Na 22. ročníku Rallye Opatovská štartovali aj Oceliari!

PRIDANÉ: 12.6.2019

Rallye Opatovská – Žiť na plný plyn je obľúbené podujatie medzi hendikepovanými deťmi zo Spojenej školy na Opatovskej ceste. Vo štvrtok 6. júna 2019 popoludní sa konal už dvadsiaty druhý ročník tohto podujatia, v ktorom odštartovali detské posádky pod asistenciou dopravných policajtov. Bezmála polovicu vodičov tvorili hutníci, no z areálu Spojenej školy na Opatovskej ceste odštartovali aj naši Oceliari na čele s kondičným trénerom HC Košice Danielom Kičurom a obrancom Václavom Čížekom.

Podujatie Rallye Opatovská tvorilo takmer sedemdesiat kilometrov dlhú trať, ktorého štartovacia dráha sa nachádzala v areáli Spojenej školy na Opatovskej ceste a bolo zložené z niekoľkých súťažných zadaní.„Trať ostala rovnaká, rovnako ako úlohy, ktoré museli posádky áut splniť. Ani tentoraz nešlo o čas, za aký sa vrátia späť. Dôležité je, ako si dokážu poradiť s dvomi rozhodujúcimi súťažnými zadaniami. Tou prvou je jazda zručnosti medzi kužeľkami na Bukovci, kde ide naozaj aj o čas. V druhej musia svoju šikovnosť dokázať deti a správne odpovedať na stanovišti na Zelenom dvore na najrôznejšie otázky z histórie nášho mesta, ale aj zo slovenčiny či vlastivedy,“ uviedla riaditeľka Spojenej školy na Opatovskej ceste v Košiciach Mária Čabalová.

Ceny za tri najlepšie súťažné tímy odovzdal prezident spoločnosti U. S. Steel Košice Jim Bruno. Víťazom Rallye Opatovská sa stal tím profesionálneho rallye pretekára Martina Kočího, druhé miesto si zaslúžilo družstvo generálneho manažéra pre prvovýrobu U. S. Steel Košice Mareka Lukačína a tretie miesto uzatvorila posádka moderátora Juraja Hajdina.

"Išlo presne o také podujatie, o akých sa vraví, že nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa," povedal po skončení pretekov manažér HC Košice Vojtech Petty. "Som rád, že si naši chlapci dokážu nájsť čas pre takéto chvíle aj v plnom tréningovom zaťažení a potešiť tak svojich priaznivcov aj mimo ľadu. Ďakujeme za pozvanie a určite radi prídeme aj o rok!"

HC Košice Media Team (Saj)

GALÉRIA