Víkendové výsledky mládeže: Juniori potvrdili prvé miesto, dorast nestačil na Slovan

PRIDANÉ: 28.2.2022

JUNIORI

Juniori sa cez víkend vypravili do Martina potvrdiť pozíciu lídra extraligy. V sobotu začali ale lepšie domáci. V piatej minúte bleskovo využili na otvorenie skóre presilovú hru a už po piatich sekundách jej plynutia nahodením od modrej skóroval Nátny. Vedenie im dlho nevydržalo a o rovných 60 sekúnd vyrovnal Plokhotnik, ktorý po priťukávačke od Vaculika nemal žiadny problém s poslaním puku do odkrytej brány. Martinčania dostali aj v polovici prvej tretiny výhodu presilovej hry a aj tú sa im podarilo zužitkovať. Do voľného priestoru medzi kruhmi dostal nahrávku Čatloš, jeho strelu brankár Kaľavský vyrazil, no dorážajúceho Likhacheva už nedokázal pokryť. Oceliari ale v druhej tretine prepli na vyšší stupeň a začali už v 26. minúte. V presilovej hre si vymenil puk za bránou Barger s Nagyom, ten si s pukom vykorčuľoval na ľavý kruh a našiel práve Bargera, ktorý zakončova do prázdnej brány. O 9 minút prišiel tretí gól. Získanie puku v útočnom pásme resultovalo do výsledku, kedy Bartoš našiel medzi kruhmi voľného Nagya a ten poslal Košice po prvýkrát do vedenia. Tri minúty pred druhým odchodom do šatní ešte pridal štvrtý gól Tvrdoň, keď si počas presilovky našiel priestor pred bránou a dorazil strelu Samuela Nagya. Rovnako pristúpili košickí mladíci aj k tretej tretine a už po necelých dvoch minútach zvyšoval na 2:5 Vaculik. O 43 sekúnd to už bol poltucet gólov v sieti Martinčanov. Krasnozhon peknou zadovkou našiel v druhom slede Alexa Novotu a ten príklepom z prvej napol sieť. Pri siedmom presnom zásahu si doslova vychutnal domácu obranu Štec a následne naservíroval puk ako na zlatom podnose do prázdnej brány poslednému strelcovi duelu Zoltánovi Novákovi, ktorý tak uzavrel skóre sobotňajšieho stretnutia.

MHA Martin 2:7 HC Košice (2:1,0:3,0:3)

Góly : 5. Nátny (Thomka), 12. Likhacev (Čatloš, Grega) – 6. Plokhotnik ( Vaculik, Bartoš A.), 26. Barger (Nagy, Bartoš J.), 35. Nagy (Bartoš J. , Tvrdoň), 37. Tvrdoň (Nagy, Barger), 42. Vaculik (Plokhotnik, Kiss), 43. Novota (Krasnozhon, Beluško), 50. Novák (Štec, Novota)

Nedeľa priniesla úplne iný priebeh zápasu, kedy sa na gól čakalo až do 50. minúty. Dovtedy mali však obidva tímy množstvo príležitostí. Azda najväčšiu mali Košičania v druhej tretine počas päťminútovej presilovky, po tom, čo sa predčasne pod sprchy porúčal Huba za tvrdý útok na košického kapitána Vaculika. Priebeh druhého dejstva priniesol aj pästný súboj, po ktorom smerovali do kabín Novota spoločne s Nátnym. Prvý gól v stretnutí padol už v spomínanej 50. minúte, keď Jan Bartoš  doslova napálil puk do brány. O dve minúty neskôr sa do brejku po zaváhaní jedného z domácich obrancov dostali Vaculik spoločne s Kissom a druhý menovaný presnou strelou pod ruku zvyšoval na 2:0. V 55. minúte ešte vrátil šancu na body Martinčanom Belica. Záver stretnutia ešte okorenila bitka Šteca proti Kubíkovi. Nič to už na výsledku nezmenilo a Košičania tak priviezli z Martina šesť bodov.

Pred druhým Popradom si vypracovali náskok štyroch bodov, keďže kamzíci v sobotu stratili dva body proti Zvolenu.

MHA Martin 1:2 HC Košice (0:0,0:0,1:2)

Góly : 55. Belica (Thomka, Nauš) – 50. Bartoš J. (Nagy, Tvrdoň), 52. Kiss (Vaculik, Plokhotnik)

DORASTENCI

Naši dorastenci sa vo víkendovom dvojzápase stretli na domácom ľade proti rivalom z opačného konca republiky – Slovanu Bratislava. Hosťom stačilo na prekvapenie súpera len 22 sekúnd. Presadil sa Hečko. Tento úspech hráčov z metropoly republiky vzbudil dusnú atmosféru. Našťastie sa zápas obišiel bez nepríjemných faulov, ktoré nie sú u mladíkov ojedinelé. Ako taký krok držali nádejní Oceliari do polovice zápasu. Potom prišiel dážď gólov z hokejok hostí. Postupne skórovali Jonáš, Kurty, Kukumberg a Ďurák. Takmer stratenému zápasu dodal iskru v 41. minúte jediný košický strelec Marcel Kimák. V záverečných minútach ešte zvýšili Pšenko a Kukumberg. V otváracom zápase víkendu Slovanisti porazili domáce Košice 7:1.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)

Góly: 41. Kimák (Vinclér, Orosz) – 1. Hečko (Pšenko, Mamonov), 28. Jonáš (Melikant, Lupták), 33. Kurty (Fedák, Kukumberg), 37. Kukumberg (Mamonov), 39. Ďurák (Krčmár, Kukumberg), 56. Pšenko (Hečko, Mamonov), 60. Kukumberg (Ďurák, Krčmár).

Nedeľná odveta takmer jednostrannej záležitosti z predošlého dňa mala síce svojho favorita, no domáci hokejisti bránili celou silou meno klubu. Vo 4. minúte síce hostia skórovali v oslabení, no mladí Oceliari ukázali, že zapracujú na ofenzíve. Strelecky išlo o omnoho vyrovnanejší zápas. Aj tento faktor mohol zohrať úlohu v tom, že Bratislavčania sa dopúšťali faulov viac. V 14. minúte toto psychické znevýhodnenie súpera využil Dušan Horváth – 1:1. Veľmi však zavážil gól z úvodu druhého dejstva. Matúš Jonáš poslal Slovan opäť do vedenia na začiatku 22. minúty. Na tento gól Košičania nedokázali odpovedať a napriek hromade trestov na strane Slovanistov nevyužili žiadnu presilovú hru. Naopak v 45. minúte potvrdil rolu favorita Samuel Krčmár. Slovan aj v tomto prípade zvíťazil, aj keď so značnými ťažkosťami.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 14. Horváth (Makó, Janočko), 4. Fedák (Kurty), 22. Jonáš (Melikant, Hečko), 45. Krčmár.

KADETI

Košickí kadeti privítali v sobotu doma Baranov z Banskej Bystrice. Hru prvej tretiny okrem školáckych faulov obohatil jediný gól z hokejky hosťujúceho Martina Šunu. Košiciam sa v prvom dejstve nepodarilo využiť ani tri početné prevahy. Zaúradovalo aj pravidlo ,,nedáš – dostaneš“ a na začiatku prostrednej časti inkasovali domáci opäť. Autorom gólu sa stal Lukáš Tomka. Bystričania veľmi neumne faulovali práve po vypršaní dvoch presiloviek, no ani to nevzalo ich brankárovi nádej na čisté konto. Naopak v poslednej tretine ho podporili Lehocký a Plančár. Bystrica zvíťazila na košickom ľade 4:0.

HC Košice – Barani Banská Bystrica 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 6. Šuna (Mesík, Záhora), 22. Tomka, 52. Lehocký, 56. Plančár S. (Sedliačik, Plančár M.).

V nedeľu odcestovali kadeti do Martina, kde sa chystali na náročného súpera. Povzbudení domácim prostredím už v 2. minúte otvoril skóre Kulkovský. Problémy s využívaním košických presiloviek nastali aj v tomto zápase. Po nevyužitej početnej prevahe dvakrát udreli domáci. V priebehu 40 sekúnd skórovali Pekarčík a druhýkrát Kulkovský – 3:0. Košičania sa zbytočne nechávali vylučovať, no podarilo sa im uhrať aj oslabenie troch proti piatim. Napokon v 34. minúte využil presilovku Samuel Tomka a dal nádej hosťujúcemu tímu. Košičania si situáciu naďalej komplikovali trestmi. Tým najväčším bol gól Kalnického na 4:1. V záverečnej dvadsaťminútovke mali naši hokejisti ďalšie tri presilovky. Až poslednú z nich využil Ricardo Pavlík. Na úpravu skóre nestačil ani ďalší faul domácich. Martinskí hokejisti porazili Košice 4:2. Oceliari napriek tomu vo svojej časti ligy hája líderskú priečku.

MHA Martin – HC Košice 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Góly: 2. Kulkovský (Janík, Piško), 15. Pekarčík (Matúška, Chrastina), 16. Kulkovský (Piško), 37. Kalnický (Poláček) – 34. Tomka (Jaroš), 54. Pavlík (Tomka, Kubizniak).

HT 8

Chlapcov ôsmeho ročníka čakal zápas proti Liba Academy, v ktorom sa zrodila futbalová remíza. Po bezgólovej prvej tretine prišiel v 25. minúte otvárací gól z hokejky Petra. V 31. minúte vyrovnal Žec a to bolo zo stránky gólovej všetko a tak sa oba tímy museli uspokojiť s bratskou deľbou bodov.

HC Košice 1:1 Liba Academy 11 (0:0,1:1,0:0)

Góly : 25. Petro (Balogh) – 31. Žec

HT 7

Siedmaci opäť raz potvrdili svoju streleckú dominanciu a na ľade Gelnice nastrieľali 18 kúskov. Kanonádu odštartoval v druhej minúte Borovský, na ktorého nadviazal o 47 sekúnd Verebes. Bez ďalšieho streleného gólu boli mladí Košičania len do siedmej minúty, kedy skóroval Bojčík a o dve minúty navyšoval na 4:0 Janočko. V trinástej minúte pridal piaty gól v sieti Šoltys a poltucet gólov zaknihoval Matej Medvec. Druhú tretinu otvoril dvomi gólmi Antol, Bata pridal deviaty aj desiaty gól. Jedenásty presný zásah pridal Janočko . Tucet gólov v bráne Gelnice zarámoval v oslabení Antol a do prestávky ešte trinásty gól strelil Verebes. Po pol minúte hry v tretej tretine strelili čestný gól domáci zásluhou Moskála. Aktivitu Košíc to však nezastavilo a pridali ešte ďalších päť kúskov, keď sa presadili Bata, dvakrát Antol, BorovskýMedvec.

HK Slovan Gelnica 1:18 HC Košice (0:6,0:7,1:5)

Góly: 41. Moskál (Vozár) -  2. Borovský (Janočko, Bata), 2. Verebes (Borovský, Bata), 7. Bojčík (Medvec, Antol), 9. Janočko (Bata, Borovský), 13. Šoltys (Michalčo), 17. Medvec (Paľa, Redžepovič), 21. Antol ( Bojčík, Medvec), 22. Antol ( Bojčík, Medvec), 25. Bata (Borovský, Janočko), 25. Bata (Borovský), 28. Janočko (Borovský, Bata), 36. Antol (Paľa), 38. Verebes (Borovský, Bata), 49. Bata (Karabáš, Boris), 51. Antol ( Bojčík, Borovský), 53. Borovský (Šoltýs), 54. Antol, 56. Medvec (Šoltys, Boris)