Mrzela len stratená nula

PRIDANÉ: 29.1.2024

O zotrvanie v extralige bojujúci nováčik z Humenného pricestoval do Steel arény so sebavedomím načerpaným triumfom 5:1 v zemplínskom derby na ľade Michaloviec a hneď v úvode súboja 40. kola dostal šancu skórovať v presilovke o dvoch hráčov. Výborne pracujúca obrana istená spoľahlivým Jarom Janusom však nepríjemnú situáciu ustála a v polovici dvanástej minúty predviedol ukážkový blafák Brett Pollock.

Oceliari pridali po góle aj vo zvyšných dvoch tretinách. Ako víťazný sa napokon do štatistík zapísal krásny moment Olivera Jokeľa z 30. minúty.

„Bola tam dobrá práca predošlého striedania. Udržali pásmo, prestriedali a Edo Šedivý mi to pekne prihral. Vyskúšal som takéto zakončenie a som rád, že to vyšlo,“ pousmial sa 32-ročný Košičan po svojom treťom presnom zásahu sezóny. Samotný duel bol podľa neho náročný, no nič iné sa ani nečakalo. „Vedeli sme, že Humenné vyhralo v Michalovciach a má slušnú formu. Pripravili sme sa tak, aby sme kontrolovali hru a myslím si, že sa nám to podarilo. Mrzí len tá strata nuly Jara Janusa.“

Košický brankár prišiel o druhý shutout sezóny 34 sekúnd pred koncom stretnutia, keď ho v presilovke po vylúčení Patrika Rogoňa prekonal český útočník Michal Kvasnica.

„Paťo tam mal dve vylúčenia a určite ho to mrzí. Nechcel faulovať, ale chodíme do bránky a ak rozhodca chce, tak si tam niečo nájde. Celkovo však hráme teraz dobre a chlapcov musím pochváliť aj za oslabenia. Takto musíme pokračovať,“ nerobil tragédiu zo straty nuly 34-ročný brankár. Samotný záver sa dal zvládnuť aj lepšie, no podstatný je zisk troch bodov do tabuľky. „Mohli sme to zahrať jednoduchšie, ale asi sme chceli pridať ešte pár gólov. Prísť o čisté konto takto na konci zamrzí, ale osobne sa teším hlavne z toho, že som konečne vyhral doma. Na posledný triumf som si už totiž ani nepamätal.“

Na osvieženie Jarovej pamäti uveďme, že svoje posledné domáce víťazstvo zaznamenal 17. novembra 2023 proti Slovanu Bratislava. Naši chlapci vtedy zvíťazili 4:1 a z pohľadu výsledku to bolo tentoraz podobné. Pre Janusa však išlo o pomerne nepríjemný zápas, v ktorom čelil iba osemnástim strelám a miestami v bránke poriadne tuhol.

„Keď ste desať minút bez zásahu, tak sa snažíte aspoň robiť nejaké cvičenia. Musíte byť v strehu, pretože zápasy sa môžu lámať na hocijakom momente. Nebolo to ľahké, ale snažil som sa byť koncentrovaný,“ poznamenal JJ, ktorý bol prvýkrát prekonaný už v druhej tretine. Gól hostí bol ale dosiahnutý korčuľou a rozhodcovia ho po videokonzultácii neuznali. „Takýchto situácií bolo v sezóne viac. Hráč tam tak úmyselne dobrzďoval do bránkoviska a vždy to posúdia inak. Už som bol zmierený s gólom, ale našťastie to neuznali a aj to nám pomohlo k výhre.“

Šesť víťazstiev z ostatných siedmich zápasov vrátilo našich chlapcov do hry o trofej Dušana Pašeka a na vedúcu Spišskú  Novú Ves už strácajú iba päť bodov. K dobru pritom majú stredajšiu dohrávku v Michalovciach.

„Zápasy ubúdajú a chceme skončiť čo najvyššie. Pozeráme sa len na seba a našou úlohou je pozbierať čo najviac bodov. Potom sa ukáže, na čo to bude stačiť. Teraz už máme v hlavách Michalovce a pôjdeme tam po tri body,“ ubezpečil Oliver Jokeľ a Jaroslav Janus v súvislosti so stíhacou jazdou dodal. „Vlani to bolo podobné a tiež sme útočili v závere základnej časti. Vyšlo to a skúsime to opäť. Sústredíme sa však vždy na ten najbližší zápas. Podstatné je, že sme opäť v dobrom rozpoložení. Cítime sa dobre v útoku i v obrane a chceme to potvrdiť aj v stredu.“