Výsledky mládeže: Siedmaci rozstrieľali Gelnicu!

PRIDANÉ: 16.11.2021

Víkendový program našej mládeže nebolo natoľko bohatý ako počas uplynulých týždňov, no takto sa počas neho darilo našim nádejám.

Chlapci 5. triedy základných škôl reprezentujúci náš klub zavítali v sobotu 13. novembra do Vranova. Proti domácim HC Bulls Vranov boli mladé talenty z Košíc aktívnejšie, no paradoxne prvý gól strelili chlapci z domáceho ľadu. Zakrátko využili aj prvú presilovku a viedli už o 2 góly. Následne začali hosťujúci Košičania nepríjemne atakovať a dostali sa k viacerým tutovkám. V 6. minúte znížili naši chlapci, no napriek neúnavnej snahe o vyrovnávajúci gól, ktorý by zaručil v rámci pravidiel stav tretiny 1:1 sa im ho nepodarilo streliť ani počas ojedinelej presilovky. Keďže prvú tretinu vyhrali domáci 2:1 oficiálny stav stretnutia po úvodnej dvadsaťminútovke znel 2:0. Nevydarený boj o deľbu bodov si chceli napraviť Košičania v prostrednej perióde. Dopúšťali sa však viacerých faulov, ktoré im bránili v ofenzívnej hre. Napokon sa predsa dočkali presilovky a z nej prameniaceho gólu. Vedenie v rámci druhej tretiny ešte zvýšili v 34. minúte. Do zaznenia sirény sa objavovali už len fauly domácich, preto druhú tretinu vyhrali Košičania 2:0 a celkový stav stretnutia bol po 40 minútach vyrovnaný na 2:2. Víťaz poslednej tretiny sa tak mal stať víťazom zápasu. Síl neubúdalo ani na jednej strane a gólovú chuť výraznejšie prejavili na úvod mladí oceliari. O 4 minúty neskôr odpovedali gólovo aj Vranovčania a po strelení druhého rýchleho gólu sa roztrhlo gólové vrece. V rámci niečo vyššie 6 minút skórovali až 6-krát a obrali tak hostí o akúkoľvek šancu na body z dnešného zápasu. 5 minút pred koncom sa našim ešte podarilo skorigovať výsledok, no pomer gólov 8:5 pre Vranov nemohol znamenať nič iné ako to, že HC Košice budú odchádzať z víkendového výletu nešťastní. Oficiálne zápas prehrali pomerom 2:4 z pohľadu Košíc.

HC Bulls Vranov 4:2 HC Košice (2:1,0:2,6:2)

V sobotu pred obedom sa na domácom ľade predstavili aj hokejisti triedy 7. ročníka základných škôl. Privítali mužstvo Slovan Gelnica. Absolútnu dominanciu na puku dokazovali naši reprezentanti počas celého priebehu zápasu. Pomerom gólov i striel bolo jasné, že zápas nebol odohraný medzi dvoma rovnako silnými mužstvami. Skóre otvoril po 5 sekundách presilovky Adam Patlevič v 4. minúte. Pokojný priebeh prvej tretiny obzvláštnili na jej konci gólmi Adam Bartoš a Lukáš Antol. Košice viedli už 3:0. V druhej tretine zvyšovali ešte Michalčo a druhým gólom Antol. Potom sa nechal strelec otváracieho gólu duelu vyprovokovať a bol potrestaný viacnásobnými väčšími trestmi za napadnutie. Ani v takomto oslabení Košičania nemali na ľade problémy. Ku koncu tretiny sa presadili ešte raz Michalčo, Trusa a hetrik zavŕšil Antol. Jednostranný hokej v prospech Košíc priniesol aj úspech na hokejku Dávida Janočka. Na neho nadviazal štvrtým gólom v zápase a celkovo sedemnástym v sezóne Lukáš Antol, ktorý rozsvietil na svetelnej tabuli novú cifru. Košice viedli už 10:0. Maličké zlyhanie pri takomto skóre je ospravedlňujúce. Jediné zaváhanie obrany domácich zúžitkoval Pástor. Definitívnu bodku za zápasom dal gólom opäť Dávid Janočko, ktorý sa dvoma presnými zásahmi podieľal na víťazstve Košíc 11:1.

HC Košice 11:1 HK Slovan Gelnica (3:0,5:0,3:1)

Góly: 4. Patlevič (Bartoš), 19. Bartoš (Borovský, Bata), 20. Antol (Bojčík, Medvec), 27. Michalčo (Verebes), 27. Antol (Bojčík, Medvec), 35. Michalčo (Šoltys), 35. Trusa (Bojčík, Antol), 38. Antol, 43. Janočko (Lipnická), 44. Antol (Trusa), 59. Janočko (Zrník, Lipnická) – 47. Pástor (Blaško).

V nedeľu si znova z chuti zahrali naši štvrtáci, ktorí sa opäť predstavili proti Gelnici, Liba Academy a nakoniec zápasového programu si zmerali sily vo vzájomnom zápase malých „oceliarov“.

HT 4 | HC Košice 2:2 HK Slovan Gelnica | (4:5,3:1)

HT 4 | HC Košice 4:0 Liba Academy 11 Košice | (9:3,8:6)

HT 4 | HC Košice 2:2 HC Košice | (9:9,2:2)