Kadeti dopĺňajú v príprave namáhavý suchý dril obľúbenými jednotkami na ľade

PRIDANÉ: 10.6.2019

Trénerský tandem bývalých skvelých hokejistov HC Košice Juraj Faith a Miroslav Marcinko sa dnes stará a zodpovedá za prípravu družstva kadetov. Aj táto „partia“ naplno zarezáva a my sme nahliadli pod pokrievku aj tejto letnej prípravy.  

„Zvolili sme osvedčený vlaňajší model, ktorý spočíva v kombinovanej príprave. Počas týždňa využívame vzpieračskú i zápasnícku halu, telocvičňu, schody. Nechýbajú ihrisko, či borovicový háj. Avšak pondelky patria ľadu,“ uvádza nás do konceptu prípravy svojich zverencov hlavný tréner našich kadetov Juraj Faith.

Ako je zrejmé, príprava je náročná, ale aj pestrá. Aj tréner Faith oceňuje tréningové jednotky na ľade: „Vidieť chlapcov na ľade v tejto objemovej fáze prípravy je pre nás naozaj veľké plus!Vzpieranie je pre niektorých novinkou. Učia sa jeho techniku, ktorá je pre hokej mimoriadne dôležitá, Využitie schodov a  vytrvalostných behov borovicovým hájom sú súčasťou komplexného zamerania na silu, výbušnosť, vytrvalosť i rýchlosť. Kadeti nezanedbávajú ani kompenzačné cvičenia a prácu s hokejkou! „V príprave máme až 36 hráčov, z toho piatich z ročníka 2006. Keďže títo chlapci boli ťahúni minuloročných ôsmakov, je ich postup úplne prirodzený,“ vysvetľuje Juraj Faith, ktorý zároveň dodáva: „Samozrejme, do tréningového procesu v súťažnej sezóne už s takýmto počtom hokejistov ísť nemôžme, preto je na každom chlapcovi, ako si vybuduje svoju pozíciu v našom kádri.“

Chlapci, veríme vám a držíme palce!

(tty)

 

GALÉRIA