Aktuálne o pohybe v kádri Oceliarov: hráčom Košíc Patrik Lušňák

PRIDANÉ: 8.12.2018

V uplynulých hodinách padli na pôde HC Košice dve rozhodnutia ohľadom kádra košických hokejistov. Ako sme už informovali, na hosťovanie do Liptovského Mikuláša odišiel Martin Lenďák, ktorý odohral v novom pôsobisku už včerajší zápas proti Novým Zámkom a Liptákom vypomôže do 31. januára 2019. Do metropoly východu naopak smeruje teraz už ex-Zvolenčan Patrik Lušňák, ktorý sa na spolupráci s Oceliarmi dohodol do konca prebiehajúcej sezóny.

Patrik Lušňák je odchovancom senického a piešťanského hokeja. Zahraničné skúsenosti zbieral v Čechách (HC Oceláři Třinec, Piráti Chomutov, Kometa Brno), Bielorusku (Junosť Minsk) aj v zámorí (Sudbury Wolves, OHL). V KHL odohral 114 zápasov za Slovan Bratislava.

Patrik je od 17 rokov svojho veku v hľadáčiku reprezentačných trénerov a hral vo všetkých výberoch Slovenska. Aktuálne k nám prichádza z HKM Zvolen, za ktorý v prebiehajúcej sezóne odohral 29 zápasov. Trénerom HC Košice bude k dispozícii od nedeľňajšieho duelu na ľade Nitry.

Patrik Lušňák, útočník HC Košice: „Bol som veľmi rád, keď ma oslovili manažéri Košíc. HC Košice je klub s obrovskou históriou a jeho ciele sú vždy najvyššie. Chcem podávať 100 %-né výkony a v novom pôsobisku byť veľkým prínosom. V mojom rozhodovaní zavážilo určite aj to, že v kabíne poznám veľa chlapcov na čele s Lacom Nagyom.“

Roman Šimíček, hlavný tréner HC Košice: „Keď sa nám naskytla príležitosť získať Patrika Lušňáka, využili sme ju. Od Patrika si sľubujeme silnú hru na puku, pritvrdenie hry v útočnom pásme, zvýšenie našej agresivity pred brankárom. Dúfame, že Patrik rýchlo zapadne herne do nášho tímu a aj celkovo do  kolektívu.“