Zoznámte sa so skills-tréningami našich nádejí kategórie U 14

PRIDANÉ: 7.6.2019

Sondovanie letných príprav jednotlivých mládežníckych kategórií HC Košice nás tentoraz zaviedlo k ôsmakom, ktorých vedie hlavný tréner tejto vekovej kategórie Alexander Valentín v spolupráci s asistentom Petrom Čížekom.

Stalo sa tak v stredu, pretože práve tento deň v týždni je vyhradený skills-tréningom. Tie slúžia predovšetkým na rozvoj a zdokonaľovanie individuálnych zručností každého jednotlivca.

„Venujeme sa najmä stickhandlingu, kde dbáme na technicky správne prevedenie. Chlapcom názorne ukazujeme správne držanie rúk tak pri samotnom miešaní ako aj pri prevedení prihrávok,“ vysvetlil tréner Valentín. 

Pointou skills-tréningov je čo najdlhší čas strávený s loptičkou na hokejke, a to s cieľom automatizácie pohybov a dosiahnutia odpojenia vrchnej a dolnej časti tela. Teda aby tieto časti tela pracovali nezávisle od seba. „Je to pre chlapcov zároveň výborná pomôcka na oddych od šprintov, skokov a posilňovania, spojená s osobným zdokonaľovaním. Našim cieľom do budúcnosti je, aby tieto tréningy boli zahrnuté v letnej príprave, ale aj počas sezóny, u všetkých hokejových tried. K tréningom je možné urobiť aj krátke teasery alebo promo videá,“ prezradil ďalšie zámery tréner, ktorý je v našej organizácii zároveň novým vedúcim športových tried šiestych až ôsmych ročníkov.  

Toto všetko sa zrodilo v dielňach Hockey Skills Clinic a šéfa marketingu Mateja Zajdeka z firmy Siemens, ktorému patrí naše uznanie.  A ôsmakom i mladším žiakom želáme veľa zdaru v ďalšom napredovaní!

(tty)

 

 

GALÉRIA