Košickú juniorku potrápil Trenčín

PRIDANÉ: 14.1.2020

V tréningovej hale Steel arény sa prvýkrát v novom roku cez víkend odohral aj dvojzápas juniorov v nadstavbovej časti a to medzi HC Košice a HK Dukla Trenčín. Sobotňajší duel sa pre košických juniorov začal inkasovaním jedného gólu. Hneď sa však podarilo vyrovnať Gabrielovi Verešovi, ktorému asistovali Samuel Hrabčák a Juraj Eliaš. Nadšenie z vyrovnania ale netrvalo dlho, keďže hokejisti Dukly poslali puk za brankára Jakuba Balogáča o necelú minútu neskôr. Disciplinovanú hru naši hokejisti ukázali aj na úkor dvoch trestných minút v polovici druhej tretiny, ktoré dostal Samuel Hrabčák za pästný súboj a hrubosť. Tým istým trestom bol odmenený aj protihráč. Počas oslabenia oboch tímov o jedného hráča, padol gól len na našej strane, ktorý vsietil Adam Markuš. Zvýšiť skóre sa súperom podarilo hneď na začiatku tretej tretiny. Košickí hokejisti vyrovnali až na jej konci a tak sa duel dostal do predĺženia a následne až k samostatným nájazdom, v ktorých uspel Juraj Eliaš. Ten pre HC Košice získal dva body.

„V prvom zápase sme dokázali trikrát vyrovnať náskok súpera. Chlapci ukázali, že majú bojovného ducha a vedia sa vysporiadať aj s nepriaznivým vývojom zápasu. Odmenou za ich disciplínu a bojovnosť bolo víťazstvo v samostatných nájazdoch, v ktorých nás podržal brankár Balogáč,“ pochválil svojich zverencov hlavný tréner Peter Holaza.

Duel v nedeľu sa pre HC Košice nevyvíjal príliš dobre už od samého začiatku. Prekonať brankára Trenčína sa našim mladíkom podarilo až v tretej tretine už za stavu 0:5. Presadil sa Gabriel Vereš, ktorému asistovali Jakub Demek a Samuel Pavlík. Ďalšie dva góly padli v presilových hrách z hokejky Samuela Hrabčáka a Adama Mateja. Dukle sa medzitým podarilo skórovať ešte dvakrát a tak zápas skončil stavom 3:7.

„Do tohto zápasu sme výsledkovo nevstúpili dobre, keď už v štvrtej minúte sme prehrávali 2:0. Trenčania využili naše zaváhania a dostali sa na koňa hneď od samotného úvodu. V druhej tretine nám súper odskočil na päťgólový rozdiel. Mužstvo doplatilo na nedisciplinovanosť, tak osobnú, ako aj hernú. V poslednej tretine chlapci dokázali zareagovať a výrazne zlepšiť aspekty, v ktorých sme zaostávali v spomínanej druhej tretine. Pridali sme v nasadení a agresivite. Zlepšili sme hru s pukom a vyťažili z toho dva rýchle góly, ktoré mužstvo povzbudili. Tretiu tretinu sme nakoniec vyhrali v pomere 3:2, čo bolo celkovo asi jediným pozitívom druhého vzájomného zápasu. Chlapcov môžeme pochváliť, že poslednú tretinu nevypustili a bojovali až do samého konca, o čo možno najlepší výsledok,“ vyjadril sa tréner našich mladíkov Peter Holaza.

Trojtýždňová pauza a narušenie zápasového tak našim mladíkom pravdepodobne neprospelo. „Striedali sa lepšie momenty s horšími. Potrebujeme ďalej tvrdo pracovať v tréningovom procese, aby sme sa čo najskôr vrátili k hre a k výsledkom z predvianočného obdobia,“ posťažoval sa hlavný tréner.

Zlepšenie tak podľa trénera musí prísť po všetkých stránkach, či v hre bez puku alebo s pukom. „Ako som povedal, mali sme výpadky v osobnej a hernej disciplíne, čo sa nám pred Vianocami nestávalo a mužstvo z toho herne aj výsledkovo ťažilo. Práve to bol najväčší z dôvodov, prečo sme v druhom zápase ťahali jednoznačne za kratší koniec. Je dôležité, aby každý hráč pochopil svoju úlohu a podriadil výkon mužstvu,“ povedal na záver.

Z víkendového dvojzápasu si tak naša juniorka pripisuje len dva body. Pevne veríme, že sa chlapci opäť vrátia do tempa a vo štvrtok a piatok tak duely proti Popradu zakončia úspešne.

Zostava HC Košice (13. kolo): Balogáč – Markuš, Jobbágy, Sirotňák, Palacko, Veteška, Kapičák, Jacko, Bučko – Matej, Frič, Pavlík – Hrabčák, Vereš, Eliaš – Demek, Barger, Vaculik – Soľár, Olbert, Zahuranec

Zostava HC Košice (14. kolo): Balogáč (Horváth) – Markuš, Jobbágy, Palacko, Veteška, Jacko, Bučko – Matej, Frič, Pavlík – Hrabčák, Vereš, Demek – Olbert, Barger, Vaculik – Sedlák, Soľár, Zahuranec