V utorok Ness Hockey Day - proti majstrovi so skvelými novinkami

PRIDANÉ: 5.3.2018

Základná časť vrcholí a v rýchlom slede čakajú našich hokejistov jej zostávajúce dôležité zápasy. S hokejistami Nitry odohráme v nedeľu 4. marca posledný vzájomný zápas v základnej časti pod Zoborom a v utorok 6. marca privítame na svojom ľade tretíkrát v tejto sezóne bystrických Baranov.

Úradujúci majstri v piatok podľahli v stredoslovenskom derby Zvolenu 2:4, keď sa strelecky presadili len Hrnka s Hohmannom. V nedeľu 4. marca si svoje sily zmerajú na domácom ľade s nováčikom z Detvy. Aktuálne sa Barani z Banskej Bystrice nachádzajú na 3. mieste extraligovej tabuľky so ziskom 103 bodov.

So ziskom 45 kanadských bodov je na čele produktivity Banskej Bystrice útočník Cason Hohmann. Americký rodák nastúpil v tejto sezóne na 47 zápasov a strelil 14 gólov a na ďalších 31 nahral. Okrem toho si zahral v Bratislave aj na tohtoročnom All-star zápase, kde ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča turnaja. S odstupom dvoch bodov za ním nasleduje útočník z Kanady – Éric Faille. Ten má v 51 zápasoch bilanciu 19 gólov, 24 asistencií. Rovnaký počet gólov má na svojom konte ďalší Kanaďan Josh Brittain. Lídra medzi obrancami nájdeme v osobe Slováka Jána Brejčáka. Rodák z Popradu odohral v práve prebiehajúcej sezóne síce len 35 zápasov, no nazbieral v nich 14 bodov za 6 gólov a 8 asistencií.

V bránkovisku Baranov si lepšie počína Čech Ján Lukáš. Z 25 zápasov až 18 doviedol do víťazného konca a jeho úspešnosť zásahov je na úrovni 93,35 %. Fín Teemu Lassila, majster sveta z roku 2011, odohral 28 zápasov, v ktorých svoju úspešnosť udržal na hodnote 91,66 %.

Hokejisti Banskej Bystrice pricestujú poslednýkrát v základnej časti do Košíc. V predchádzajúcom priebehu tejto sezóny sa s Oceliarmi stretli už 5-krát a úspešní boli až 4-krát. Podľahli sme im na ich ľade 1:2, 3:5 a 2:5, no výhodu domáceho prostredia sme nevyužili ani v 31. kole a prehrali sme s úradujúcimi majstrami Slovenska 2:4. Svoje jediné víťazstvo nad Banskou Bystricou sme zaznamenali v 13. kole, keď sme sa v Steel aréne tešili po výhre 5:2.

Počas tohto zápasu čaká našich fanúšikov aj viacero prekvapení. Spoločnosť Ness odmení jedného z prítomných divákov notebookom značky HP a šťastní fanúšikovia sa budú môcť tešiť taktiež aj na krásne tričká v súťaži TOP SHOT! Na zápas proti majstrovi sa teda určite oplatí prísť, aj keď sa našim chlapcom v posledných zápasoch nedarilo!

Neváhajte a príďte povzbudiť Oceliarov v utorok 6. marca do Steel arény! KOŠICE DO TOHO!