Víkend bol pre našich mladíkov úspešný

PRIDANÉ: 28.1.2020

Z dvoch víkendových zápasov proti MHA Martin si naši dorastenci odnášajú dve výhry a celkovo šesť bodov. Po pomerne vyrovnanom začiatku skóroval náš tím na konci prvej tretiny. Gól si pripísal Peter Repčík, ktorému po vydarenej akcii asistovali Miroslav Tvrdoň a Lukáš Kaža. Duel pokračoval v duchu disciplinovanosti, keďže počas celého dejstva boli na našej strane vylúčení len dvaja hráči. V tretej tretine padli góly z  hokejky Petra Repčíka, Mariána Šteca a Lukáša Kažu.

Nedeľný, druhý zápas s Martinom, sa našim chlapcom darilo ešte viac. V polovici prvej tretiny sa presadil Lukáš Kaža, po pekných prihrávkach od Petra Repčíka a Miroslava Tvrdoňa. Na konci prvej tretiny stav ešte zvýšil Jakub Jadrný, ktorému asistoval Mykhailo Krasnozhon. Prestrelka pokračovala, keď skóroval Pavol Zůbek, ktorému prihrali Marián Štec a Zoltán Novák. V tretej tretine ešte padlo šesť gólov na strane našich mladíkov a zápas tak skončil 10:0.

Úspechy našich mladíkov vo víkendových zápasoch pochválil aj hlavný tréner dorastencov Tomáš Kochan: „Chceli by sme pochváliť chalanov, že sa neuspokojili s priebehom zápasov, ale svojou poctivou hrou, pri plnení svojich povinností hrali až do úplného konca. Do konca základnej časti nám ešte ostáva osem zápasov. Tabuľka je vyrovnaná, potrebujeme sa každým tréningom zodpovedne pripravovať na ďalšie zápasy, aby sme nič nepodcenili.“

Okrem dorasteneckých súbojov sa cez víkend v Steel aréne odohrali aj duely juniorov. Tí si z dvoch zápasov s rovesníkmi z Nitry odnášajú len tri body. Duely boli však vyrovnané, čo bolo vcelku očakávané, keďže išlo o tabuľkových susedov.

Prvý zápas sa začal vyvíjať v prospech našich juniorov, ktorí skórovali hneď v piatej minúte zásluhou Juraja Eliaša. Druhý gól padol na strane košických juniorov, keď po peknej akcii Martin Bučka a Patrik Bargera a Samuela Hrabčáka vsietil posledný menovaný. Stav zvyšoval aj Lukáš Vaculik. Za nášho brankára nitrianski juniori poslali puk len dvakrát. Zápas sa však skončil rozdielom troch gólov. Posledné dva poslali do nitrianskej bránky útočníci Patrik Frič a Samuel Hrabčák.

Nedeľný zápas nebol na góly príliš bohatý. Aj keď produktivita našich juniorov bola vysoká a snažili sa zápas vyhrať, súperovho brankára sa im nedarilo prekonať. Jediný gól v zápase padol na strane nitrianskych rovesníkov, v šiestej minúte tretej tretiny. Zápas tak skončil výsledkom 0:1 pre HK Nitra.

Na výkony juniorov reagoval aj asistent trénera Jozef Škrak: „V oboch zápasoch si hráči výborne plnili svoje úlohy, či už z pohľadu defenzívy, alebo ofenzívy. Všetci si preto zaslúžia pochvalu, ale chcel by som oceniť výkon brankára Eliaša, ktorý bol našou veľkou oporou.“

Kadeti si svoje sily v nedeľu zmerali na ľade Martina. Aktuálne sú na šiestom mieste v tabuľke štrnástich najlepších tímov na Slovensku.