V piatok posledné kolo základnej časti proti Novým Zámkom

PRIDANÉ: 20.2.2020

Záverečné kolo základnej časti je tu. Oceliari ju uzatvoria domácim duelom proti súperovi z južného Slovenska HC Mikron Nové Zámky. Buly piatkového zápasu vhodí o 18. hodine športová osobnosť Košíc roku 2019 a bývalý kapitán košických hokejistov Ladislav Nagy. V prvej prestávke zápasu sa môžu fanúšikovia fotografovať s Lacom na známom mieste nad fan shopom, Fotolab vám opäť vyhotoví ZADARMO fotografie.

Novozámčania sa po dobrom úvode do sezóny prepadli do druhej polovice tipsportligovej tabuľky a na týchto miestach sú aj na konci základnej časti. Pred posledným kolom je jasné, že tento náš súper bude bojovať o play-off v nadstavbovej časti mužstiev, ktoré sa umiestnili na šiestom až dvanástom mieste. Aktuálne sú Novozámčania na 10. mieste so ziskom 50 bodov a s výraznou 15-bodovou stratou na postupové ôsme miesto. Naši hokejisti odohrali v tohtoročnej edícií slovenskej najvyššej súťaže tri zápasy proti Novým Zámkom a v dvoch z nich dokázali svojho protivníka poraziť. Na súperovom ihrisku sme bodovali po výhrach 2:1 a 5:4, doma sme Novým Zámkom podľahli až po predĺžení 2:3.

Dvojica najproduktívnejších hráčov Novozámčanov zmenila tesne pred uzávierkou prestupov dres – Tomáš Pospíšil prestúpil do českého Litvínova a útočník Václav Stupka zamieril do konkurenčného HKM Zvolen. Líderskú pozíciu tak prebral ďalší útočník – Juraj Jurík. 30-ročný rodák zo Skalice nastúpil na 46 zápasov základnej časti, v ktorých nazbieral 26 kanadských bodov za 8 gólov a 18 asistencií. Len o 2 body menej získal na svoje konto český útočník Filip Bajtek. Třinecký odchovanec je zároveň s 9 gólmi aktuálne najlepším strelcom Nových Zámkov. Za ním nasleduje jeho krajan Radim Hruška. 35-ročný center, ktorý si obliekol aj košický dres, má po 40 odohraných zápasoch svoju bilanciu 7 gólov a 11 asistencií. Svätyňu Novozámčanov stráži dvojica Patrik Nechvátal – Christián Pavlas. Prv menovaný prišiel na juh Slovenska počas sezóny z popradského klubu a po 13 odchytaných zápasoch je jeho úspešnosť zásahov na úrovni 92,18 %. Jeho o 4 roky mladší kolega dostal priestor v 25 zápasoch, ktoré ukončil s úspešnosťou 90,60 %.
Zostava HC Mikron Nové Zámky z utorkového zápasu proti HK Poprad:

Nové Zámky: Nechvátal – Hatala, Labrecque, Drtina, Fereta, Magovac, Pavúk, Hain, Mikuš – Števuliak, Bajtek, Andrisík – Obdržálek, Fábry, Jurík – Mikula, Holovič, Rogoň - Ondrušek

Príďte si užiť posledný zápas košických hokejistov v základnej časti. Svoje vstupenky si môžete zakúpiť už dnes https://www.hckosice.sk/vstupenky. Požeňme tak spoločne našich hokejistov za víťazstvom.

KOŠICE DO TOHO!