Juniori získali na Ostrava Cupe striebro

PRIDANÉ: 18.8.2019

Mladí Oceliari sa v uplynulých dňoch predstavili na ľade v Českej republike. Zaujímavý medzinárodný turnaj sa už ôsmykrát uskutočnil vo Vítkoviciach. Na kvalitne obsadenom turnaji Ostrava Hockey Cup 2019 za účasti tímov HC Vítkovice Ridera, HC Slovan Bratislava, HK Nitra, HS Riga a reprezentačný výber Poľska U20, náš tím juniorov HC Košice obsadil 2. miesto, keď bol vo finále vyrovnaným súperom tímu HK Nitra, a to aj napriek prehre 3:7. Finále turnaja sa tak nieslo v jasnej réžii Slovákov. 

Počas troch dní bojovali naši chlapci v skupine B, kde odohrali duel s tímom HK Nitra a HS Riga. V prvom súboji sa z našich presadil v 5. minúte Samuel Nagy, gól do bránky poslal aj Adam Jobbágy, a to v druhej tretine zápasu. Naši však nakoniec podľahli Nitranom 2:3. Výhra prišla až proti lotyšskému tímu (4:2). Z našich skórovali útočníci Samuel Pavlík, Samuel Nagy a Adam Matej i obranca Ľubomír Patlevič. V nadstavbovej časti si náš tím poradil s bratislavským Slovanom 5:2. Po pekných akciách leteli góly do súperovej bránky z hokejky Lukáša Vaculíka, Patrika Friča, Adama Jobbágyho, Patrika Bargera a Adama Mateja.

„Účasť na tomto turnaji maximálne splnila účel a veľmi dobre nás preverila tak po hokejovej, ako aj kondičnej stránke. Všetky zápasy sme odohrali na kompletné štyri formácie a dali sme priestor všetkým 22 hráčom a 2 brankárom, ktorí s nami cestovali, čo bolo taktiež dôležitým cieľom tohto turnaja. Samozrejme, mrzí nás výsledok z finálového zápasu. Doplatili sme najmä na neefektivitu premieňania šancí v druhej tretine, kde sme mali viacero dobrých príležitostí vyrovnať stav zápasu na 3:3. Súper nám dokázal odskočiť na rozdiel dvoch gólov. V tretej tretine sme sa vylúčeniami pripravili o možnosť dotiahnuť na súpera a inkasovali sme ďalšie dva góly v hre v oslabení, ktoré prakticky rozhodli o tom, že odchádzame ako porazení. Mužstvo HK Nitra v tomto zápase zaslúžene zvíťazilo, k čomu mu gratulujem. Celkovo ma však teší, že sme na turnaji odohrali kvalitné štyri zápasy. Chlapci si mohli zažiť viacero situácií, ktoré ich pripravia na ďalší priebeh sezóny. Pre nás trénerov to bola výborná príležitosť odhaliť nedostatky, na ktorých budeme v najbližších týždňoch intenzívne pracovať. Chcel by som sa poďakovať aj rodičom hráčov, ktorí nás prišli podporiť až do Vítkovíc a povzbudzovali chlapcov počas celého turnaja,“ reagoval hlavný tréner Peter Holaza.

Viac ako samotné výhry však mladíkov potešil spôsob, akým sa k nim dopracovali. V priebehu troch dní zvládli štyri náročné zápasy, ktoré preverili ako sú na tom pred zahájením novej sezóny. V obrannom pásme dokázali blokovať strely, v útoku boli zasa dôrazní. Dokázali sa zomknúť ako jeden kolektív, čo potvrdil aj kapitán nášho tímu Samuel Pavlík„Turnaj bol na vysokej úrovni. Všetky tímy mali svoju kvalitu, zápasy boli plné kvalitných súbojov a krásnych kombinácií, nám sa podarilo dostať do finále po troch ťažkých zápasoch, z ktorých sme dvakrát zdolali súpera. Vo finále nám to síce nevyšlo ako sme chceli, no hrali sme pekný hokej. Všetci sme sa snažili plniť pokyny trénera a väčšinou nám to vychádzalo. Sme skvelá partia, vieme sa podržať, preto verím, že na sezónu budeme čo najlepšie pripravení.“ 

Výsledková listina Ostrava Hockey Cup 2019:

  • 15.8.2019  HK Nitra – HC Košice  3:2
  • 15.8.2019  HS Riga – HC Košice 2:4
  • 16.8.2019  HC Slovan Bratislava – HC Košice 2:5
  • 17.8.2019  HK Nitra – HC Košice 7:3

 

Súpiska HC Košice:

Brankári: Matúš Horváth, Jakub Balogáč

Obrancovia: Adam Markuš, Ľubomír Patlevič, Samuel Sirotňák, Adrián Palacko, Miroslav Novota, Viktor Juraško, Adam Jobbágy, Samuel Lorinc, Matej Jacko

Útočníci: Adam Matej, Gabriel Vereš, Samuel Pavlík, Samuel Nagy, Patrik Frič, Lukáš Vaculík, Igor Olbert, Patrik Barger, Lukáš Kaža, Jakub Sedlák, Dávid Soľár, Oliver Zahuranec, Simon Jakub

 

Mladým Oceliarom blahoželáme a držíme palce v nadchádzajúcej sezóne!

 

HC KE Media Team (hal)

GALÉRIA