Zupko po druhom hetriku sezóny potešil koláčmi

PRIDANÉ: 10.2.2023

Zatiaľ čo hráčom A-tímu sa počas  minulého víkendu príliš nedarilo, naši dorastenci zabrali naplno. Po sobotňajšom triumfe 4:1 nad Trenčínom zdolali žilinských Vlkov hladko 5:0 a v nadstavbovej tabuľke im patrí priebežná šiesta priečka.

„Pre nás to bol veľmi vydarený dvojzápas. Celý tím makal, šliapali sme naplno a výsledky to ukázali. Z pohľadu samotných zápasov bol určite ťažký ten proti Trenčínu. Kondične i kvalitatívne. Proti Žiline sme to už zvládli hladšie,zhodnotil perfektný víkend 17-ročný útočník Sebastián Zupko, ktorý zaznamenal proti Trenčínu hetrik a proti Žiline pridal ďalšie tri body za gól a dve asistencie (celkovo je s 18 gólmi a 27 bodmi najlepším strelcom a najproduktívnejším hráčom tímu). „Musím zaklopať na drevo, ale zatiaľ mi to ide. Odo mňa sa góly aj očakávajú a som preto rád, že dokážem pomôcť tímu. Po hetriku proti Trenčínu som bol nakúpiť koláče a triumf nad Vlkmi sme teda oslávili v sladkom duchu.“

Hetrik proti Trenčínu bol v prípade Zupka už druhým v tejto sezóne. Ten prvý zaznamenal 23. októbra na ľade Žiliny.

„Vtedy to bol celkom zaujímavý hetrik, pretože dva góly som strelil z trestných strieľaní a jeden v oslabení. Nájazd som premenil proti Žiline aj teraz a asi mám na nich šťastie. Poviem pravdu, tentoraz som nevedel, čo presne urobím, ale podstatné je, že to vyšlo,“ pousmial sa študent športovej strednej školy v Košiciach.

V nadstavbovej časti stihli dorastenci odohrať päť zápasov, pričom až v štyroch z nich zabodovali. Vyzerá to teda tak, že z pohľadu formy sú zverenci Alexandra Valentína na dobrej ceste.

„Sezóna má svoje ťažšie i lepšie momenty, ale teraz to celkom ide. Takto potrebujeme pokračovať. Našim cieľom je dostať sa do prvej štvorky a verím, že sa nám to podarí. Máme výbornú partiu a ja si užívam každý deň na štadióne,“ uzavrel mladý útočník, ktorého hokejovým vzorom je Connor McDavid.