Víkendové výsledky mládeže: Juniori vyhrali základnú časť, hokejové triedy s víťazstvami

PRIDANÉ: 7.3.2022

Juniori

V kategórii juniorov sa naši chlapci predstavili na ľade bystrických Baranov. Vyrovnanosť ligy dokazoval aj nepredvídateľný priebeh hry. Bystrickí hokejisti sa snažili zužitkovať výhodu domáceho prostredia, kým Košičania dlho cestovali. Hostia napriek tomu dokázali držať krok, aký by sa na papierových favoritov hodil. V úvodnej časti hry sa nerozvlnila žiadna sieť. V 3. minúte druhého dejstva zabezpečil vedenie domácim Patrik Melicher. Pri góle mu asistovali Živický a Grič. Hra zrazu nabrala iný rozmer. Defenzívna pripravenosť oboch mužstiev pomáhala brankárom držať vysokú úspešnosť na oboch stranách. O čisté konto domáceho muža medzi troma žrďami však onedlho pripravil najproduktívnejší hráč ligy Oleksandr Plokhotnik. Svoj 21. presný zásah zaknihoval aj vďaka Lukášovi Vaculikovi a Andrejovi Kissovi. Za vyrovnaného stavu a s pribúdajúcimi minútami atmosféra hustla. Hráči sa dopúšťali viacerých previnení, ktoré vyvrcholili pästnými súbojmi v úvode poslednej tretiny. Obe mužstvá si zahrali presilovky, no nevyužili ich, čo mohlo viac mrzieť hostí. Len 123 sekúnd pred záverečnou sirénou rozhodol o víťazstve domácich Marek Hudec.

Barani Banská Bystrica – HC Košice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 23. Melicher (Živický, Grič), 58. Hudec (Hojo, Jendroľ) – 33. Plokhotnik (Vaculik, Kiss).

Odpočinok pred nedeľnou odvetou padol Oceliarom vhod. 6. marca už dokázali naplniť rolu víkendového favorita. Stratu bodov z predošlého dňa napravil už začiatkom 2. minúty zápasu Oleksandr Plokhotnik. Asistenti boli rovnakí ako vo včerajšom stretnutí. Dobrý štart do zápasu si udržali Košičania len do sirény. V druhej tretine udreli domáci. V 39. minúte skóroval Živický, a to aj napriek vysokému nepomeru striel, ktorý favorizoval hostí z Košíc. Efektivita je len faktorom, no v hokeji sa hrá na góly. Rozhodujúci gól zápasu vsietil Patrik Barger 11 minút pred koncom zápasu v početnej prevahe. V postupnom slede na neho nadviazali aj Marko Vinclér a Lukáš Vaculik. Bystrická nádej na body stroskotala veľmi ľahko. Košičania zvládli nedeľňajšie meranie síl lepšie a okrem troch bodov z víkendu sa vrátili domov aj s titulom – víťazi základnej časti juniorskej extraligy. Zároveň Oleksandr Plokhotnik sa stal najproduktívnejším hráčom so 64 bodmi za 22 gólov a 42 asistencií a ovládol aj bodovanie plus/mínus s hodnotou +47.

Barani Banská Bystrica – HC Košice 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 39. Živický (Grič, Melicher) – 2. Plokhotnik (Vaculik, Kiss), 49.Barger (Nagy, Ragan), 52. Vinclér (Bartoš J., Nagy), 57. Vaculik (Plokhotnik, Hudec).

Dorastenci

Na zimnom štadióne v Michalovciach domáci celok U18 privítal v sobotu HC Košice. Na strely vyrovnaný zápas ponúkol jednostrannú šou v podaní michalovskej mládeže. V 13. minúte uviedol prítomných divákov gólom Samuel Hitraček. Košičania do 30. minúty odolali dvom presilovkám domácich, no následne inkasovali trikrát v hre piatich proti piatim. Sebastián Zubko zvýšil v 36. minúte na 2:0, v 38. minúte pridal druhý zásah Samuel Hitraček a o dve minúty skóroval aj Jakub Jozef Hrubý. V poslednej tretine sa snažili naši hokejisti viac-menej už len o čestný gól. Plány im skrížil Šechný už po dvoch minútach – 5:0. Posledný gól zápasu pridal v presilovej hre Hitraček, čím zavŕšil hetrik. Michalovce porazili Košice 6:0. Našim dorastencom patrí v tabuľke 12. priečka, no s výrazne nižším počtom odohraných zápasov oproti zvyšku ligy.

HK Mládež Michalovce – HC Košice 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly: 13. Hitraček (Židzik, Prokopovič), 36. Zupko (Sabov, Jakubec), 38. Hitraček (Šechný, Čenčarik), 40. Hrubý (Zupko, Tomko), 42. Šechný (Novák, Zupko), 53. Hitraček (Prokopovič, Židzik).

Kadeti

Košickí kadeti v sobotu odohrali zápas proti Zvolenčanom. Tí sa do zápasu pustili zostra a Košičanov prestrieľali až dvojnásobne. Už v 6. minúte otvoril gól Čižniar a hostia viedli. Napriek dvom oslabeniam sa nenechali motivovať a pred prvou sirénou pridali ešte druhý kúsok. Prezentoval sa Peter Debnár. Košičanov povzbudil gól Tobiáša Jaroša, ktorý si to najlepšie nechal na záver tretiny. Do šatne hráči odišli za stavu 1:2 z pohľadu Košíc. Jaroš udrel aj na začiatku druhej tretiny a vyrovnal zápas. Situáciu Košiciam komplikovali aj fauly. Na nekrátkych 94 sekúnd hrali aj v oslabení o dvoch hráčov. Gól Zvolena prišiel až po presilovej hre z hokejky Babinského – 2:3. Ani nie o minútu zvášil Martin Šimiak a situácia bola alarmujúca pre košickú striedačku. Košičania vo frustrovanom stave faulovali naďalej a vystavovali sa nebezpečenstvu trojgólového manka. V závere tretiny mohli využiť aj dve presilovky, no v tých mali brankári oči na stopkách. Aj tretie dejstvo začalo pozitívne pre Košice. Gólom na 3:4 dal domácim nádej Adam Lauff. Hra v piatich zabezpečila, že o niekoľko minút už vyrovnával Samuel Tomka. Ani množstvo zvolenských striel, ani čistá hra napokon hosťom nestačili. Okradnúť sa o cenné dvojgólové vedenie sa  nechali hostia v poslednej minúte. 37 sekúnd pred koncom tretej tretiny rozhodol o veľkom víťazstve Košíc tretím gólom v sezóne Vojtech Král. Košice napokon po dramatickej otočke zdolali Zvolen 5:4 a udržali si titul najlepšieho tímu v skupine východ.

HC Košice – HKM Zvolen - mládež 5:4 (1:2, 1:2, 3:0)

Góly: 20. Jaroš (Král, Kubizniak), 21. Jaroš (Kubizniak), 42. Lauff (Zdražil), 45. Tomka (Jaroš, Pavlík), 60. Král (Jaroš, Tomka) – 6. Čižniar, 19. Debnár (Dobiš), 27. Babinský (Posvitil), 28. Šimiak (Krajči).

Kadeti sa v nedeľu predstavili aj na ľade Spišskej Novej Vsi. Do zápasu vstupovali ako papieroví favoriti. V prvej tretine vybojoval však jediný gól Košičan Miroslav Zeleňák. Druhá tretina ponúkla Košičanom už iný pohľad na zápas. Na 2:0 zvýšil Tobiáš Jaroš len 36 sekúnd po vhadzovaní. V 28. minúte strelil gól aj Dominik Ovčarik a pre Spišiakov sa začala napĺňať nočná mora. V presilovkách sa mužstvá síce nepresadzovali, no to neochudobnilo hostí. V priebehu 39. minúty zabezpečili už 5-gólové vedenie svojmu tímu Horňák a Novák. V poslednej tretine už nešlo o veľa. Košičania si však nepostrážili domácu ofenzívu, ktorá využila výhodu presilovej hry na rozhraní periód. Za domácich skóroval Macala. Len 9 sekúnd pred koncom inkasovali Košičania aj druhýkrát – tentokrát z hokejky Novotného. Tri body hosťom už nevzal nikto.

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 2:5 (0:1, 0:4, 2:0)

Góly: 41. Macala (Novotný, Knapík), 60. Novotný (Macala) – 7. Zeleňák (Lauff, Hudáková), 21. Jaroš (Tomka, Pavlík), 28. Ovčarik (Friedl, Timko), 39. Horňák (Zdražil, Novák), 39. Novák (Jacko, Horňák).

HT 7

Siedmaci začali na ľade prešovskej Slávie už po 56 sekundách otváracím gólom Bojčíka. Ďalšie dva presné zásahy Košíc v prvej tretine ešte pridal Michalčo a Kačmáry. Slávisti znížili ešte v poslednej minúte, keď presilovú hru využil Jaš. Druhú tretinu začali oceliari rázne a po góloch Bojčíka, Batu a Michalča v priebehu necelých dvoch minút viedli 1:6. Po polhodine hry bolo skóre o rozdiele šiestich gólov. Tretie dejstvo otvoril gólom Borovský, na ktorého o 10 sekúnd nadviazal Kačmáry. V 57. minúte si svoj strelecký účet otvorila Nela Tischlerová a na konečných 1:12 upravil šesť sekúnd pred koncom Bata.

HA Slávia Prešov 1:12 HC Košice (1:3,0:5,0:4)

Góly: 20. Jaš (Čop) - 1. Bojčík (Medvec, Trusa), 15. Michalčo (Šoltys, Tischlerová), 18. Kačmáry (Borovský, Bata), 21. Bojčík (Antol,Trusa), 22. Bata (Kačmáry), 22. Michalčo (Janočko), 27. Redžepovič (Boris), 31. Michalčo (Janočko), 42. Borovský (Kačmáry), 42. Kačmáry (Borovský, Bata), 57. Tischlerová, 60. Bata (Kačmáry, Karabáš)

HT 6 a HT 5

Šiestaci aj piataci privítali na domácom ľade indiánov zo Spiša. Obe kategórie vyšli z týchto zápasov ako víťazi.

HT 6 | HC Košice 6:0 Hokejový klub Spiš Indians (8:1,7:1,8:0)

HT 5 | HC Košice 6:0 Hokejový klub Spiš Indians (1:0,4:1,3:1)