Živánska dodala Jadrnému zvláštnu moc. Strelecké suchoty ukončil hetrikom

PRIDANÉ: 25.10.2022

Na piatkovú prehru 0:4 na ľade reprezentačnej osemnástky v Poprade zareagovali juniori HC Košice brilantným spôsobom. V domácom súboji 13. kola sfúkli banskobystrických „baranov “ 6:0 a v tabuľke sa vyhupli na tretiu priečku.

„Z našej strany to bol vyložene dobrý zápas. Zo začiatku sme mali menšie problémy, ale v šatni sme si povedali potrebné veci a eliminovali sme chyby. Začalo nám to tam padať a moju spokojnosť samozrejme zvyšuje hetrik. Na góly som čakal dlho a mám teda radosť,“ rozhovoril sa dobre naladený útočník Jakub Jadrný. Široký úsmev na jeho tvári bol výsledkom vydareného výkonu, ktorý korunoval tromi gólmi a asistenciou. Až do tohto zápasu pritom v aktuálnej sezóne nestrelil ani gól. „S chlapcami sme sa o tom bavili a prišli sme na to, že to bude asi živánskou, ktorú sme mali na obed. Asi si ju teda budem dávať pred každým zápasom,“ pousmial sa 19-ročný útočník. „Ja som však stále tvrdil, že keď strelím prvý gól, tak tie ďalšie budú padať ľahšie. Verím, že sa to potvrdí aj v ďalšej časti sezóny.“

Pozitívny vplyv prelomenia streleckej smoly sa prejavil aj o deň neskôr. Košičania zdolali Banskú Bystricu aj v odvete a k víťazstvu 4:3 po nájazdoch prispel Jadrný gólom a víťazným nájazdom. Po odohraní pätnástich zápasoch má bilanciu 5 gólov a 8 asistencií.

„Keď to nešlo strelecky, snažil som sa pomáhať aspoň prihrávkami. Teraz mi to chlapci vrátili a napríklad ten posledný gól padol v podstate do prázdnej bránky. Ani neviem, ako sa to ku mne dostalo. Som každopádne rád a s chlapcami sa z toho potešíme,“ pokračoval mladý Košičan.

Vydarenými výkonmi proti Banskej Bystrici dali zverenci Marcela Šimurdu zabudnúť na predošlú prehru v Poprade. V súboji proti Slovensku 18 vyslali rovnako ako ich súper 35 striel, no prehrali 0:4.

„Bez gólu sa vyhrať nedá a my sme tam vyhoreli v koncovke. Mladí chlapci z osemnástky veľa korčuľovali, dohrávali súboje a nevedeli sme si zvyknúť na ich hru. Aj sme to zlepšili, ale po ich oddychovom čase sme dostali na nohy okovy a už to nešlo,“ vrátil sa J. Jadrný k piatkovému duelu.

Z pohľadu súbojov proti klasickým súperom juniorskej súťaže však Košičania ťahajú šesťzápasovú víťaznú šnúru a v tabuľke sa postupne posúvajú nahor.

„Každý zápas je pre nás dôležitý a v tabuľke sa chceme dostať vyššie. Pomaličky sa do toho dostávame. Aj vlani sme mali ťažší začiatok a potom sme už išli nahor. Verím, že podobný trend naberáme aj teraz,“ vyslovil želanie Jadrný, podľa ktorého je jednoznačným cieľom tímu obhajoba vlaňajšieho majstrovského titulu. Jednoduché to však nebude. „Sme majstri a každý hrá proti nám nabudený. To je však pre nás dobre. Sú to atraktívnejšie a kvalitnejšie zápasy. Nám sa hrá pod tlakom lepšie a posúva nás to dopredu.“