

Momentálne patrí Žiline po minulotýždňových zápasoch 7. miesto v tabuľke Tipsport Ligy. Na svojom konte má 50 bodov, čo znamená, že na šiesty Poprad stráca 20 bodov, ale pred Novými Zámkami, ktoré sú na 8. mieste, má náskok už len 7 bodov.

Bilancia vzájomných zápasov s týmto súperom je aj v tejto sezóne naklonená na našu stranu. V doterajších štyroch zápasoch so Žilinou sme sa tešili z víťazstva 3-krát. K domácim výhram 6:3 a 5:2 sme pridali aj výhru pod Dubňom 3:2. Rovnakým pomerom sme ale podľahli 30.decembra 2017 žilinským hokejistom na ich ľade.

Úvodné buly posledného vzájomného zápasu Košíc so Žilinou v Steel aréne v rámci základnej časti je na programe v nedeľu 28.januára o 17:00.

Príďte povzbudiť našich chlapcov a požeňme ich spolu za víťazstvom! KOŠICE DO TOHO!