Vo Zvolene priamy súboj o druhú priečku ligovej tabuľky

PRIDANÉ: 5.12.2017

Po minulotýždňovej predohrávke piatkového kola čaká košických hokejistov v tomto týždni len jeden zápas. V nedeľu vycestujú Oceliari pod Pustý hrad, aby v šlágri 27. kola nastúpili proti zvolenským hokejistom a spolu sa pobili o 3 body v tzv. šesťbodovom zápase. Začiatok atraktívneho duelu je v nedeľu 10. decembra o 16:00.

HKM Zvolen sa v poslednej dobe vcelku darí, keď v novembri prehrali jeden zápas s Nitrou. Celkovo majú na svojom konte z posledných 10 zápasov 9 výhier. Zvolenčania zastabilizovali aj svoj káder a výrazne zásahy do mužstva sme v poslednom období už pod Pustým hradom neregistrovali. Najproduktívnejším hráčom zvolenského tímu je Američan Tim Coffman. Ten v 27 zápasoch nazbieral slušných 27 kanadských bodov za 14 gólov a 13 asistencií. Na druhom mieste je zatiaľ ďalší hráč spoza oceánu – Kanaďan Nick Ross. 28-ročný obranca v 27 zápasoch vsietil 6 gólov a nahral na ďalších 19. Fínsky brankár Jani Nieminen si v 7 zápasoch našej najvyššej súťaže zatiaľ drží úspešnosť 92,23 %, druhý brankár Marek Šimko má úspešnosť o niečo horšiu – 10 zápasov, úspešnosť 90,94 %.

Zvolenčania sa nachádzajú po 27 zápasoch na 3. mieste v tabuľke Tipsport Ligy, keď na svojom konte majú 55 bodov, čo je o 3 menej ako má naše mužstvo v čase písania tohto článku. Momentálne sa celok Zvolena nachádza na 7. mieste vo využívaní presilových hier, keď využil len 16,33 % svojich početných preváh. V oslabení sa však Zvolenčanom darí viac a nachádzajú sa na 3. mieste v počte ubránených presiloviek. Momentálne majú na konte 85,19 % presiloviek súperov, v ktorých nedostali gól. Zvolenskí hráči sú v lige na vhadzovaniach veľmi úspešní. Celkovo vyhrali 54,58 % vhadzovaní a lepší od nich sú už len hráči Banskej Bystrice.

Naši hokejisti budú chcieť nadviazať na predchádzajúce víťazstvá a potvrdiť vynikajúcu formu z posledných zápasov. Zároveň to bude aj priamy súboj o 2. miesto pred reprezentačnou prestávkou. Veríme, že naši chlapci tento náročný zápas zvládnu a potešia svojich fanúšikov!

Duel vysiela naživo RTVS na Dvojke od 16:00.

KOŠICE DO TOHO!