Košičania v Edmontone

PRIDANÉ: 19.2.2020

Minulý týždeň sa z Edmontonu vrátila výprava 5 zástupcov klubu, ktorí sa zúčastnili týždennej odbornej stáže v spoločnosti Edmonton Entertainment Group. Stáž zameraná na oblasti športu a biznisu prebiehala formou stretnutí so zodpovednými zástupcami klubu a bola zameraná na:

Šport – tréning A-tímu a juniorov, scouting a výber hráčov, starostlivosť o hráčov, herné taktiky, skúsenosti z praxe, ekonomika tímu, organizačná štruktúra, kompetencie a komunikácia v rámci šatne.

Biznis – marketing predaja, marketing počas zápasu, réžia zápasu, práca s komunitou, technické zabezpečenie klubu, organizačná štruktúra, skúsenosti z praxe.

Tím v zložení Tomáš Kuriatnik (konateľ a člen marketingovej rady klubu), Stanislav Mucha (člen marketingovej rady klubu), Jan Šťastný (športový riaditeľ klubu), Peter Holaza (šéftréner akadémie), Dušan Strharský (tréner brankárov) sa stretli s poprednými predstaviteľmi Edmontonu Oliers, ako napríklad Bob Nicholson (prezident klubu), Ken Holland (generálny manažér klubu), Kevin Lowe (viceprezident klubu), Tim Shipton (riaditeľ komunikácie a PR), Jeff Harrop (riaditeľ marketingu), trénermi a funkcionármi Edmontonu Oilers a Edmontonu Oil Kings (mládežnícky tím) a ďalšími manažérmi a zástupcami klubu. Stáž zahŕňala aj návštevu 2 zápasov Edmontou Oilers a 1 zápasu Edmontonu Oil Kings. Počas stáže košický tím doplnil odchovanec HC Košice a momentálne zranený hráč Edmontonu Oilers Tomáš Jurčo.

Poznatky a výstupy prinesieme už čoskoro. Prvotné dojmy z návštevy v krátkosti zhrnuli Tomáš Kuriatnik a Jan Šťastný.

Tomáš Kuriatnik, konateľ a člen správnej rady HC Košice: "Oilers Entertainment Group je úspešná firma, kde biznis a hokej sú na rovnakej úrovni a zdieľajú kultúru organizácie, hodnoty a vízie. Svoju veľkosť dokázali najvyšší manažéri klubu a ich kolegovia tým, že si na nás našli čas a podelili sa s nami o cenné informácie a skúsenosti zo všetkých oblastí. Tímovosť organizácie, jasné zadelenie kompetencií a pozitívna kultúra sú atribúty, ktoré by sme chceli dosiahnuť aj v Košiciach. Za celý tím úprimne ďakujem organizácii Oilers Entertainment Group za túto možnosť. V neposlednom rade veľká vďaka nášmu hlavnému trénerovi Petrovi Draisaitlovi a jeho synovi Leonovi, bez ktorých by sa túto stáž nepodarilo zrealizovať. Na všetkých účastníkoch teraz padá zodpovednosť získané poznatky čo najlepšie spracovať, podeliť sa o ne s kolegami i fanúšikmi a pokúsiť sa ich implementovať v podmienkach nášho klubu."

Jan Šťastný, športový riaditeľ HC Košice: „Ve dnech 4. 2. až 12. 2. jsme využili možnosti se účastnit stáže v Kanade a to přímo v organizaci Edmonton Oilers hrajíci NHL. Během toho to času nám prezident klubu Bob Nicholson připravil velmi bohatý program a měli jsme možnost nahlédnout pod pokličku jak to celé mají v organizaci nastavené po stránce sportovní, manažérske, marketingové. Potkali jsme se s trénery celého týmu včele s generálnim manažérem Kenem Holandem a 6-násobným vítězem Stanley Cupu Kevin Love. Dále nám bylo umožněno prohlídky celého zázemí Edmontonu Oilers sídlicí v nové Arene Rogers place, která patří k jednomu z nejmodernejších stánku NHL. Během celého púsobení jsme také stihli sledovat přípravu hráčú na lede a mimo led a 2. utkání Oilers proti San Jose a Nashvillu a také utkání WHL Oil King proti Red Deer."