Košický hokejista Patrik Koch a náš odchovanec Erik Černák sa prvýkrát predstavia na MS

PRIDANÉ: 8.5.2019

Slovenský zväz ľadového hokeja oznámil dnes nominovaných hráčov na tohtoročné domáce Majstrovstvá sveta v Bratislave a Košiciach. Je nám potešením, že sa vo farbách národnej trikolóry predstavia aj hokejisti nášho A-mužstva 22-ročný Patrik Koch a ikona košického hokeja Ladislav Nagy. V kádri slovenskej reprezentácie však figurujú aj mená košických odchovancov, ktorí sa svojou hrou v súčasnosti prezentujú v kluboch NHL - obrancovia Erik Černák z Tampa Bay Lightning, Christián Jaroš z Ottawy Senators a Martin Marinčin z klubu Toronto Maple Leafs.

Premiéru na majstrovstvách sveta si odkrútia práve najmladší hráči, z košického výberu Patrik Koch a z NHL Erik Černák. Všetkým menovaným gratulujeme k nominácii a držíme palce, aby im účasť na domácich majstrovstvách priniesla čo najlepšie umiestnenie.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa začínajú už o dva dni. Prvý zápas čaká našich reprezentantov v piatok o 20:15, keď sa v Steel aréne postavia proti hokejistom z USA.

Slovensko do toho!

HC KE Media Team (hal, tty)
Foto Peter Jesenský, hokej.sk