Víkendové výsledky mládeže

PRIDANÉ: 22.11.2021

Košickí juniori narazili v sobotu 20. 11. na nepríjemného súpera spod Tatier – HK Poprad. Na štadióne kamzíkov sa už od začiatku hral veľmi vyrovnaný duel.

Strelecky boli aktívne obe mužstvá. Stretnutie sa nieslo v atmosfére ofenzívneho hokeja. Šance sa objavovali na oboch stranách ľadovej plochy. Brankári Lipták (HK Poprad) a Rusnák (HC Košice) sa vo svojej funkcii v sobotu nenudili. Čelili nepríjemným strelám svojich súperov, no veľmi dlho si držali čisté štíty. Zápas sa začal lomiť až v 15. minúte, kedy sa Košičania dopustili prvého prehrešku v podobe šiestich hráčov na ľade. Presilovú hru využil Patrik Sokoli a presunul tak rovnomerný tlak na oceliarov. Do šatní ešte stihol vyrovnať stav zápasu najproduktívnejší hráč ligy Oleksandr Plokhotnik. Bol to už siedmy zásah v sezóne z jeho hokejky. Nepríjemnosť však stretla Košičanov hneď na to. Za hákovanie si musel ísť minútu pred prvou sirénou odpykať trest Štec a dal tak príležitosť podtatrancom na podrobnú strategickú analýzu presilovky počas prestávky. Našťastie pre hostí Popradčania nedokázali využiť aj druhú presilovku v zápase. V druhej tretine poslal Gregor Rataj domácich opäť do vedenia a Košičania mali čo robiť, ak si nechceli súpera pustiť na rozdiel dvoch gólov. Frekventované zbytočné vylúčenia domácich napokon stáli vyrovnávajúci gól. Druhýkrát sa presadil Plokhotnik, pričom mu rovnako druhýkrát asistoval Novota. Východniarske derby okorenili päsťami viacerí hráči a radosť zo strelených gólov striedali vylúčenia. Opäť na to doplatil Marián Štec.

Príhovor do hĺbky duše od trénerov zažili počas druhej prestávky pravdepodobne obe mužstvá. Na hrane faulov sa v tretej tretine hralo len veľmi zriedkavo. Boj o východ vrcholil a oba tímy potrebovali skórovať. Akýkoľvek gól v tretej perióde sa mohol stať rozdielovým. Už po 3 minútach záverečnej dvadsaťminútovky si kamzíci nepostrážili Tvrdoňa a ten ich potrestal gólom. Košičania boli prvýkrát v zápase vo vedení. Váhu zápasu si uvedomovali v takej miere, ako bolo potrebné a vyvarovali sa zbytočným potýčkam. Necelých 5 minút pred koncom riadnej hracej doby zavŕšil hetrik Plokhotnik. Pri tomto úspechu mu asistovali Novota a Barger. 15 sekúnd pred koncom sa predsa domácim podarilo skorigovať výsledok zásluhou Stančeka. Oceliari si odniesli spod Tatier plný bodový zisk.

HK Poprad 3:4 HC Košice (1:1,1:1,1:2)

Góly: 16. Sokoli (Šeliga, Gonda), 26. Rataj, 60. Stanček (Gonda) – 19. Plokhotnik (Novota, Vaculik), 31. Plokhotnik (Farkaš, Novota), 43. Tvrdoň (Jadrný, Fialka), 56. Plokhotnik (Barger, Novota).

Napätý priebeh zápasu očakávali mužstvá aj v nedeľu 21. novembra. Odvetu dvojzápasu na zimnom štadióne v Poprade začali opäť lepšie domáci. Už po 65 sekundách otvoril gólovú listinu stretnutia Sterbenz. V neskoršom priebehu prvej tretiny sa v rozmedzí 3 minút presadili aj Popradčania Sokolo a Stanček. Ani za stavu 3:0 z pohľadu kamzíkov sa domáci nebránili zhodiť rukavice. Temperamentné súboje o východ v juniorskej extralige tak začali písať novú kapitolu. Napriek bojovnosti oceliarov a množstvu striel nedokázali skórovať ani do pol hodiny zápasu. Popradský úspech začal naberať tie správne rysy, keď na 4:0 zvýšil druhým gólom v zápase Sokoli. 42 sekúnd pred druhou sirénou si naši juniori nepostrážili Mateja Nováka a pykali aj piaty krát. Snáď v stratenom zápase Košičania nestrácali nádej. Bojovali v každej príležitosti no domáci brankár mal svoj deň. Strelecký účet v sezóne si otvoril aj Petras, ktorý zvýšil na 6:0. O minútu využil presilovú hru Sterbenz a zdalo sa, že nočná mora hostí nemá konca. Posledných 10 minút zápasu atmosféra hustla, pretože frustráciu striedali na druhej strane provokácie a z toho pramenilo množstvo pästných konfliktov. Rozdané boli aj väčšie a osobné tresty. Nečakane jednostranný priebeh zápasu sa skončil bez inkasovaného gólu do svätyne domácich hokejistov. Aj napriek potupnej porážke Košičania odišli z Popradu po víkende s 3 bodmi a v tabuľke im patrí solídne 4. miesto.

HK Poprad 7:0 HC Košice (3:0,2:0,2:0)

Góly: 2. Sterbenz (Harbut, Sokoli), 12. Sokoli (Lukačovič), 15. Stanček (Dlugoš, Šeliga), 33. Sokoli (Harbut), 40. Novák (Sterbenz, Sokoli), 44. Petras (Šeliga, Stanček), 45. Sterbenz (Gonda, Harbut).

V lige mladších žiakov 6. ročníka sa v sobotu na ľade Hokejovej akadémie Slávia Prešov predstavili naši šiestaci. Do úlohy favorita sa vžili už pri prvom kontakte s ľadom. V úvodnej dvadsaťminútovke sa presadili až osemnásťkrát! Góly strieľali pravidelne, prakticky v každej minúte. Podľa pravidiel SZĽH s platnosťou k začiatku tejto sezóny bol to výsledkovej listiny zapísaný oficiálne výsledok 2:0 pre Košice. Víťazstvo v zápase si zaistili hostia už v druhej tretine, v ktorej trochu zvoľnili a vsietili o niečo menej gólov ako v prvej perióde – jedenásť. Energia mladým oceliarom dochádzala s nástupom do tretej tretny, no aj naproti tomuto vyčerpaniu sa im podarilo skórovať ešte 8 gólov, pričom za celý zápas neinkasovali ani raz. S chuťou si cez víkend zastrieľali a napriek 34 gólom v sieti Prešovčanov zápas oficiálne vyhrali Košičania 6:0.

HA Slávia Prešov 0:6 HC Košice (0:18,0:11,0:8)

V rovnaký deň a s rovnakým súperom sa stretli aj o rok mladší oceliari z HT 5. Celý zápas mal pomerne vyrovnaný priebeh, keď hostia vyhrali prvú tretinu 2:4. V druhej tretine diváci videli až deväť gólov a tretina skončila v pomere 4:5 pre Košice. V tretej domáci zabrali viac a dokázali ju vyhrať rozdielom troch gólov – 4:1. Avšak napriek desiatim streleným gólom na oboch stranách z toho bolo oficiálne víťazstvo Košíc 2:4

HA Slávia Prešov 2:4 HC Košice (2:4,4:5,4:1)

Najmladší oceliari z HP 3 sa v nedeľu predstavili na ľade v Aréne Sršňov. V prvom zápase to bol vzájomný súboj košického HC, ktorý skončil bezgólovou remízou. V druhom zápase ich nedeľňajšieho programu bol zápas oranžových proti Sršňom hrajúcich v bielych dresoch, ktorý sa skončil výhrou 7:8 pre našich mladých chlapcov. Posledným zápasom hracieho dňa bol súboj rovnakých tímov, avšak oceliari v čiernych dresoch si zmerali sily proti v bielych dresoch hrajúcim Sršňom a zápas skončil rovnakým výsledkom 7:8 pre našich najmenších.

HP 3 | HC Košice 2:2 HC Košice | (0:0,0:0)

HP 3 | HK Sršne Košice 1:3 HC Košice oranžoví | (3:3,4:5)

HP 3 | HK Sršne Košice 1:3 HC Košice čierni | (4:5,3:3)