Filip Krivošík: Skúsenosť vo Fínsku mi dala veľmi veľa

PRIDANÉ: 25.7.2023

V košickom drese sa predstaví prvýkrát v kariére. Za sebou má účinkovanie vo fínskych ligách a taktiež aj reprezentačné zápasy na pôde Majstrovstiev sveta. Posledné dve sezóny hrával pod Zoborom, kde získal striebornú medailu. Porozprávali sme sa so stále len 24- ročným útočníkom Filipom Krivošíkom.

Pod Zoborom sa útočníkovi z Brataislavy darilo. Za dve sezóny odohral v Nitre 59 zápasov, v ktorých strelil 22 gólov a pripísal si k nim 50 asistencií. V minulej ročníku sa dokonca stal druhým najproduktívnejším hráčom mužstva. Od budúcej sezóny však už bude obliekať dres našich Oceliarov.

Na úvod sme sa Filipa opýtali, ako sa zrodil jeho prestup do Košíc: „Bola to taká zhoda okolností. Viem, že Košice sú dobrá organizácia a patria medzi špičku na Slovensku. Výbornú robotu odviedol športový manažér Gabriel Spilar, ktorý bol so mnou stále v kontakte. Dohodli sme sa na podmienkach a som veľmi rád, že to takto dopadlo.“

V Košiciach začne svoju druhú kompletnú sezónu tréner Dan Ceman. Po tom, ako doviedol Oceliarov do semifinále a o rok neskôr aj k majstrovskému titulu, povedie tím aj v nasledujúcej sezóne: „S trénerom som sa osobne ešte nestretol, ale chalani, ktorí pod ním hrali mi o ňom povedali veľa pozitív. Je to veľký profesionál a verím, že pod jeho vedením budem napredovať v kariére.“

Nitra sa v minulej sezóne prebojovala do štvrťfinále, kde po piatich stretnutiach s Košicami vypadla vo štvrťfinále. Do ďalšej sezóny má slovenský útočník najvyššie ciele: „Všetci vieme, že Košice sú na Slovensku špička, takže ciele budú zrejme vysoké. Minulý rok vyhrali chalani titul preto verím že sa opäť spraví nejaký úspech.  Budem veľmi rád, ak tomu dopomôžem aj svojimi výkonmi.“

Filip síce vyrastal v Bratislave, no už v dorasteneckom veku prestúpil do Česka, kde si dva roky obliekal dres Piráti Chomutov, v ktorom nastupoval za dorast a juniorku. Potom sa presunul do Fínska, kde taktiež začínal v U20 ale neskôr si vyskúšal dve najvyššie fínske súťaže - Liiga a Mestis: „Skúsenosť vo Fínsku mi dala veľmi veľa, či už po psychickej alebo fyzickej stránke. Najviac som si odtiaľ zobral pracovitosť, ktorá zdobí Fínov a myslím si, že ich dostala tam, kde momentálne sú v hokejovom svete.“

Práve vo Fínsku si mal prvýkrát možnosť zahrať aj hokejovú Ligu majstrov, v ktorej budú reprezentovať Slovensko v nadchádzajúcom ročníku oceliari: „Na CHL mám príjemné spomienky. Je to veľmi kvalitná súťaž a som rád, že sa tento rok budem opäť môcť porovnať s top tímami európskeho hokeja.“ Odvtedy ubehli už 4 roky. V tíme HPK Hämeenlinnan vtedy strelil jeden gól, čo je zatiaľ jeho jediný bod v tejto súťaži. S tímom  vypadol v základnej skupine a dobre si uvedomuje aké náročné stretnutia nás čakajú: „Nebude to prechádzka ružovou záhradou. Myslím si, že tímy, ktoré sme dostali nás veľmi dobre preveria a kvalitne sa pripravíme na našu ligu.“

V sezóne 2023/2024 sa bude prvýkrát CHL hrať podľa nového formátu, tímy odohrajú v základnej skupine šesť zápasov a šestnásť najlepších postúpi do vyraďovacej časti: „Nový formát nejakým spôsobom neriešim, beriem to tak, že dajte mi súpera a ja sa neho pripravím najlepšie ako viem.“

Po štvrťfinále si Filip doprial oddych, no momentálne zarezáva a pripravuje sa na ďalšiu sezónu. Absolvuje ju na západe Slovenska, kde je pod dohľadom overených trénerov: „Čo sa týka kondičnej prípravy som v Nitre, kde pracujem s kondičnými, s ktorými mám za sebou niekoľko letných príprav. Mám odskúšané veci, ktoré mi pomáhajú, viem, na čom musím zapracovať a zdokonaliť sa, takže po tejto stránke som veľmi spokojný. Na ľad chodím s partiou do Bratislavy. Myslím si, že je to kvalitná príprava. Som rád, že všetko prebieha tak ako má, nemám žiadne zdravotné ťažkosti, takže uvidíme, čo sezóna ukáže.“

Na východ Slovenska sa už veľmi teší ako sa aj sám vyjadril: „Košice sú veľmi krásne mesto.“ Rovnako dobrú mienku má aj o klube, do ktorého prestupuje: „Čo sa týka klubu tak starostlivosť o hráčov je na najvyššej úrovni.“

A čo odkazuje našim fanúšikom?:  „Veľmi sa teším a verím, že z mojej strany to bol dobrý krok prestúpiť do Košíc. Dúfam, že zažijeme pekné chvíle a nejaký ten úspech.“

Filipovi ďakujeme za rozhovor a tešíme sa na jeho pôsobenie v našom klube.

Zaujímavosť: Filip Krivošík si zahral vo Fínsku aj za tím SaiPa, proti ktorému sa predstavíme na Tatranskom pohári. V jeho drese nastúpil na 14 stretnutí, v ktorých získal 4 body za dva góly a rovnaký počet asistencií.

Foto: Facebook HK Nitra