Výborný výkon priniesol hladký triumf. Breton: O motiváciu bolo postarané

PRIDANÉ: 18.9.2023

Povzbudení triumfom nad nováčikom z Humenného, vybiehali košickí hokejisti do súboja druhého kola proti Banskej Bystrici s jasným cieľom zabrať opäť naplno. Načrtnutý zápasový plán podporil rýchly gól Filipa Krivošíka, ktorý si otvoril extraligový účet v drese Oceliarov už v 108. sekunde stretnutia.

„Predchádzala tomu výborná práca Pollocka. Presadil sa jeden na jedného na modrej čiare. Bolo to trochu riskantné, ale vyšlo mu to a potom ma pekne našiel. Nebolo to zohraté, vyšla nám však improvizácia. Vypľulo ma do voľného priestoru a ostávalo zakončiť,“ popísal prvý gólový moment duelu jeho autor.

Hostia spod Urpína síce v úvode desiatej minúty vyrovnali zásluhou Kanaďana Velu, no potom už úradovali iba bývalí hráči Banskej Bystrice v košickom drese. Po dva góly strelili útočník Joona Jääskelainen i obranca Alex Breton.

„V tíme máme tuším až osem bývalých hráčov Banskej Bystrice a vôľa vyhrať bola citeľná. Je vždy iné nastupovať proti svojmu bývalému klubu a v našom prípade sa to navyše týka i trénera. O motiváciu sme teda mali postarané. Osobne sa však pripravujem na každý zápas rovnako a môže ma len tešiť, že mi padli dva góly. V extralige sa mi to totiž stalo len druhýkrát,“ poznamenal Breton, ktorý zopakoval dvojgólový výkon z 12. marca 2021. V drese Baranov vtedy pomohol k triumfu 7:2 nad Liptovským Mikulášom dokonca bilanciou 2+2. Nedeľný výkon proti svojmu bývalému klubu označil za priam ukážkový. „Z našej strany to bol výborný zápas. Hrali sme presne podľa nášho plánu a súpera sme nepustili prakticky k ničomu.“

S takýmto hodnotením súhlasí aj Filip Krivošík. „Každý hrá to, čo mu súper dovolí. Banská Bystrica má kvalitný tím, ale tentoraz sme ich veľmi do hry nepustili. Nadviazali sme na prvý zápas a doterajšie hodnotenie je pozitívne. Liga sa však iba začína. Potrebujeme hrať takto kompaktne a zodpovedne.“

Tréner Dan Ceman očakával náročný duel a presvedčivý triumf 5:1 zrejme nepredpokladal. Jeho zverenci však podali optimálny výkon a na pozápasovej tlačovke tak mohol voliť slová plné spokojnosti.

„Mali sme veľký rešpekt pred Banskou Bystricou. Ich hru sme si naštudovali z videa a boli sme dobre pripravení. Po prvom zápase sezóny z nás opadla časť tlaku a hrali sme veľmi dobre v ofenzíve. Liga majstrov nás na úvod sezóny pripravila veľmi dobre a som rád, že sme ho zvládli takto. Hlavne druhá tretina bola našou doposiaľ najlepšou v sezóne. Takto potrebujeme pokračovať,“ zdôraznil Ceman.

Naši chlapci mali zápas pevne vo svojich rukách prakticky od štvrtého gólu Bretona. Situáciu mohol zdramatizovať sporný moment, po ktorom sa hostia na chvíľu tešili z druhého presného zásahu. Ten strelil Tomáš Matoušek po tom, čo jeho spoluhráč Raatislav Gašpar podrazil Dominika Riečického. Rozhodcovia najprv gól uznali, neskôr ho po videokonzultácii odvolali.

„Nebola to moja výzva,“ vysvetlil Ceman. „Pokiaľ totiž vieme, tak nemôžeme challengovať faul na brankára mimo bránkoviska, ale iba v ňom. Pýtal som sa, či môžem zobrať výzvu, ale odpoveď bola nejasná. Rozhodcovia však potom sami odišli na konzultáciu s videorozhodcom a myslím si, že rozhodli dobre. Bol tam totiž jasný kontakt hráča s brankárom. Určite to bol dôležitý moment, pretože súper mohol znížiť na 2:4 a namiesto toho sme krátko nato zvýšili na 5:1.“

V poradí tretí duel sezóny odohráme v piatok na ľade východoslovenského rivala v Poprade. Kamzíkom sa tam pokúsime oplatiť prehru z finále augustového Tatranského pohára.