Víkendové výsledky mládeže: Juniori nedostali ani gól, HT7 si schuti zastrielala

PRIDANÉ: 14.2.2022

JUNIORI

Dvojzápas extraligy juniorov medzi HC Košice a MHKM Skalica sa začal v sobotu popoludní v Steel aréne. Do víkendu vstupovali ako favoriti Košičania. So Skalicou to však nemali ľahké. Napriek streleckej prevahe domácich Skaličania dlho odolávali. Skóre napokon v 18. minúte otvoril Martin Tvrdoň. Ani v druhej tretine sa hostia nechceli vzdať zadarmo, no zároveň nedokázali skórovať. Nepodarilo sa im to ani po dlhých dvoch minútach v početnom prevýšení o dvoch hráčov. Tieto zlyhania hokejistov zo Záhoria rezultovali v ďalšom inkasovanom góle z hokejky Lukáša Kažu. V defenzívne ladenom zápase zo strany Skalice napokon pridal posledný presný zásah aj Andrej Kiss. Košice zvíťazili na domacom ľade 3:0.

HC Košice 3-0 MHKM Skalica (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 18. Tvrdoň (Krasnozhon, Barger), 46. Kaža (Nagy, Bartoš J.), 58. Kiss (Plokhotnik, Vaculik).

Nedeľňajšia odveta priniesla úvodné buly už o 11:15. Do tohto predpoludnia sa dobre vyspali domáci hokejisti. Už po 10 minútach viedli zásluhou Plokhotnika 2:0. V krátkom časovom slede pridali góly aj Vaculik a Kiss, na ktorých nadviazali koncom tretiny Tvrdoň a Plokhotnik. Ten zavŕšil hetrik už behom jednej tretiny. Dominanciu košických hráčov a rozhodnutý zápas mierne okorenili nepozorné fauly. Napriek nim sa víkend hral v atmosfére čistej nekonfliktnej hry. V 37. minúte pridal Oleksandr Plokhotnik aj svoj štvrtý gól v zápase a celkovo už 13. v sezóne. Streleckú efektivitu Košíc ešte zdokonalili Jadrný, Nagy a Kaža. Posledný gól v zápase vsietil v početnej výhode Krasnozhon. Košice si po víkende pripísali celkovo 6 bodov a neinkasovali ani raz.

HC Košice 11-0 MHKM Skalica (6:0, 1:0, 4:0)

Góly: 4. Plokhotnik (Nagy, Kaža), 10. Plokhotnik (Krasnozhon, Tvrdoň), 12. Vaculik (Plokhotnik, Kiss), 13. Kiss (Vaculik, Plokhotnik), 17. Tvrdoň (Krasnozhon, Štec), 18. Plokhotnik (Novák, Kaľavský), 37. Plokhotnik (Kiss, Barger), 43. Jadrný (Štec, Ragan), 47. Nagy (Kaža, Barger), 47. Kaža (Barger, Nagy), 60. Krasnozhon (Vaculik, Plokhotnik).

DORAST

Košickí dorastenci mali na tento víkend naplánovaného neľahkého súpera zo Žiliny. Domáce prostredie malo byť pre mladých Oceliarov motiváciou. Duel otvoril gólom v 2. minúte Oliver Sivák. K pohodlnejšiemu vedeniu prispel aj Samuel Eröš. Takýto vstup do stretnutia si hostia nepriali a snažili sa nedovolenými spôsobmi domácich rozhodiť. Ani košická rozvážnosť už v úvodnom dejstve gól nepriniesla. Naopak v druhej tretine premenili Košice akciu, ktorá vznikla vo vlastnom oslabení. Zakončoval Havadej. Ešte za Kimákovho vylúčenia dokázali hostia znížiť. Následne sa zbytočným faulom opäť potopili. Za Košice zvýšil na 4:1 Kuzár. O malú chvíľu sa domácim opäť podarilo skórovať v oslabení – tentokrát na konci akcie stál Liščinský. Do druhej sirény ešte udreli Mergleský a Kuzár, čím vybojovali pre svoj tím vysoké vedenie 7:1. Zbytočné fauly v záverečnej dvadsaťminútovke Oceliarom len komplikovali situáciu. Za Košice sa nepresadil už nikto, no na opačnej strane pridal aj druhý gól hostí Byrtus a v posledných minútach zápasu v početnej výhode aj Ficek.

HC Košice 7-3 MsHKM Žilina (2:0, 5:1, 0:2)

Góly: 2. Sivák (Mergleský, Makó), 7. Eröš, 24. Havadej (Liščinský), 26. Kuzár (Havadej, Liščinský), 27. Liščinský (Havadej), 32. Mergleský (Orosz, Pinďár), 36. Kuzár (Liščinský, Havadej) – 25. Byrtus (Valášek, Bros), 56. Byrtus (Kleja), 60. Ficek (Lašš, Szatmár).

Sobotňajšia vysoká efektivita striel sľubovala jednostrannú hru aj v nedeľu. Košičania boli aktívnejší na puku a opäť viac strieľali. Dej zápasu sa začal vyvíjať až na začiatku druhej tretiny po góle Olejníka. Hostia sa dostali prvýkrát za víkend do vedenia. Mladí Oceliari sa dopúšťali niektorých nezodpovedných faulov, čo neprospievalo hernému nastaveniu. V závere druhej časti hry opäť skóroval Olejník – 0:2. Košičania vyšli lepší zo šatne až po druhej tretine. Po nespočetnom množstve nepremenených šancí dal iskru nádeje domácim Oliver Orosz. Pri jeho góle na 1:2 mu asistovali Kimák a Barger. Žilinčania si dobrú hru z predošlých tretín nechali zobrať hrou v oslabeniach, ktorá vôbec nemusela nastať. Na konci 58. minúty napokon pykali. Aj v domácich radoch sa objavil dvojgólový strelec – Orosz. Poslal Košičanov do predĺženia. Frustráciu hostí prejavil Kleja hrubým faulom, keď narazil jedného z košických hokejistov nepríjemne na mantinel. Psychickú výhodu zužitkovali domáci. O rozhodujúci nájazd sa zaslúžil Marcel Kimák. Košice otočili neprajný stav zápasu a vyťažili z nedeľného stretnutia dva body.

HC Košice 3-2sn MsHKM Žilina (0:0, 0:2, 2:0 – 0:0)

Góly: 52. Orosz (Kimák, Barger), 58. Orosz (Pinďár, Eröš), 65. Kimák – 22. Olejník (Koštek, Pazderník), 39. Olejník (Valášek, Koštek).

KADETI

Kadeti na domácom ľade v Steel Aréne privítali Martin. Domáci už na konci druhej minúty pykali po kolektívnom treste za príliš veľa hráčov na ľade a tak ponúknutú výhodu hostia využili na otvorenie skóre zásluhou Adriána Pekarčíka. Druhý presný zásah stretnutia zaznamenal Fúčela, ktorý hostí posúval do dvojgólového vedenia. Záver prvej tretiny ešte poznačil ostrý súboj Horňáka s Lukačíkom a obaja putovali predčasne pod sprchy. 28 sekúnd pred úvodným klaksónom ale zaskočili hostí domáci gólom v oslabení, strelcom bol Samuel Tomka. Diváci si na ďalší gól museli počkať až do záverečnej päťminútovky, kedy uzavrel skóre zápasu hosťujúci Chrastina.

HC Košice 1:3 MHA Martin (1:2,0:0,0:1)

Góly : 20. Tomka (Pavlík) – 4. Pekarčík (Janík), 17. Fúčela (Piško), 56. Chrastina (Kubala)

HT8

Ôsmaci doma privítali Prešov. Hostia išli do vedenia v piatej minúte bo góle Markuša, ku ktorému sa pridal o 12. minút Zuščák. Domáci stihli do prestávky ešte znížiť, 18 sekúnd pred sirénou skóroval Kolbašský. Košičanov sa podarilo v 29. minúte vyrovnať v presilovej hre zásluhou Štefanova, no v 37. minúte si vedenie zobrali späť hostia a viac už oň neprišli. V tretej minúty tretej časti v oslabení zvyšoval opäť na rozdiel dvoch gólov pre Prešov Markuš a dva rýchle góly za sebou v 55. minúte z hokejok HagyarihoMarkuša, pre ktorého to bol hattrick znamenali konečný výsledok 2:6 pre Penguins.

HC Košice 2:6 Prešov Penguins (1:2,1:1,0:3)

Góly : 20. Kolbašský (Štefanov, Petro), 29. Štefanov (Petro) – 5. Markuš (Rigas), 17. Zuščák (Ferenc), 37. Ferenc, 55. Hagyari, 55. Markuš

HT7

Siedmaci si proti Bardejovu z chuti zastrieľali, keď o výhre v podstate rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 7:0. Už v polovici prvej tretiny viedli domáci 5:0, keď sa postupne presadili Antol, Medvec, Šoltýs, BorovskýBojčík. V 17.minúte stretili dva góly v rýchlom slede Antol a na 7:0 zvyšoval Bata.

Druhá tretina priniesla „iba“ dva presné zásahy Košičanov. V 31. minúte napol sieť Bojčík a o 7 minút v oslabení skóroval Antol. V trejej časti to však opäť rozbalili naplno a strelili sedem ďalších gólov. V 44. a 55. minúte strelili gól hostia zásluhou Chmuroviča. Za Košičanov strelil v tretej perióde štyri góly Bojčík a po jednom pridali Antol, Bata a Janočko.

HC Košice 16:2 Mládež 46 Bardejov (7:0,2:0,7:2)

Góly : 1. Antol (Bojčík), 4. Medvec, 5. Šoltys (Michalčo), 6. Borovský (Bata), 10. Bojčík (Antol), 17. Antol (Boris), 17. Bata (Karabáš), 31. Bojčík (Medvec), 37. Antol (Bojčík), 46. Bojčík (Trusa), 47. Bojčík (Antol), 51. Bojčík (Antol), 54. Antol (Bojčík), 56. Bojčík (Antol), 58. Bata (Trusa), 58. Janočko (Šoltys) – 44. Chmurovič, 55. Chmurovič