Začína sa Memoriál Ladislava Trojáka

PRIDANÉ: 25.8.2022

Memoriál Ladislava Trojáka napíše v dňoch 26.28. augusta už svoju 42. kapitolu. Mládežnícky turnaj sa odohrá v košickej Steel aréne  pod záštitou nášho klubu HC Košice.

Nadchádzajúceho ročníka sa zúčastnia štyri slovenské mužstvá – HC Košice, HC Slovan Bratislava, Barani Banská Bystrica a HKM Zvolen. O prestížnu trofej zabojujú mladíci, ktorých ročník narodenia je 2005 mladší.

Posolstvom tohto hokejového podujatia je napĺňanie športového a morálneho odkazu košického rodáka Ladislava Trojáka – prvého slovenského reprezentanta v československom výbere, prvého košického majstra sveta a člena Siene slávy IIHF a slovenského hokeja. Zápasy budú odohrané v rámci pravidiel SZĽH, pričom mužstvá sa stretnú systémom každý s každým. Za víťazstvo si mužstvo pripíše 2 body, hrať sa bude aj na remízy za 1 bod a za prehru si tímy nepripíšu žiadne body.

Hráči budú môcť zabojovať aj o individuálne ocenenia. Osobitného uznania sa dočkajú hráči zápasu, najlepší brankár turnaja, najlepší obranca turnaja, najlepší útočník turnaja a najlepší strelec.

Program Memoriálu Ladislava Trojáka 2022:

Piatok, 26. August

14:00 Barani Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava