V semifinále JOJ Slovenského pohára nastúpime proti Žiline

PRIDANÉ: 12.11.2021

Síce je práve reprezentačná prestávka, no "oceliari" majú predsa len zápasové povinnosti, a to z toho dôvodu, že sa nám podarilo postúpiť zo skupinovej fázy obnoveného Slovenského pohára. V semifinále tak na úvod vycestujeme do Žiliny, kde nás dnes o 16:00 bude hostiť líder druhej najvyššej súťaže a v omladenej zostave zabojujeme o výhodné postavenie do odvety.

"Vlci" prekvapujúco dokázali vyhrať A-skupinu a za sebou dokonca nechali aj dva extraligové kluby- Zvolen a Spišskú Novú Ves. Napriek tomu, že Žilina nenastupuje v Tipos extralige, kvalita sa jej uprieť nedá. Po minuloročnom neúspechu, keď vo finále SHL nestačila na už spomínaných Spišiakov, má aj tentokrát len tie najvyššie ambície a chce sa prebojovať do baráže o najvyššiu súťaž. Stredoslováci mali slabší štart do ligy, avšak všetko nasvedčuje tomu, že sa už spolu zohrali, veď v posledných desiatich stretnutiach si vždy na svoje konto pripísali aspoň jeden bod. Preto ich v žiadnom prípade nemôžeme podceňovať.

Počas týždňa vedenie nášho klubu avizovalo, že do Žiliny vycestuje výrazne omladená zostava a niektorí lídri dostanú voľno. Rozhodne to teda nebude jednoduchý súboj a "oceliari" budú mať čo robiť, aby dokázali gólovo prevýšiť vo forme hrajúceho súpera. Samozrejme, musíme si dávať pozor na každého jedného korčuliara, no obzvlášť je potrebné, aby sme sa zamerali na trojicu Šimon Petráš, Patrik Koyš a Filip Ondruš. Tieto tri mená sú totižto hnacím motorom ofenzívy "vlkov" a v kanadskom bodovaní SHL sa nachádzajú v najlepšej desiatke a proti celku z vyššej ligy budú mať ešte o motiváciu naviac.

My sme sa do semifinále JOJ Slovenského pohára kvalifikovali z druhého miesta, a to zásluhou výhry v Martine a doma proti Michalovciam. Musíme poznamenať, že tento obnovený turnaj nie je našou najvyššou prioritou a má skôr prípravný charakter. Napriek tomu ale pod Dubeň idú naši chlapci s jednoznačným cieľom. Uhrať čo najlepší výsledok a potešiť fanúšikov HC Košice.

Košice do toho!