V Steel Aréne sme vyrovnali sériu

PRIDANÉ: 17.4.2022

HC Košice – HC Slovan Bratislava 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 31. Rogoň (Parshin), 49. Slovák (Chovan, Pereskokov), 59. McPherson (Šedivý, Ihnačák), 60. McPherson (Chovan) – 14. Harris, 28. Zigo (Valach, Belluš).

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc, Stano – Gegáň, Stanzel (všetko SVK), Gajan (videorozhodca)

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Šedivý, Volgin, Romančík, Snuggerud, Saucerman, Deyl – Parshin, Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Rogoň, Slovák, Pereskokov – Milý, Havrila, Mrázik

HC Slovan Bratislava: Windsor (Hlavaj) – MacKenzie, Breton, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Golian – Zigo, Rapuzzi, Yogan – Takáč, Harris, Jääskeläinen – Matoušek, Preisinger, Chalupa – Lukošik, Bezák, Belluš

Úvod zápasu sľuboval akčný priebeh. Šance sa rodili na oboch stranách a zamestnávali tak defenzívy tímov, ako aj ich brankárov. Zápas sa vyvíjal obojstranne vyše 10 minút. V 14. minúte otvoril skóre po chybnej rozohrávke domácich Harris. Strelu zápästím namieril do brány spoza kruhov. Nabudení belasí si vybojovali následne aj prečíslenia, ale Riečický podržal svoj tím. Peknú kombináciu skúšali hostia aj v poslednej minúte prvého dejstva, ale aj to pokryl košický gólman.

Úvod druhej tretiny taktiež patril Slovanistom. Dokázali nastreliť konštrukciu brány a vypracovať si nejednu nebezpečnú príležitosť. Motiváciu ukázali pred bránou aj mená ako Jääskeläinen či Rapuzzi. Pocit finále na dosah eskaloval až do druhého gólu hostí. Ten prišiel v 28. minúte z hokejky Tomáša Ziga. Ten dorážal puk pred bránou. Košičania nestrácali nádej. V 31. minúte znížil Patrik Rogoň svojím štvrtým gólom v tejto sérii. Podpora divákov bola taká silná, že Košičania vytasili všetky zbrane a dali belasým pred druhou sirénou ešte poriadne zabrať. Všetky štyri útoky sa tlačili do brány, ale do šatne sa odišlo za najtesnejšieho rozdielu.

Zopár šancí hostí krížilo plány Oceliarov v tomto zápase. V 49. minúte však prišiel vyrovnávajúci gól, ktorým sa zaskvel Marek Slovák. Košická 85-ka zavŕšila nádhernú útočnú kombináciu. Košičania následne dlho trápili defenzívu Slovana. Strelecky sa na súpera dotiahli. Opäť v útoku excelovala každá päťka. Elektrizujúca atmosféra explodovala pri góle Allana McPhersona. Košičania týmto zavŕšili dokonalú obrátku. Stalo sa to v 59. minúte. Napínavý záver rozuzlil technickým gólom McPherson. Košice vyrovnali stav série a natiahli ju až do siedmeho zápasu.