Hokejové triedy HC Košice medzi najúspešnejšími spomedzi celého Slovenska

PRIDANÉ: 23.3.2020

„Stále budeme pracovať na tom, aby sa naši chlapci vyznačovali nielen výkonmi na ľade, ale aj disciplínou a výzorom,“ takto zneli slová vedúceho hokejových tried Alexandra Valentína, ešte v polovici novembra na druhom Community Forum organizovanom naším klubom. Nové prístupy a metódy zavedené týmto odchovancom košického hokeja, momentálne pracujúcim v štruktúrach klubu zožali veľký úspech nielen u hráčov, ale aj u rodičov. Takto vyzerala sezóna HC Košice z pohľadu hokejových tried.

 

HT5 U11

Sezóna tejto kategórie sa skladala z troch období. Zverenci trénerského dua Ľubomír Micák – Anton Bartánus začala prípravu na začiatku mája. Prvotne 33-členný tím prešiel kvalitnou prípravou na suchu, trvajúcou približne osem týždňov. Jej náplňou boli predovšetkým rýchlostno-silové a stabilizačné cvičenia, okrem iného zamerané aj na obratnosť. Ďalej si v tomto obdobi chlapci vyskúšali tréningy vo vode. Kvalitná práca je, samozrejme, aj o analyzovaní nedostatkov, ktoré chceli tréneri počas ročníka zminimalizovať. Nasledovalo päťtýždňové predsúťažné obodobie, kedy sa mužstvo predstavilo na turnaji v Michalovciach a vykorčuľovalo aj do ďalších troch prípravných duelov, aby sa čo najlepšie pripravilo na Ligu mladších žiakov – 5. ročník.

Súťažné obdobie sa začalo 14.9.2019. Chlapci spoločne s trénermi naplno zarezávali a tréningové jednotky boli na dennom harmonograme. Na ľade sa mužstvo stretávalo od pondelka do piatka, pričom pondelok možno označiť za dvojfázový, kompletizoval ho tréning na suchu. Za hrací deň bola zvolená sobota. V základnej časti odohrala HT5 12. kôl v skupine regiónu východ, po ktorých figurovala na štvrtej priečke tabuľky so šesťbodovou stratou na lídra z Popradu. Toto umiestnenie zaručilo našim mladíkom ďalšiu účasť v nadstavbovej skupine A, kde sa predstavili tímy, ktoré po základnej časti skončili na prvej až šiestej priečke. Tu si tabuľkové postavenie ešte vylepšili a po trinástich odohraných zápasoch im patrilo tretie miesto s pozitívnou bilanciou 95:70. Žiaľ, tak ako iné ligy, aj túto zrušila celosvetová pandémia.

Po sezóne vládla spokojnosť zo strany trénerov, ktorí ocenili prístup od hráčov. Tí poctivo dochádzali na tréningy, v ktorých disponovali nasadením na vysokej úrovni. V záujme trénerskej dvojice bolo, aby hráči zvládli techniku všetkých herných činnosti jednotlivca, využívali herné činnosti a súčinnosti hráčov či rozvíjali herné myslenie a cit pre hru. Špeciálnu pochvalu si vyslúžila štvorica Lukáš Trusa, Lukáš Bojčík, Matej Medvec a Lukáš Antol.

Realizačný tím: Ľubomír Micák (hlavný tréner), Anton Bartánus (asistent trénera), Ladislav Bata (vedúci mužstva)

Súpiska: Lukáš Antol, Leonard Bata, Lukáš Bojčík, Bruno Boris, Tim Borovský, Samuel Červinka, Jakub Garaj, Dávid Janočko, Simon Kačmáry, Kai Marco Karabas, Jakub Kiss, Alex Knotek, Lilly Laura Lipnická, Matej Medvec, Christian Michaľčo, Peter Paľa, Alex Pohl, Dávid Ratkoš, Oliver Redžepovič, Marcus Ruščák, Martin Šoltys, Tobias Tomko, Lukáš Trusa, Maxim Valkovič, Ladislav Boroš, Jakub Milanič (U10), Dominik Domonkos (U10), Adam Jurči (U10), Kristián Jaroš (U10) 

 

HT6 U12

Ročník 2019/20 sa z pohľadu HT6 odvíjal veľmi podobne ako u mladších spoluhráčov. Začínal osemtýždňovým prípravným obdobím, v ktorom mužstvo vedené hlavným trénerom Antonom Bartánusom zacielilo na základy atletickej prípravy, rozvoj koordinačných schopností, obratnosť, silu, rýchlosť, vytrvalosť a mnohé iné.

Celá príprava smerovala hlavne k účasti v Lige mladších žiakov – 6. ročník. Po základnej časti obsadilo mužstvo v extrémne vyrovnanej tabuľke piatu priečku s tesnou stratou dvoch bodov na prvé Michalovce. Prvé jedenásť odohrané zápasy ukázali, že tím disponuje druhou najlepšou defenzívou v lige. V nadstavbovej časti sa ešte výraznejšie zlepšil herný prejav a výsledkom bolo druhé miesto za suverénnym Popradom. Program sezóny vyplnili aj kvalitné, medzinárodné, dobre obsadené turnaje. Z turnaja Stana Mikitu v Ružomberku brali mladí Oceliari zlato, na silne obsadenom medzinárodnom turnaji v Sanoku skončili proti silnej konkurencii šiesty z dvanástich a do tretice – medzinárodný turnaj T+T v Žiline znamenal pre talentovaných chlapcov striebro.

Anton Bartánus, hlavný tréner mužstva, sa na margo svojich zverencov vyjadril veľmi pozitívne. Podľa jeho slov pristupovali hráči k zápasom pozitívne, snaha aj úsilie boli v poriadku a stretnutia ich nesmierne bavili. Z pohľadu vývoja tak získali cenné skúsenosti.

Realizačný tím: Anton Bartánus (hlavný tréner), Ondrej Sabol (vedúci mužstva)

Súpiska: Adam Bartoš, Alex Bodnár, Patrik Cienky, Jakub Ďurčo, Maxim Farkaš, Timotej Havír, Jakub Husár, Sebastián Jankuš, Samuel Kažimír, Slavomír Kolbašský, Ondrej Koník, Róbert Krajňák, Jakub Liba, René Mižišin, Damián Murín, Ján Oros, Adam Patlevič, Matúš Petro, Juraj Rejta, Adrián Sabol, Patrik Soľár, Adam Štefanov, Mário Takacs, Nicolas Takáč, Peter Váczy, Michal Valent, Dušan Vasilík

 

HT7 U13

Zodpovedne a cieľavedomo bolo nastavené aj ďalšie mužstvo hokejovej triedy, tentokrát vedené Petrom Čížkom. Ten si pred sezónou stanovil dôležité ciele. Pre príklad možno uviesť zdokonalenie korčuľovania, technických zručností, vedenie hráčov k dobrým návykom, teoretická príprava, analýza zápasov, dôraz na životosprávu a mnoho iného.

Rozvrhnutie ročníka bolo jednotné pre všetky hokejové triedy, takže táto nebola výnimkou. Kategória HT7 sa na tréningoch stretávala od pondelka do piatka, v stredu dvojfázovo, hracím dňom bola opäť sobota a v nedeľu prišiel čas na potrebnú regeneráciu. Tím pôsobil v Lige starších žiakov – 7. ročník, v skupine región východ. V tej patril k suverénom a s vysoko pozitívnym skóre 190:62 a šesťbodovým náskokom zotrval na špičke tabuľky. Vo svojom regióne mali mladí Oceliari najlepšiu ofenzívu aj defenzívu a celkovo ovládli všetky štatistiky. Ligové povinnosti boli doplnené o Vianočný turnaj o pohár Žigmunda Pálffyho. Na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji mali naši hokejisti najmladšie mužstvo a konfrontácie s veľkými súpermi im smerom do budúcnosti veľmi pomôžu.

Pri tejto vekovej kategórii sú k dispozícii už aj individuálne štatistiky. Berúc ohľad na región východ ich ovládol náš hokejista – Ricardo Pavlík so ziskom 67 bodov. Z mužstva Košíc mu sekunduje Samuel Tomka so sedembodovou stratou. Za zmienku stojí aj brankár Oliver Tóth s percentuálnou úspešnosťou zákrokov na úrovni 87.05%. Hlavný tréner vyzdvihol výkony všetkých zverencov, špeciálne kapitána Samuela Tomka, ktorý zastával rolu kapitána mužstva.

Realizačný tím: Peter Čížek (hlavný tréner), Alexander Valentín (asistent trénera), Branislav Friedl (vedúci mužstva)

Súpiska: Oliver Balogh, Peter Buchla, Bekin Danko, Patrik Fodor, Nikolas Friedl, Timotej Hamari, Patrik Juhás, Kristián Kubáni, Matúš Kuzma, Ivan Mikita, Dárius Murín, Dominik Ovčarik, Ricardo Pavlík, Martin Ragan, Nikolas Regináč, Adam Seliga, Thomas Oliver Tóth, Patrik Timko, Samuel Tomka, Patrik Tóth, Adam Vojtko, Miroslav Zeleňák, Damián Zupko, Emanuel Buchla, Tobiáš Jaroš

 

HT8 U14

Najstaršia veková kategória z hokejových tried vedená hlavným trénerom a zároveň vedúcim hokejových tried Alexandrom Valentínom si počínala podobne, ako vyššie spomínané mužstvá. Aj pri týchto mladíkoch bolo už od samého začiatku sezóny cítiť obrovské odhodlanie a chuť reprezentovať značku HC Košice.

Bojová rukavica bola vhodená do Ligy starších žiakov – tentoraz 8. ročník. Podľa slov samotného trénera pracovalo mužstvo naplno bez ohľadu na silu súpera, stav alebo čas zápasu. Možno povedať, že sa hralo šesťdesiat minút naplno a svedčí o tom aj tabuľkové postavenie. Po základnej časti skončil tím na druhej priečke s jedinou prehrou, za najväčším rivalom z Popradu. V následnej nadstavbe sa scenár opakoval, mužstvo podávalo vysoko kvalitné výkony a v čase prerušenia súťažného ročníka mu patrilo druhé miesto so stratou troch bodov a jedným zápasom k dobru. Pýšiť sa možno statusom druhej najlepšej ofenzívy aj defenzívy. Treba však podotknúť, že chlapci suverénne ovládli oslabenia. Táto herná činnosť im jednoducho sadla a v nadstavbovej fáze nedokázal potrestať nedisciplinovanosť pri početnej výhode žiadny zo súperov. Mladí Košičania tak ukázali, že aj v tejto vekovej kategórii sú jednými z najlepších medzi svojimi rovesníkmi.

Najproduktívnejším korčuliarom tímu sa stal Martin Kuzár so ziskom 69 bodov. Hneď za ním sa umiestnil Dominik Pinďár so 65 bodmi, ktorému zároveň patrí aj status najlepšieho strelca mužstva, keď súperovu sieť dokázal rozvlniť v 42 prípadoch. Tretia priečka patrí Martinovi Adámymu a jeho 56 kanadským bodom. V tabuľke pravdy sa najvyššie dostal Sebastián Mitro (102+/-). Teší aj vyrovnanosť a kvalita brankárskej dvojice v zložení Kristián Krafčík a Matej Kiss. Okrem individuálnych štatistík a skvelého herného prejavu tešil realizačný tím aj ďalší podstatný faktor – výborná morálka mužstva.

Realizačný tím: Alexander Valentín (hlavný tréner), Peter Čížek (asistent trénera), Marek Laciak (vedúci mužstva)

Súpiska: Kristián Krafčík, Matej Kiss, Adam Beluško, Branko Drančák, Branislav Barger, Adrián Jacko, Marek Oravec, Peter Novák, Dávid Havadej, Marek Laciak, Šimon Janke, Sebastián Mitro, Erich Tóth, Filip Majoroš, Theo Kiss, Peter Buchla, Thomas Guillermo Piquet, Tobias Faith, Martin Kuzár, Dominik Pinďár, Matúš Hudák, Michal Liščinský, Alexander Duhoň, Tobiáš Jaroš, Marcel Kimák, Róbert Horňák, Martin Adámy, Markus Saxa

 

Každému z vyššie spomínaných trénerov, hráčov, sponzorov, rodičov a ľudí, ktorí sa podieľali na správnom chode a rozvoji hokejových tried patrí obrovský obdiv a zároveň veľká vďaka. Veríme, že pre deti sa aj kvôli klubu HC Košice stáva hokej neodmysliteľnou súčasťou ich životov a v rozvoji a reprezentácii budú pokračovať aj v najbližších sezónach!

(HC KE Media tim : SB)     

 

 

 

 

 

GALÉRIA