HC Košice usporiada Tryout

PRIDANÉ: 31.7.2020

Metropolitný hokejový klub sa rozhodol v polovici augusta Košiciach usporiadať Tryout. Jeho úlohou a hlavným cieľom bude dať príležitosť všetkým záujemcom o miesto v zostave Oceliarov.

Jan Šťastný, športový riaditeľ a šéftréner mládeže HC Košice: "Cieľom Tryoutu je dať šancu všetkým hráčom, pre ktorých by bolo cťou a privilégiom obliecť si dres HC Košice. Pre hráčov je pripravený 3-dňových program, v ktorom budeme počet účastníkov postupne znižovať."

HC Košice deklaroval zníženie rozpočtu na hráčsky káder na jednu tretinu v porovnaní s minulou sezónou. Šancu v zostave by tak pravidelne mohli dostávať mladí hráči, starší odchovanci a ambiciózni hráči, ktorých hlavnou motiváciou by mala byť chuť niečo v Košiciach ukázať.

Jan Šťastný: „Som v aktívnej komunikácii s viacerými hráčmi, s ktorými sme predbežne dohodnutí a ktorých mená klub postupne oznámi po podpise zmlúv. Keďže už máme predstavu o kádri, vieme, ktoré pozície potrebujeme doplniť a aký typ hráčov hľadáme. Budem spokojný, ak sa nám z Tryoutu podarí vybrať niekoľkých hráčov. Pre mladých hráčov to bude zároveň dobrá skúsenosť.“

Do Tryoutu sa budú môcť zapojiť hokejisti s adekvátnou športovou pripravenosťou, ktorí prejdú prvým kolom selekcie. Do nej sa môžu prihlásiť prostredníctvom registračného formulára. Viac info na https://www.hckosice.sk/tryout