V Steel Aréne proti Zvolenu

PRIDANÉ: 13.1.2024

Oceliari sa po dvoch víťazstvách na ľade súperov vracajú do domáceho prostredia, kde týždeň zakončia zápasom proti rytierom zo Zvolena. Pôjde už o tretiu reprízu finále uplynulej majstrovskej sezóny, pričom v prvých dvoch vzájomných zápasoch si oba tímy pripísali po jednom víťazstve.

Zápas 36.kola odštartuje v nedeľu úvodným buly o 17:00.

HKM Zvolen

Menej bodov ako náš najbližší súper získali v predošlých 20 zápasoch len Nové Zámky. Výrazné zlepšenie nepriniesla ani výmena trénera na začiatku decembra, keď Petra Oremusa nahradil Norbert Javorčík.

Tím sa v priebehu týždňa dohodol na ukončení spolupráce s Chrisom Langkowom, ktorý patril v minulej sezóne k najväčším oporám tímu. Zvolen nedávno posilnil lotyšský útočník Nikolajs Jelisejevs, ktorý naposledy pôsobil vo Vladivostoku, no v prvých dvoch zápasoch v novom drese nebodoval.

V piatkovom kole Zvolen na domácom ľade podľahol Dukle Trenčín tesne 1:2. Jediný gól rytierov strelil obranca Jozef Sládok, pre ktorého to bol štvrtý gól v sezóne.

Najproduktívnejším hráčom tímu je slovenský útočník Peter Zuzin, ktorý si po 34 odohratých zápasoch drží priemer približne bodu na zápas. Zvolenská útočná stálica má bodovú bilanciu 32B (16G-16A). Z legionárov sa najlepšie darí bratom Hultsovcom. Center Mitch získal 30B (12G-18A) a obranca Cole 24B (6G-18A).

Jednotkou tímu spod Pustého hradu je americký gólman Jake Kupsky, ktorý sa postavil do bránky v 30 zápasoch s úspešnosťou 90,5%. Chrbát mu kryje Adam Trenčan, ktorý sa dostal medzi 3 žrde v 8 zápasoch a jeho percentuálna úspešnosť činí 88,5%.

Posledné stretnutie:

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 37. Sládok (Hecl, Marcinek) - 33. Charbonneau (Š. Petráš), 43. Škvarek (J. Mikúš, Krajčovič).

Zostava z posledného stretnutia:

Kupsky - C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, Čulík, Haborák - Bondra, M. Hults, Jelisejevs – Zuzin, Fekiač, Hecl – Kašlík, Marcinek, Kolenič – Csányi, Gábor, Mucha

Postavenie v tabuľke: 7.miesto (52b)

Vzájomné zápasy Tipos Extraliga 2023/2024:

HC Košice – HKM Zvolen 4:5 (1:3, 3:0, 0:1 – 0:0)

Góly a asistencie: 15. Lunter (Jaaskelainen, Breton), 26. Bartánus (Breton, Berger), 29. Chovan (Fejes, Krivošík), 29. Lamper (Šimun) – 7. Langkow (Hecl, Bondra), 16. Zuzin (Kašlík), 19. Bondra (Langkow), 58. Hults (Zuzin), rozh. náj. Bondra

HKM Zvolen – HC Košice 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly a asistencie: 25. Zuzin (Rauhauser, Šiška) – 4. Jääskeläinen (Pollock, Breton), 22. Krivošík (Jääskeläinen), 36. Lamper (Bartánus), 36. Rogoň (Havrila, Bačo)

HC Košice

Oceliari v piatok po skvelom výkone vyhrali v šlágri kola na ľade Slovanu Bratislava. Dvakrát sa presadil Alex Breton. Po jednom góle strelil Patrik Rogoň a navrátilec Marek Slovák, ktorý posilnil oceliarov zatiaľ na mesačné hosťovanie a pri svojej premiére v staronovom drese pridal ku gólu aj asistenciu.

Produktivitu nášho tímu vedú legionári na čele s Hunterom Fejesom, ktorý je aj najlepším strelcom tímu a s bilanciou takmer bod na zápas má na konte 33B (16G-17A). O 5 bodov menej má kanadský útočník Brett Pollock 28B (13G-15A). Top 3 tímovej produktivity uzatvára s rovnakým počtom bodov Alex Breton 28B (9G-19A).

Pozícia najproduktívnejšieho Slováka patrí Michalovi Chovanovi - 14B (3G-11A) a Patrikovi Lamperovi - 14B (10G-4A).

Defenzíva oceliarov je najlepšou v celej súťaži, keď inkasovala iba 86 gólov a leví podiel na tejto skvelej štatistike má naša brankárska dvojica.

Posledné 3 zápasy odchytal Dominik Riečický, ktorý má po 15 odchytaných dueloch úspešnosť zásahov atakujúcu hranicu 93%. Jaroslav Janus odchytal o 6 zápasov viac s percentuálnou úspešnosťou 91,5%.

Posledné stretnutie:

HC Slovan Bratislava - HC Košice 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly a asistencie: 40. Ranford (Golian, Findlay) – 26. Breton (Lunter, Šedivý), 39. Rogoň (Zech, Slovák), 45. Breton (Riečický), 48. Slovák (Breton, Pollock).

Zostava z posledného stretnutia:

Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Bartoš – Lunter, Pollock, Fejes – Jääskeläinen, Berger, Chovan – Rogoň, Slovák, Lamper – Šimun, Havrila, Jokeľ

Postavenie v tabuľke: 4.miesto (58b)

Oceliari budú potrebovať vašu podporu v zajtrajšom súboji o dôležité 3 body.

Vstupenky si môžete zakúpiť tu: https://vstupenky.hckosice.sk/#/

Najbližší program Oceliarov:

Piatok 19.01. o 17:30 HK Spišská Nová Ves – HC Košice